2011 NBA Draft'ı - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2011 NBA Draft'ı

Cevap: 2011 NBA Draft'ı

"Mock draft" denilen draft tahminlerinin çoğunda 3. sıradan Toronto tarafında seçileceği ön görülüyor Enes'in. Umarım Toronto olmaz dicem ama ilk sıralardan seçecek takımların hepsi kötü :)

Eğer ilk sıralardan seçilmezde Golden State'e kadar kalırsa hoş olur :)

Golden State çok ideal olur onun için ama çok zor State kadar kalmaz Enes. Umarım Toronto seçmez. En uyuz olduğum takım.

Enes'i Utah da seçebilir. Yalnız Clevland için çok iyi oldu bu. Mo Williams'ı verdiler yerine Baron Davis+Kyli Irving+ eğer seçerlerse Enes Kanter'i aldılar. :D

Artık 2. sıradan kapmak lazım bir şeyler. Her ne kadar çok kaliteli bir draft olmasa da kader bizede gülsün yahu.

Bizim Kahn salağın teki ama umarım bu kadar saçmalamaz.

edit büdüt:

yada düşündüm de olabilir aslında. Darko salağından kurtulmuş oluruz bu bahaneyle.

Enes'in ilk sıradan seçilebileceği bile konuşuluyordu, saçmalama falan yok ortada. Sullinger, Barnes, Perry Jones gibi üst sıralardan seçilmesi beklenen adamlar draft'ten çekildiler. Onlar olsa dahi zayıf bir draft yılı olacağı söyleniyordu ayrıca. Düşün artık onlarsız ne kadar zayıf olduğunu. Bu şartlarda hiç de mantıksız değil 2. sıradan Enes'i seçmek. Hem de Enes, NBA'de en fazla aranan pozisyonda oynuyor.

Enes'in ilk sıradan seçilebileceği bile konuşuluyordu, saçmalama falan yok ortada. Sullinger, Barnes, Perry Jones gibi üst sıralardan seçilmesi beklenen adamlar draft'ten çekildiler. Onlar olsa dahi zayıf bir draft yılı olacağı söyleniyordu ayrıca. Düşün artık onlarsız ne kadar zayıf olduğunu. Bu şartlarda hiç de mantıksız değil 2. sıradan Enes'i seçmek. Hem de Enes, NBA'de en fazla aranan pozisyonda oynuyor.

Yok zaten kararımı değiştirdim sonra. Enes iyi olabilir o pozisyonda. En azından Darko'dan kurtuluruz. Kahndaki Darko aşkına saçma sapan işler yapılıyor. Kevin Love-Enes ikilisi de kulağa hoş geliyor. En azından genç ve potansiyelli bir ikili.

Rubio-Wes Johnson-Beasley-Love-Enes 5'i idare eden ve cidden potansiyelli bir 5. Beasley'in kulağı çekilirse falan ADAM AKILLI BİR GM ile 2-3 seneye OKC'nin yaptığı çıkışı yapabiliriz.

Enes'i yazın en fazla Utah izledi en fazla onlar ilgilendi. Ben onların seçmesini bekliyorum.

Yok zaten kararımı değiştirdim sonra. Enes iyi olabilir o pozisyonda. En azından Darko'dan kurtuluruz. Kahndaki Darko aşkına saçma sapan işler yapılıyor. Kevin Love-Enes ikilisi de kulağa hoş geliyor. En azından genç ve potansiyelli bir ikili.

Rubio-Wes Johnson-Beasley-Love-Enes 5'i idare eden ve cidden potansiyelli bir 5. Beasley'in kulağı çekilirse falan ADAM AKILLI BİR GM ile 2-3 seneye OKC'nin yaptığı çıkışı yapabiliriz.

Saydığın 5'in hiç bir yerinde potansiyel yok. Bu takım playoff yapamaz 5 sene birlikte oynasalar bile Enes efsane bir çıkış sergilemediği sürece.

Saydığın 5'in hiç bir yerinde potansiyel yok. Bu takım playoff yapamaz 5 sene birlikte oynasalar bile Enes efsane bir çıkış sergilemediği sürece.

Potansiyel yok mu? Ulan Beasley'nin cidden Kobeye bağladığı zamanlar oluyor. Kafasını topladığı ve iyi bir guardla oynadığı takdirde cidden büyük bir tehdit. Wes Johnson'da olabilir yani. Daha belli değil. Ne herifler vardı ilk senesinde leş oynayıp 2-3 sene sonra çoşan tipler. Rubio'yu da kimse beğenmez ama bence gayet iş yapabilecek bir oyuncu. Onu izleyince Calderon'un tarzı geliyor aklıma. Biraz şutları geliştirse gayet iş yapabilir. Tabii kafası rahat bir şekilde Minnesota'da oynamaya da ikna etmek lazım. En son bildiğim Minnesota'da oynamaya ikna edildiği yönündeydi. Saha görüşü çok iyi adamın lan anlamıyorum sizi hiç.

Love zaten aldı başını gitti. Tek sıkıntı şuanlık Eneste olabilir. Gerekli takviyelerle, aksayan oyuncuyu yollayarak falan 2-3 seneye OKC olmak mümkün.

Potansiyel yok mu? Ulan Beasley'nin cidden Kobeye bağladığı zamanlar oluyor. Kafasını topladığı ve iyi bir guardla oynadığı takdirde cidden büyük bir tehdit. Wes Johnson'da olabilir yani. Daha belli değil. Ne herifler vardı ilk senesinde leş oynayıp 2-3 sene sonra çoşan tipler. Rubio'yu da kimse beğenmez ama bence gayet iş yapabilecek bir oyuncu. Onu izleyince Calderon'un tarzı geliyor aklıma. Biraz şutları geliştirse gayet iş yapabilir. Tabii kafası rahat bir şekilde Minnesota'da oynamaya da ikna etmek lazım. En son bildiğim Minnesota'da oynamaya ikna edildiği yönündeydi. Saha görüşü çok iyi adamın lan anlamıyorum sizi hiç.

Love zaten aldı başını gitti. Tek sıkıntı şuanlık Eneste olabilir. Gerekli takviyelerle, aksayan oyuncuyu yollayarak falan 2-3 seneye OKC olmak mümkün.

Minnesota'nın çok iyi öğretici bir hocaya ihtiyacı var. Oyuncular potansiyelli ben ona katılıyorum ama bunun için zihinsel gelişimi oyuncuların iyi olması gerekiyor.

Rubio konusunda ümitli olma bence. Bu yıl özellikle çok ama çok leşti ve Rubio ikna edilmedi kendisi direk kabul etti bu yılki kötü performansından sonra Minnesota'da oynamayı.

Saydığın 5 içinde ortalama savunma bile yapabilen bir tane adam yok. Rubio'nun savunması içler acısı, Wes Johnson bir tek iyi savunma yapıyor, Beasley'nin savunması leş, Love zaten savunma yapmıyor rebound bekliyor, Enes de skorer-yüklü bir pivot ve yeteri kadar sertlik getiremez takıma 19 yaşında.

Şampiyonları, playoffları savunma ve sertlik belirler. Bu takım da bu çok önemli neden gerekçesiyle potansiyel vaad edemez.

Oğlum sizin taktığınız herifler var, cidden aşırı laf atıyorsunuz. Rubio'dan kimse 20-10-10 gibi bir istatistik beklemiyor. Kritik anlarda mala bağladığı zamanlar olsa da Flynn kadar leş bir oyuncu olmadığı kesin. Saha görüşü çok iyi.

La bu sene 10'a yakın maçını izledim ve ciddi olarak söylüyorum bu Darko Milicic'in Detorit'de yaşadığını yaşaması %80 ihtimaldir. Bildiğin leşti.

Üst Alt