GSC Analiz - 2021/2022 Sezonu Kadro Yapılanması - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Biraz kafayı dağıtalım. Şey nasıl olur arkadaşlar; iyi bir sol bek sağda yedlin/ömer defansa luyindama yerine Kaan Ayhan-marcao ortaya hernani (adı çıkmıştı) suat serdar sol kanatta onyekuru/kerem sağda daha teknik bir oyuncu ilerde Halil Mustafa ?? 4-4-2 klasik Galatasaray işte ne dersiniz tutar mı ?

Kaan Ayhan ve Hakan çalhanoğlu gelse muazzam ötesi olur ama çok çok zor

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hakan gelse yine yanlış kadro planlaması olacak

Bizim öncelikle 2 tane sağlam basan orta sahaya ihtiyacımız var

Mesela Melo ve Fernandao ikilisini koysak bugün orta sahaya

Nisan ayında şampiyonduk

Ama mevcut isimlere Hakan eklenirse oyunda yine bir şey değişmez

Hakan gelse yine yanlış kadro planlaması olacak

Bizim öncelikle 2 tane sağlam basan orta sahaya ihtiyacımız var

Mesela Melo ve Fernandao ikilisini koysak bugün orta sahaya

Nisan ayında şampiyonduk

Ama mevcut isimlere Hakan eklenirse oyunda yine bir şey değişmez

Katılıyorum lakin bu takımda yıllardır duran top kullanan adam yok ve bundan dolayı duran toplarda gol oranımızda ligde inanılmaz düşük Hakan tarzı oyuncu da şart

Katılıyorum lakin bu takımda yıllardır duran top kullanan adam yok ve bundan dolayı duran toplarda gol oranımızda ligde inanılmaz düşük Hakan tarzı oyuncu da şart

Eyvallah renktaş doğru dersin Hakan gibi duran top kullanan birileri olmalı takımda

Ama bence önceliğimiz orta sahaya Melo ve Fernandao tarzı iki sağlam adam olmalı

Önlerine de Hakan gibi duran top kullanabilen birisi

kalması gereken yabancılar

Muslera-marcao-Yedlin-gedson-onyekuru-mostafa

sağ bek için kısıtlı kaynağımızdan ayıramayız bu nedenle yedlin veya sağlıklı dönecekse omar olmalı orada en azından bu sezonluk,umarım gedson 1 kere daha kiralanabilir,luyindama kaynak yaratmak için satılabilir eğer yapamazsak marcao kaynak için gönderilip sol stoper bulmak zorundayız, umarım halil de tekrar kiralabilir, onyekuru ve mostafa'nın bonservisleri için 10 milyon euro'ya yakın kaynak lazım, yeni sezonda kerem çok önemli bir joker olarak kullanılabilir formayı kapabileceğini düşünüyorum ayrıca emre kılınç güzel bir joker olur yeni sezonda kenardan.

Muslera
yedlin(omar)-transfer(luyindama)-marcao(transfer)-transfer
taylan
transfer-gedson-transfer-onyekuru
mostafa

4 tane iyi scout edilerek alınıp ilerde kar edilecek transfer lazım

gönderilmesi veya sözleşme yenilenmemesi gerekenler(buradan açılacak maaş bütçesi kulübün sürdürülebilir ekonomiye ulaşması için çok önemli)

Falcao-babel-akbaba-feg-linnes-donk-omar(yedlin) ( şuradan kaba hesap 17-18 milyon euro maaş ödemesinden kurtuluyoruz) şuradan 0 bonservis kazanarak göndereceksin deseler kabul edilebilir çünkü kurtulduğumuz maaş inanılmaz olacak ve bu sezon çok az katkı aldık buradan en az maaşı alan donk en çok katkıyı verdi.

artık 50-60 milyon euroluk takımlar kuramayız çünkü kurdukça kulüp bataklığa gidecek, deniz bittiği için artık maaş bütçesini azaltmalıyız.

Hakan Çalhanoğlu boşa çıkacak gelse harika olur uzaktan şutlar, duran toplar, ara paslar ciddi gol katkısı da sağlar ama ekonomik bütçe yeter mi bilmiyorum Galatasaraylılığını herkes biliyor çok ekstrem şeyler istemeyebilir ayrıca bu dönem gelmeyip 32'sinde gelme düşüncesi filan varsa bir zahmet o dönem de gelmesin Galatasaray'ı emeklilik yerine kendi takımı olarak görüyorsa gelsin seviye atlatsın yaş geçtikten sonra iş bitiyor

Ben genel sorunum hoca ve taktik kaynaklı olduğunu düşündüğüm için
Sıradan yazıyorum

Ömer, Akbaba, Taşdemir, Halil, Gedson, Onyekuru

Bunların hepsi biraz çalıştırıldığında ve doğru tarif edildiğinde özelliklerine uygun görevleri yapabilecek adamlar

Saracchi’de kararsızım, düzgün bir taktik ve sistemde iş yapar mı yoksa bu dağınıklığı, son pas ve vuruşları hep böyle mi kalır
Sanırım gitmeli

Linnes ve Etebo da yabancı kontenjanı daha iyi isimlere harcanması gerektiği için gitmeli, daha iyisi olmayacaksa bu ikisi de kalabilir

Donk, Arda, Şener yollar ayrılmalı
Donk yalnız kontenjan daha iyileriyle doldurulmayacaksa ve makul ücret kabul ediyorsa 1 sene daha uzatılabilir

Sıradan yazıyorum

Bunların hepsi biraz çalıştırıldığında ve doğru tarif edildiğinde özelliklerine uygun görevleri yapabilecek adamlar

Saracchi’de kararsızım, düzgün bir taktik ve sistemde iş yapar mı yoksa bu dağınıklığı, son pas ve vuruşları hep böyle mi kalır
Sanırım gitmeli

Linnes ve Etebo da yabancı kontenjanı daha iyi isimlere harcanması gerektiği için gitmeli, daha iyisi olmayacaksa bu ikisi de kalabilir

Donk yalnız kontenjan daha iyileriyle doldurulmayacaksa ve makul ücret kabul ediyorsa 1 sene daha uzatılabilir
caulker donk yerine yedege alinsin. Caulker erkek gibi ayakta durur en azindan.

Sanirim Gedson olmiyacak onumzdeki sezon , kaynak yaratmak icin de Taylan'i satabiliriz dolaysiyla yepis yeni bi orta saha lazim olacak.
Aytac geldi var sayiyorum , 1 tane b2b orta saha lazim birtane de hucum dusunen bir orta saha.

Sanirim Gedson olmiyacak onumzdeki sezon , kaynak yaratmak icin de Taylan'i satabiliriz dolaysiyla yepis yeni bi orta saha lazim olacak.
Aytac geldi var sayiyorum , 1 tane b2b orta saha lazim birtane de hucum dusunen bir orta saha.
bu alternatifte de eksik kalırız üstat
taylan'ı gönderdin, aytaç ve 2 adam aldın. elde bir de emre kılınç var desek sadece 4 oyuncuyla yine sıkıntılı bir rotasyon olur.

eğer üçlü oynamayı planlıyorsak 5-6 oyunculu bir rotasyon olmalı. şu an için sadece taylan ve emre olduğunu düşünürsek en az 3-4 oyuncu eklenmeli buraya.

tabi para olmadığı için bunların hiç biri olmayacak ama konuşması bedava. ;D

Sıradan yazıyorum

Sanırım gitmeli

Etebo, Linnes bile kalacaksa vay halimize.

bu alternatifte de eksik kalırız üstat
taylan'ı gönderdin, aytaç ve 2 adam aldın. elde bir de emre kılınç var desek sadece 4 oyuncuyla yine sıkıntılı bir rotasyon olur.

eğer üçlü oynamayı planlıyorsak 5-6 oyunculu bir rotasyon olmalı. şu an için sadece taylan ve emre olduğunu düşünürsek en az 3-4 oyuncu eklenmeli buraya.

tabi para olmadığı için bunların hiç biri olmayacak ama konuşması bedava. ;D
aynen aslinda salih ucan ve salih ozcani isterim bonservisi elinde ama onlarida kaptiririz

Üst Alt