#44 Beknaz Almazbekov - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
ortasahada daha başarılı olacaktır.

ozan tufan gibi düşün.
Büyük takımlarda o mevkii alabilmesi için yetenek repertuarı kısıtlı kalır gibi geliyor bana. En iyi halinde bile hep rotasyon oyuncusu olma durumu var. Ferdi Kadıoğlu da öyle oldu. Aynısı olacak diye bir kaide yok tabii ki ama fizik gücü ve temposuyla ideal bir hücum beki olabilir.

Ali Turap daha Dubois tipi bir bek. O da yetenekli. Beknaz da Dumfries gibi bir full-back oyuncuya evirilebilir. İtalyan takımlarına pazarlamak için ideal bir rol.

Çocuk 6 numara cırtcırt bezden külot beze geçtiğinden beri altyapıda top koşturuyor bu çocuk ligde oynatamıyorsun, alt liglerde veremiyorsun bu ülkede yabancı sayılıyor.
Öyle mal bir zeka örneği bu ülkede futbol yöneticiliği.
Yazık ne diyeyim potansiyeli olan çocuğun bunu uygulamadı için engel olan kural diye garabet sistemler uyduruluyor.
Çok zor değil altyapısını ülke içinde almış üzerinden 5 sene geçmiş şeklinde bile bir madde eklesen nice genç yetenekli çocuğu altyapıya alırsın.
Türk olan son güne kadar hollandadan davet bekleyen tek kelime Türkçe bilmeyen herifler türk sayılıyor, işine geldi mi istiklal marşı diye ağlayan var ama.

Çok şükür bu konularda firemiz olmadı. Altyapıdan çıkıp da A Takım'da doğru dürüst oynamadan giden kim varsa başarısız oldu. Bizde kendini gösterip satılanlar ise ekmek yiyebildi futboldan. Bak mesela kaçarcasına sözleşme imzalamadan bonservissiz giden Mustafa Kapı ne yapıyor şimdi?! Veya Bartuğ??? Ama Fener'in ve Beşiktaş'ın kaçırdığı büyük balıklar var. Fenerbahçe'de Merih mesela. Beşiktaş'tan da Emirhan gitti bu şekilde ama ondan hala umut vardı İtalya'da.

Beknaz da eğer biz sözleşme önerdiysek ve bile isteye bedava gittiyse beddua etmeye gerek bile yok çünkü yediği kaba pisleyen her zaman cezasını çeker. Ama biz istemediysek tabii ki futbol hayatının sonuna kadar destekleriz eğer Emre Belözoğlu gibi, Sadık Çiftpınar gibi bizden yetişip Aziz Yıldırım'dan, Ali Koç'tan daha Fenerliymişçesine onların amigoluğuna soyunan yalamalardan olmayacaksa. Ki olmaz sanmıyorum. Beknaz şerefi bozuk biri değil diye biliyorum. Bakacağız. Efecan kadar bile olsan okeydir. Adam bize karşı iyi oynuyor genelde ama hiç kaypaklık yaptığını hatırlamıyorum. Galatasaray'dan da iyi bahsetti verdiği röportajlarında. He Emre de Florya'dan iyi bahsediyor gerçi de söyledikleriylr yaptıkları bir değil. Efecan bu konuda tutarsız değil bana göre. Geldiği yerle gurur duyuyor. Beknaz da Orta Asya'ya kulübümüzü ileride iyi tanıtır inşallah.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt