#44 Beknaz Almazbekov - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu oyuncu özelinde değil, genel konuşmak lazım. Altyapı koordinasyon yönetimi çok kötü durumda. Gençler daha küçük yaşlardan ailelerinin önderliğinde akılları bir kısım piyasayı ele geçirmiş ve güzellikler satan menajerlerin ellerine düşmüş durumda. Kulüpler aidiyetten öte kişisel gelişim için kullanılmakta.
Bunu sağlayabilmen için senin her yıl Türk futboluna bir şekilde oyuncu kazandırman lazım. Böyle olmayınca 10 yılda bir iki isim konuşabiliyoruz. İşin öncelikle bizimle alakalı bir kısmı var.

bazı topçular "fiziksel olarak" yaşıtlarına göre daha hızlı geliştiği için, prof olmadan önce, alt liglerde saçma sapan istatistikler yapıp ilgili ligleri domine edebiliyorlar. çok yanıltıcı.

bununla ilgili onlarca "wonderkid" potansiyel örnek mevcut malesef.

önemli olan a takıma çıkıp o eşiği atlayabilmek.

bu çocuğu a seviyede izlediğim ilk maçta notumu vermiştim malesef.

bazı topçular "fiziksel olarak" yaşıtlarına göre daha hızlı geliştiği için, prof olmadan önce, alt liglerde saçma sapan istatistikler yapıp ilgili ligleri domine edebiliyorlar. çok yanıltıcı.

bununla ilgili onlarca "wonderkid" potansiyel örnek mevcut malesef.

önemli olan a takıma çıkıp o eşiği atlayabilmek.

bu çocuğu a seviyede izlediğim ilk maçta notumu vermiştim malesef.
Güzel yazı.

+

Tüm takım alt yaş kategorileri futbolcularının hepsini toplayalım. %70-75'i torpilli tayfa. Torpilli tayfaya karşı oynayan %30 yetenekli oyuncu da onlara karşı şov yapınca ' aha ben bulunmaz hint kumaşıyım ' durumuna dönüşüyor. Yükseldiklerini veya yükseleceklerini düşünüyorlar ama, çoğu bu yüzden 18-19 yaşına kadar kendini kandırıp avutuyor. Kısaca ciddi olarak sınanıp zorlanmıyorlar. Kendi kendilerine kavruluyorlar. Bunun dışında çıkan beni son anlarda büyük şaşırtan Ozan Kabak oldu. Ama kulüp dışından bireysel çok destek aldı. Aynı olayı Emin'de yapıyor.

Olaya bak genç altyapı futbolcunu transferin son günü geri alıyorsun. Ulan zaten bir projen veya planın olsa bu futbolcu üzerinde bir şekilde tutarsın. Bakalım yumurtadan ne çıkacak.

Güzel yazı.

+

Tüm takım alt yaş kategorileri futbolcularının hepsini toplayalım. %70-75'i torpilli tayfa. Torpilli tayfaya karşı oynayan %30 yetenekli oyuncu da onlara karşı şov yapınca ' aha ben bulunmaz hint kumaşıyım ' durumuna dönüşüyor. Yükseldiklerini veya yükseleceklerini düşünüyorlar ama, çoğu bu yüzden 18-19 yaşına kadar kendini kandırıp avutuyor. Kısaca ciddi olarak sınanıp zorlanmıyorlar. Kendi kendilerine kavruluyorlar. Bunun dışında çıkan beni son anlarda büyük şaşırtan Ozan Kabak oldu. Ama kulüp dışından bireysel çok destek aldı. Aynı olayı Emin'de yapıyor.

+

Hazır UCL Gençlik Ligi maçımız oynanıyorken hatırlamakta fayda var. Vaziyet çok açık. Hakkı ile gelip didinmeye çalışan 2-3 kişiye yazık.

Yazımın skor ile hiçbir alakası yoktur.

Üst Alt