#45 Marcão - Sayfa 50 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Şanssız bir maç çıkardı. Yine de mağlubiyeti kendisine yazmam. Orta sahadan vızır vızır geldi Benfica. Penaltı zaten hakem uydurması. 2. golde de yetişirim diye düşündü ama top çok iyi yere, çok iyi bir hızla gitti. Topa yatsa engelleyebilirdi ama kızamıyorum da bunlar olacaktır. Bunlar hep tecrübe.
en iyi yorum ya.ortasahan yok.ne yapsın bu stoperler

Luyindama için ve marcao için söylenenler belliydi zaten. Her haliyle Maicon-Serdar ikilisinden iyiler.

Yaşları daha genç haliyle olma potansiyelleri yüksek.

GSC’de bir tuhaf 4 Milyon Euro’ya aldığımız adamdan David Luiz, 8 milyon Euro eden adamdan Virgil performansı bekliyor. Genç potansiyelli ama eksik yanları olan adamlar. Giderirlerse ne sağlama okutursun, gidermezse de sende sırıtmadan oynar.

1 milyona alacaz ama hata yapmayacak. açsın baksınlar napolili coluibaly ne hatalar yapmıs zamanında. yok öyle hem beleşe alayım hem de hatasız olsun. ayrıca penaltı zaten saçma ikinci golde de beceri var

Stoperlerin ikisi de gayet iyi oynuyor. Bazıları Marcao'nun 22, Luyindama'nın 23 yaşında olduğunu unutuyor galiba.

Bu yaşta pozisyon hatası yapmayan stoper mi var? Bu adamlar pozisyon hatası da yapmasa M. United'ta filan oynardı zaten.

Hücuma çıkışlarda pas hatası vs yapmaları da normal. Çünkü ikisi de oyun tarzları itibariyle sorumluluk almayı seviyorlar. Sorumluluk alan adam hata da yapar. Bu çok basit bir matematik.

Fakat performanslarında orta sahamızın etkisini göz ardı etmemek lazım.
Mesela orta sahadaki adamlarımızın stoperlerimize uzak oynadığını düşünüyorum. Bu yüzden çoğu zaman geriden oyun kurma işi onlara kalıyor.

Üstüne biz zaten anlayış olarak savunmayı önde kuruyoruz. Stoperlerimiz çok fazla önde yakalanıyorlar çünkü çöp bile diyemeyeceğim kadar kötü oynayan sözde DMC'miz Fernando yüzünden rakipler 3-4 pasta kalenin ağzına geliyorlar. Bir de tabii Belhanda ve Ndiaye'nin pas hataları ve top kayıpları da kabul edilebilir seviyeyi aşınca durum daha da vahim hale geliyor.

Benim dikkatimi ceken baska birsey var.

Mesela rakip kaleci out atisi kullaniyor ya da rakip stoper uzun atiyor topu ileri, Marcao geriden cok hizli gelerek yani geri dörtlü formasyonunu terk ederek topa müdahelede bulunmaya calisiyor 10-15 metre ileri dogru depar atarak aslinda onun rakibi olmayan adama basiyor orada ama topa dokunamayinca rakip topu kontrol edip kullanip takimi hizli ataga cikariyor, geride eksik yakalaniyoruz böylece sadece Luyindama göbekte kalinca.

Bugün 2-3 defa gözüme carpti bu ilk yarida. Bunu yapmasi epey riskli cünkü göbek kabak gibi acik kaliyor topa müdahelede bulunamadi mi.

Mesela rakip kaleci out atisi kullaniyor ya da rakip stoper uzun atiyor topu ileri, Marcao geriden cok hizli gelerek yani geri dörtlü formasyonunu terk ederek topa müdahelede bulunmaya calisiyor 10-15 metre ileri dogru depar atarak aslinda onun rakibi olmayan adama basiyor orada ama topa dokunamayinca rakip topu kontrol edip kullanip takimi hizli ataga cikariyor, geride eksik yakalaniyoruz böylece sadece Luyindama göbekte kalinca.

Bugün 2-3 defa gözüme carpti bu ilk yarida. Bunu yapmasi epey riskli cünkü göbek kabak gibi acik kaliyor topa müdahelede bulunamadi mi.
Hoca stopere önde kesici rol verdiyse bunu yapabilir
Hocanın verdiği bi talimat gereği yapıyorlar bence bunu benim de dikkatimi çekti

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Hoca stopere önde kesici rol verdiyse bunu yapabilir
Hocanın verdiği bi talimat gereği yapıyorlar bence bunu benim de dikkatimi çekti

Muhtemelen Ndiaye ve Fernando kafa toplarinda daha etkisiz olduklari icin böyle düsünmüs olabilir hoca ama 3 defa yapti yanlis hatirlamiyorsam 2 defasinda topa dokunamadigi icin rakip topu hizli kullanarak atagi baslatti eksik yakalandik. Baska cözüm bulmak daha iyi olacaktir.

Muhtemelen Ndiaye ve Fernando kafa toplarinda daha etkisiz olduklari icin böyle düsünmüs olabilir hoca ama 3 defa yapti yanlis hatirlamiyorsam 2 defasinda topa dokunamadigi icin rakip topu hizli kullanarak atagi baslatti eksik yakalandik. Baska cözüm bulmak daha iyi olacaktir.
Bence benfica gibi teknik ve süratli oyunculara sahip takımlara zaten böyle önde basmak saçma
Arkada felaket boşluklar veriyoruz sonra, bugün yine de stoperlerin bireysel yetenekleri ile 2 golde kaldı benfica...
Penaltı kararı da yanlıştı zaten

Orada iste 6 no kendisini hemen geriye atmali. Bizdekiler bir bok yapmiyor OS da

Üst Alt