#45 Marcão - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Tek maçla belli olmaz ama söyleneni aktaralım.

Alan kaybediyor
Hava toplarında iyi değil
Çeviklik iyi, hız stopere göre iyi
Ayağı temiz
Sert ve hamleli.

Tek maçla belli olmaz ama söyleneni aktaralım.

Alan kaybediyor
Hava toplarında iyi değil
Çeviklik iyi, hız stopere göre iyi
Ayağı temiz
Sert ve hamleli.

Alan kaybetme biraz da takım arkadaşlarıyla alakalı olabilir.. Sağındaki solundaki yetersizse her yere yetişeceğim diye dağılıyor ozan özellikle maiconla oynayınca böyle oluyor..

Maçı aralıklarla izledim. Penaltı olayı dışında genel olarak dikkat çeken en önemli özellikleri;
-Top tekniği çok iyi.
-Çevik.
-Stopere göre çabuk diyebiliriz.
-Lider bir görüntü sergiliyor. Devamlı arkadaşlarını uyarıyor.
-Özgüveni yüksek olması iyi. Yalnız artık daha dikkatli olmalı. Oradaki gibi rahat olamayacak.

İyi bir transfer olarak görüyorum. Umarım verilen bonservis dışında sonradan pay gibi saçma sapan şeyler de vermemişizdir.

Ben sevdim Marcao 'yu

*Melo 'ya benzettikleri kadar var, sertlik ve gaddarlık arasında gelip gidiyor
*Semih-Ahmet gibi kaçak güreşip rakibi izlemek yerine ilk rakibe hamle yapan kişi oldu maç içinde
*Ozan gibi İkili mücadele kazanma ve Top kapma konusunda bayağı iyi hani rakibe 10 müdahale yapsa 8-9 tanesinde topu alıyor
*Hava toplarında kötü gelmedi bana hani ulan ne hava topu hakimiyeti var adamın diyemeyiz de iyi yani ha toplarında
*Defansçılar genelde yerleşik savunmada rahat oynar ileri çıktıklarında problem yaşarlar ama bu adam ileride oynayınca da etkili rakip topu aldığı zaman kontrol edip dönmeye fırsat vermeden tak basıp alıyor
*İşte sol bekleri bayağı kötü gördüğüm kadarıyla kendi kafasına göre çıkıyor geri geliyor filan onunla uyumu biraz sıkıntılıydı hani kendi üstüne düşeni yapıyor sol bekin kademesine girdi, sol beki çıktığı zaman hemen oraya kayıp yerini doldurdu filan ama neticede Chiellini değil bu herif sol beki ona hiç yardım etmeyince biraz sıkıntı yaşadı pozisyon kayıpları filan oldu
*Söylenilen gibi top tekniği gayet iyi topu direk ileri oynuyor ki bizim takımda bunu kimse yapmıyor
*22 yaşında diyorlar ama bunu bilmesem direk 28-30 yaşında filan derim tecrübesiz değil üstelik fizik olarak muazzam gelişmiş hani bizim Celil Yüksel 21 ise Marcao 'nun 22 olduğuna inanmak biraz güç :) fizik üstünlüğü olduğu kadar fizik olarak da bayağı gelişmiş
*Bir de 22 yaşında olmasına rağmen çok net takımın lideri Marcao diyebiliriz saha içinde herkese ne yapması gerektiğini söylüyor uyarıyor vs.
*O fiziğine rağmen bildiğin çevik/hızlı diyebiliriz bu adama pozisyon kaybı yaşasa bile hem deparla rakibine yetişiyor hem de hamlesini çok hızlı yapabiliyor

Genel olarak iyi bir transfer, ben memnunum aldığımız adamdan. İkinci yarının hemen başında bildiğin sıkıntılı bir pozisyon yaşadı sakatlandı ama bir iki sekti sanki hiçbir şey olmamış gibi maç boyu oynadı hani bu adamı sahada çekip vurmazsan sakatlanıp maç kaçırmaz, bizim Serdar olsaydı 3 hafta sakat olur oynamazdı o pozisyon sonrasında. Bu benim bayağı hoşuma gitti sahada özverili oynayan çata çat mücadele eden stoper oyuncularını her zaman sevdim ki bu sert yapısı fizik üstünlüğüyle STSL 'de başarılı olmaması imkansız gibi

Felipe Melo 'nun stoper olanını aldık diyebiliriz ...

Ben tekrardan kendisine hoş gelmiş diyorum inşallah uzun bir Galatasaray kariyeri olur baştan sona kadar çok iyi bir dönem geçirir ...

İzlediğime göre;
-Fiziği iyi
-Hızı stoperlere göre iyi
-Kafa toplarında iyi
-Sert, kolay kart görmeye müsait
-Yanına bekler bir stoper ile başarılı olabilir çünkü hamle oyuncusu topa çok fazla atlıyor.Ozan'da benzer şekilde atlayan stoper bu konuda sıkıntı yaşayabiliriz.
-Ayakları bayağı düzgündür.
-Fazla dikine pas dener, yan yan vermektense ileri oynamayı tercih eder haliyle dikine oynayan her stoper gibi top kayıpları yapacaktır. Hazırlıklı olmak gerek.

Not:Bugün maçın 10 dakikasını falan izledim bu sezon 2 maçını izlemiştim daha önce. Brezilya'dan beri ismen bildiğim 10'a yakın maçını izlemişliğim vardır.

Ben izleyemedim o yüzden birsey diyemem. Gecen "performans" videosu vardi orada vasat bulmustum ama 1-2 dakikalik videoya göre adam degerlendirmesinde bulunmam.

Tek 1 maç ile bu adamı çöp ilan etmek neyin nesi ? ben beğendim adam bildiğin iyi yahu. Hoş GSC ahalisinin yorumlarıyla çok hareket etmemek gerekiyor Alex Telles için gitsin zaten Olcan daha iyi hem Carole 'de geldi gibi yorumlar havada uçuyordu Porto 6 mil.€ verdi diye havaya uçuyordu millet burada

Yorumlara bakıyorum hiç alakasız birbirleriyle... hep uç yorumlar...

Ha diyelim bir sene oynattık tutmadı en kötü kiralarsın bi yerlere..

Bu adama verdiğimiz bonservis 3 .. selçuk zaten 3.5 alıyor..

Maicon denen kamyon kaç para alıyor bakın birde 8 milyon euro verdik

Kıyaslamayı ona göre yapın..

Ama oynamaya bi başlasın

Üst Alt