#9 Elano Blumer - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: #9 Elano Ralph Blumer

Eğer bu sene...

Ufuk

Sabri - Neill - Gökhan - Insua

Cana - Ayhan

Elano - Misi - Arda

Baros​

...bu düzende bu şekilde ofansif bir rolde oynar (bkz. milli takım) ve kötü performansını hala devam ettirirse o zaman ne mazereti kalır, ne de başka birşey. Ama bu düzende kesinlikle başarılı olacağını düşünüyorum Elano'nun. Ve gerçekten Rijkaard böyle oynatırsa çok iyi pas yapan takım oluruz, Zvjezdan'ın gelmesiyle Arda'nın üzerinde ki yükte kalktı, o da daha rahat oynar, ve bu üçlü Baros'a da müthiş destek verirler. Ayrıca böyle oynarsak sağ ve sol çizgiye yakın olan Elano ve Arda mücadele ettikleri ve sadece hücumu düşünmedikleri için takım halinde daha iyi savunma yaparız, zaten bu iki oyuncunun hücum yönü de iyi olduğu için, bunlara ek olarak Misimovic'te olacağı için hücumda da çok etkinlik gösteririz. Yani baya dengeli bir takım olmuş oluruz.

Hamiti izlediğinde kendisinden ne istediğimizi anlamış olacaktır umarım

Şut çekecek top kapacak sağ kanatta oynayacak

ara pası atacak adam çok o bunları yasın kafi oğlu kafi

Hamiti izlediğinde kendisinden ne istediğimizi anlamış olacaktır umarım

Şut çekecek top kapacak sağ kanatta oynayacak

ara pası atacak adam çok o bunları yasın kafi oğlu kafi

Fizik gücü olarak (yaradılıştan) yetersiz kalıyor. Hamitin fizik gücü 90 ise Elanonun 75 tir. O yüzden bu saydıklarının yarısını yapamaz.

Eğer bu sene...

Ufuk

Sabri - Neill - Gökhan - Insua

Cana - Ayhan

Elano - Misi - Arda

Baros​

...bu düzende bu şekilde ofansif bir rolde oynar (bkz. milli takım) ve kötü performansını hala devam ettirirse o zaman ne mazereti kalır, ne de başka birşey. Ama bu düzende kesinlikle başarılı olacağını düşünüyorum Elano'nun. Ve gerçekten Rijkaard böyle oynatırsa çok iyi pas yapan takım oluruz, Zvjezdan'ın gelmesiyle Arda'nın üzerinde ki yükte kalktı, o da daha rahat oynar, ve bu üçlü Baros'a da müthiş destek verirler. Ayrıca böyle oynarsak sağ ve sol çizgiye yakın olan Elano ve Arda mücadele ettikleri ve sadece hücumu düşünmedikleri için takım halinde daha iyi savunma yaparız, zaten bu iki oyuncunun hücum yönü de iyi olduğu için, bunlara ek olarak Misimovic'te olacağı için hücumda da çok etkinlik gösteririz. Yani baya dengeli bir takım olmuş oluruz.

Katılıyorum. Elano o dizilişle o bölgede, içe kat ederek çok iyi oynayabilir ama ben daha çok Pino'nun o bölgede yararlı olacağını düşünüyorum.

Bu saatten sonra artık satalım satalım demenin bir manası kalmadı,transfer sezonu bitti.Bundan sonra artık nasıl işimize yarar ona bakmalıyız.

Bu takım 4-5-1 oynamak zorunda,zaten 4-3-3 oynayacak futbolcumuz yok.O yüzden 4-5-1'in sağ açığına Elano'yu koyarsak -tabi Misimovic'e yakın oynayacak şekilde- işte o zaman kendisinden iyi bir verim alabiliriz.Alamazsak da artık devre arasında postalarız ne yapalım.

Katılıyorum. Elano o dizilişle o bölgede, içe kat ederek çok iyi oynayabilir ama ben daha çok Pino'nun o bölgede yararlı olacağını düşünüyorum.

eğer cem in yazdığı taktikte pino oynmalı diyorsan,orda kanattan çok sağ iç sol iç olayı var,orta sahadaki pas trafiği müthiş ivme kazanır,sabri zaten sağda tek başına kullanır,o güç ve enerjisi var,hakan tarafında sıkıntı yaşarız diyordum ama insua geldikten sonra o bölgede de rahatız,tam olarak taktiğimiz o olmalı.

Mustafa Yalçın'a göre (gelgidersin bloğunun sahibi asy.netten)

Son gün Elano'ya karşılık Dos Santos önerilmiş ve kabul etmemişiz.

Mustafa Yalçın'a göre (gelgidersin bloğunun sahibi asy.netten)

Son gün Elano'ya karşılık Dos Santos önerilmiş ve kabul etmemişiz.

şakamı bu renktaş o kadar genç birini nasıl kabul etmezler....

ama ben bu elanonun küstürülememesi gerektiğine inanıyorum. .belki misi ile göbekte iyi ikili olurlar aslında elanonunda iyi ara pasları var ama çok göremedik..

Doğruysa, artık kanat rotasyonumuzu oluşturduğumuz ve orta sahada yetenekli oyuncu olarak Elano ve Misimovic dışında fazla bir alternatifimiz olmadığı için reddetmişizdir. Çünkü Elano da olmasa Misimovi'i yedeklemek iyice zorlaşabilir. Ayrıca Elano'nun geriden oyun kuran bir ön libero gibi oynama şansı da var, en azından içerideki maçlarda. Transfer sezonu başında söyleselerdi kabul edilebilirdi belki, ya da üstüne biraz para isterdik. Üstüne Pino'yu aldığımız para ile de bir orta saha alırdık.

Üst Alt