#9 Elano Blumer - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: #9 Elano Ralph Blumer

eğer cem in yazdığı taktikte pino oynmalı diyorsan,orda kanattan çok sağ iç sol iç olayı var,orta sahadaki pas trafiği müthiş ivme kazanır,sabri zaten sağda tek başına kullanır,o güç ve enerjisi var,hakan tarafında sıkıntı yaşarız diyordum ama insua geldikten sonra o bölgede de rahatız,tam olarak taktiğimiz o olmalı.

elanoyu boş verin de büyücü kewell düzelip oynasın biran önce. bu adamın futboluna bayılıyorum. adam sanki futbol için yaratılmış....

Performans açısından Galatasaray'ın Güizasıdır

Hırs açısından ise Güiza; küçük emrah bakışları , protesto sonucu ağlak ifadesi ve attığı gollerden sonraki sevinci açısından daha hırslı bir yapıdadır.

Elanoda ise bunlardan şu ana kadar bir emare yoktur. Ben brezilya takımında oynuyorum yeeaa misali vurdumduymaz hal ve hareketleri ile geçmiş yıllarda bize gamsızlığından saç baş yolduran Aydın Yılmaz dan farksızdır

Kendisinin Dünya Kupasında oynayabilmek için bizi seçmesi ve ikili mücadelelerden sürekli kaçınması taraftarlarımız arasında lincolnden farklı bir karakterde olduğu fikrini artık yıkmış olması gerekir

Henüz hangi mevkiide daha faydalı bir oyuncu olduğu bile tam bilinemeyen bu arkadaş Ayhan Sarp Barış üçlüsünün pas özürlü olduğu için gerçek yeteneklerini gösteremediği fikri hala bazı gruplarca tartışılır.

Ancak bir Lincolnun Ayhan ve Barış orta sahası ile asist üstüne asist rekorları kırabildiği ise artık zihinlerde tozlu raflara çok çabuk kaldırılmıştır.

Misimoviçin de gene buna benzer bir orta saha da neler yapabileceğini gördüğümüzde kendisine yapılan savunmaların yerle yeksan olacağını kestirmek güç değildir.

Kısacası takım için faydası belli! olan bir oyuncu olan Elano bu takımın en vazgeçilebilir bir oyuncusudur. İsterse Mars milli takımında oynasın

Misimovic ile iyi anlaşırsa Brezilya milli takımındaki gibi fırsat gollerini atabilir daha fazla birşey beklemek hayal kırıklığı olur.

eğer cem in yazdığı taktikte pino oynmalı diyorsan,orda kanattan çok sağ iç sol iç olayı var,orta sahadaki pas trafiği müthiş ivme kazanır,sabri zaten sağda tek başına kullanır,o güç ve enerjisi var,hakan tarafında sıkıntı yaşarız diyordum ama insua geldikten sonra o bölgede de rahatız,tam olarak taktiğimiz o olmalı.

Çok mantıklı bir yorum. Elano-Misimovic-Arda arkasında Ayhan-Cana grubunun çok durgun bir görüntü çizeceğini ve kapanan takımları açamayacağını düünüyordum. SOlu İnsua Arda işletir ama sağda problem var diyordum.

Ama senin açıklaman gayet yeterli olmuş. Elano içe katettiğinde Sabri sürekli o boşluğu kullanacaktır. Sürekli. Aynen önünde kimse olmadan bir kanadı tek başına kontrol eden Sergio Ramos gibi. İniesta önünde gözüküyordu ama hep içeri girip pas trafiğine karışıyordu. Elano da öyle olacaktır.

Dediklerimiz olursa sezonun yıldızları sağ bek Sabri ve stoper Hakan Balta olur bence:happynew:

transferin son gununde elano - dos santos takasi teklif edilmis totenham a.

Yazmış arkadaş.

Elanodan bu fikiz gücüyle Hamti gib oynamasını beklemek hayalcilik olur. Yaradılıştan Elanonun fizik gücü zayıf. Tabi Hamitinde yapamayacağı şeyler var Elonaya göre.

Fizik gücü ;

Hamit ; 85 ise

Elano ; 70 filandır.

Sağ açıkla sağ içi karıştırmayalım beyler. Elano tam olarak sağ açık oynamıyor milli takımda, bizde de oynarsa öyle oynamayacak, ortaya yakın oynayacak.

Sağ açıkla sağ içi karıştırmayalım beyler. Elano tam olarak sağ açık oynamıyor milli takımda, bizde de oynarsa öyle oynamayacak, ortaya yakın oynayacak.

Ozaman Sabri sart olur, yoksa sag kanat islemez. + hem Sabri hemde Insua oynarsa çok gol yeriz kanimca.

Herikisinin defansif yönü zayif ve yavas stoperlerimiz var. Su Yobo bizde olsaydi keske. Neill-Yobo super olurdu.

Elanoyu sag kanatta zor maclarda oynatirdim ben.

----cana--ayhan-----

elano---misi---arda

---------baros------

bu orta saha demek, takim savunmayi iyi yapan, dengeli orta saha demek.

hem ofansi güclü, hem defans yapicak orta saha demek.

elano bu kadroda hem gol atar, hem attirir.

uefa avrupa liginde, deplasmanlarda cok is yapardi bu kadro ama malesef elendik.

Türkiyede, anadolu takimlara karsi Pino gibi, Kewell gibi adamlari tercih etmeliyiz sag kanatta, öyle de olacak gibi.

Belki derbilerde görürüz yukarida yazdigim kadroyu, yada Allah korusun sakatlik, cezali futbolcular gibi seyler basimiza gelirse.

Ozaman Sabri sart olur, yoksa sag kanat islemez. + hem Sabri hemde Insua oynarsa çok gol yeriz kanimca.

Herikisinin defansif yönü zayif ve yavas stoperlerimiz var. Su Yobo bizde olsaydi keske. Neill-Yobo super olurdu.

Yoboyu nerde oynatacan, zaten insuayi aldik diye zor durumdayiz, yabanci kontenjan yüzünden.

Cana yedek kala diye korkuyorum.

Üst Alt