#9 Elano Ralph Blumer - Arşiv - Sayfa 527 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#9 Elano Ralph Blumer - Arşiv

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: #9 Elano Ralph Blumer

elano bu sene çok daha iyi olabilir

ondan ben de ümidi kesmiştim ama 4-2-3-1in sağında brezilya milli takımında çok başarılı olduğunu gördük

ayrıca bu sene kimse ondan takımı taşımasını uçurmasını beklemeyecek

sadece görevini yapacak

onun istediği de buydu galiba

sadece işin yapmak

başarılar elano

ben taraftar olarak senden tek şey istiyorum

lütfen yüzündeki bıkmış ve takımını sallamayan ifadeyi kaldır

Cem adamın menejeri bile savunmuyordur senin kadar.Hadi Muhammet Elanoya benziyor diye onu koruyabilir ancak sen neden koruyorsun bunu anlamıyorum.Adam 1.5 senedir bizde bir maç iyi oyunu yok 8.5 mn euro bonservis parası verilmiş yıllık 3.5 mn euro alıyor.Ayrıca Berk'in dediğide doğru suratsız hayatından bezmiş bir hali var oyundan çıkıyor kale arkasında maç izliyor.Burası G.saray huzur evi, tatil köyü değil.

Ofansa olan katkısıyla öne çıktığı maçta bile "sadece mücadelesini beğendim" diyen, önce ki mesajında "ben bile beğendim" deyip sonrasında "o maçta bile birşey yapamamıştı" diyen, oynamadığı maçta bile adamı eleştiren, hatta bir zaman "artık eleştirmiyorum burası sizin" deyip sonra gene dayanamayan ve eleştrisine devam eden, oyuncuların pas tekniklerini ve oyun zekalarını sadece 2-3 maçta ki pas yüzdesine bakarak değerlendiren, 40 küsür milli maçın 3-4 tanesini seyrettikten sonra "zaten milli maçlarda da kötü" diyebilen biri olunca burada, benim yaptıklarım çok normal geliyor bana.

Ayrıca son mesajımda Elano'yu savunmadım neredeyse, sadece o kadar satmaya uğraş, sonra satamayınca hadi gül, hadi oyna de, olmaz böyle, bunlar da insan dedim. Yani Elano ile ilgili bir durum yok aynı şey kime yapılsa geçerlidir bunu senin bir insan olarak bilmen lazım ama gene savunmuşum gibi yapıp herife laf sallamayı becerdin.

Bu sezon, Brezilya Milli Takımında ki yerinde oynayacak. Misimovic'in gelmesi ile üzerinde ki yük kalktı. Brezilya Milli Takımın da, sağ kanatta oynayan Elano; Arkasında ki beke boşluklar yaratan, sağ çaprazdan isabetli şutlar atan, sol kanada ters toplar atan, asistlik ortalar açabilen ve en önemlisi, ceza sahasına sızıp gol atabilen bir oyuncu izlenimi verdi. Umarım bu sezon kafası rahat bir biçimde kendisinden bekleneni gösterir. Sabri ile uyum içerisinde olur.

Ofansa olan katkısıyla öne çıktığı maçta bile "sadece mücadelesini beğendim" diyen, önce ki mesajında "ben bile beğendim" deyip sonrasında "o maçta bile birşey yapamamıştı" diyen, oynamadığı maçta bile adamı eleştiren, hatta bir zaman "artık eleştirmiyorum burası sizin" deyip sonra gene dayanamayan ve eleştrisine devam eden, oyuncuların pas tekniklerini ve oyun zekalarını sadece 2-3 maçta ki pas yüzdesine bakarak değerlendiren, 40 küsür milli maçın 3-4 tanesini seyrettikten sonra "zaten milli maçlarda da kötü" diyebilen biri olunca burada, benim yaptıklarım çok normal geliyor bana.

Ayrıca son mesajımda Elano'yu savunmadım neredeyse, sadece o kadar satmaya uğraş, sonra satamayınca hadi gül, hadi oyna de, olmaz böyle, bunlar da insan dedim. Yani Elano ile ilgili bir durum yok aynı şey kime yapılsa geçerlidir bunu senin bir insan olarak bilmen lazım ama gene savunmuşum gibi yapıp herife laf sallamayı becerdin.

Ah çok özür dilerim bi maç iyi oynamış gözümden kaçmış :D Ayrıca dediğim gibi defansif olarak iyiydi ama oda derbi diyeymiş.Lincolnün herha maçındaki katkısı gibi defansif oalrak.

Geçen sene Elano'nun oynamadığı her maçı kaybetmedik çoğunlukla kazandık.

Bu kadro şampiyon olur:

----------Ufuk--------------

Sabri---Neill---H.Balta (Ali)----İnsua(Çağlar)

--------Barış------Ayhan--------

Çolak-------Misimovic(Serdar)-----Arda

----------Baros(Kewell)---------------

Adam bizde kaldi, bize düsen adami desteklemek, motive etmek, yaninda oldugumuzu ve kendisinden (hala) cok sey bekledigimizi göstermek.

Yarin öbür gün bir yenilgi falan olunca Elanoyu degil, yönetimi elestirmek, protesto etmek lazim.

Umarim Elanoyu isliklamak, yuhalamak gibi hatalar yapmayiz.

Elano'nun yüzünün asık olması normal değil mi?

Adama satılık futbolcu muamelesi yapıp neredeyse alın diye yırtındık,kimse almayınca gel kardeşim oyna dedik..

Elano atlatır sendromu sorun değil,onun kırgınlığı yönetimedir muhtemelen..

Bu seneki performansı Galatasaray'ın başarısında doğrudan belirleyici rol oynayacak. Ben sağ içte kullanılması taraftarıyım.

Ama eldeki kadroya bakınca yine defanstan top çıkarmakta ve baskı yediğimizde oyunu rakip sahaya yıkmakta zorlanacağımızı düşünüyorum. Bu takım bir orta saha bir de defans olmak üzere 2 direkt ilk 11 oyuncusuyla çok güçlü bir hale gelir. Ama malesef Nuri gibi bir Türk futbolcu bulmadığımız sürece yabancı sınırlaması önümüze engel çıkacak. Bu durumda yapılabilecek tek şey en yetenekli 2 Türk oyuncusu Emre ve Berkin üzerine düşmek. Ve acilen topla çok çok iyi lider yapıda bir defans oyuncusu transfer etmek. En azından transfer dönemi kapandığı için Emre ve Berkin konusunda yapabileceğimizi yapalım. Önümüzdeki sezon tek bir eksiği tamamlamak kalsın.

Elano, Elano,, Elanooo... bu sesi çok duyarız maçlarda umarım, asistleri golleri ve paslarıyla. Ayrıca Brezilyalı olmasına rağmen, ne bir çirkefliği ne bir kelepçe partisi olayı ne de bir gece fotosu görünmüştür. Takdir edilesi bir arkadaştır.

Seviyoruz seni Elano, bu sezon başarılı olman dileğiyle.

----------------Cana------------------

-------Misimovic-----------Arda

Elano-----------------------------Emre

---------------BAros-------------

Sonucta bu adamlar burda armut gibi beklemeyecek Arda ile baslandiginda Baris ortaya Arda sola kayar bariz bir cok macta ise Emre nin sol acik ta oynamasi taraftariyim.Oynamdan futbolda gelismez,

-----------------ufuk---------------------

Sabri--------Neill----A.Turan/Servet( Denenmedi)----Insua

---------------CAna-----BAris--------------------------

Elano------------Misi-----------------------------Arda

---------------Baros-------------------------------

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt