Adidas, Lionel Messi'ye 8 Ballon d'Or Ödülü Şerefine 8 Yüzük Verdi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adidas, Lionel Messi'ye 8 Ballon d'Or Ödülü Şerefine 8 Yüzük Verdi

arkadaşlar ballon'dor en çok gol atan ödülü değildir bence burada bir yanılgıya kapılıyorsunuz.

en çok gol atan topçu gider altın ayakkabıyı alır.

Amerikanlaştırma çabaları.

Madalya yerine yüzük veriyorlar orda ya sporlarda şampiyon olan takımlara

Bling bling gitmemiş messiye - tam bir kuyumcu tipi olmuş

Yapma be Can adam wc aldı tek basına
bana göre WC almak - Treble yapmaktan daha kolay takım için.

WC'de Maradona effect vardı diye bakıyorum - biraz nostalji - biraz veliahtın görevi tamamlandı bakış açısı.

Futboldan ziyade (ki orda hala komple ultra bir adam lafım hiç yok) az bir şey hikayesi güzel oldu. WC aldığındaki fotoğraf kupayla bu ödülden kat kat mükemmeldi bence.

Benim adayım Kevin DeBruyne idi - her ne kadar sonlarda sakatlıkla boğuşmuş olsada City'nin geçen sezon her yerdeki beyniydi adam (arkasında İlkay ile beraber)

genel olarak bir devrin sonu kapandı ödülü - o açıdanda eleştiremem tabi ama performanstan daha fazla etken var ödülde onu demeye getiriyorum. Balon D'or 'u biraz NBA MVP ödülüne benzetmeye çalışıyorlar ama yanına bile yaklaşamaz - futboldaki prestij ödülü açıkçası benim gözümde.

1698911023145.png

Lionel Messi: "O da bu ödülü fazlasıyla hak etti. Söylediğim gibi Erling, Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi'ni kazandı ve her alanda gol kralı oldu. Bu ödül bugün sizinde olabilirdi, eminim ki gelecek yıllarda bu ödülü kazanacaksınız.”

Ekli dosyayı görüntüle 224373

Lionel Messi: "O da bu ödülü fazlasıyla hak etti. Söylediğim gibi Erling, Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi'ni kazandı ve her alanda gol kralı oldu. Bu ödül bugün sizinde olabilirdi, eminim ki gelecek yıllarda bu ödülü kazanacaksınız.”
Diyorum ya işte Hikaye / Prestij > Performans bu ödülde (tabii oylamada çok fazla medya/gazeticilerin sözüde dominant diye biliyorum - onunda efekti büyüktür)

Mükemmel bir yolculuk oldu. Gerek Messi, gerekse Ronaldo ve biraz daha diğer arka planda kalanlar. Bu yıllara şahit olma hissi çok özel.

Haalandla Mbappe, kendi iradeleriyle paylaşım yapıp haketti dediler ki Mbappe PSG öncesi Messiyle çok iyi değildi.

Her şeyi geçtim Fransızlar bile aynı fikirdeydi, bu dönemin bitmesine üzülün zira bir daha böyle bir topçu da Messi Ronaldo gibi rekabet de gelmez.

O dönemki El Clasico tarihin en popüler maçıdır muhtemelen.

Ayrıca geçen yıl verilerin hemen hepsinde tüm oyunculardan daha iyi. ŞL yarı final ve finalinde Haaland zerre etkili olmadı. Biri alacaksa 4500 dk süre alıp kritik goller atan Rodri’ye verirdim.

Üst Alt