Adnan Polat: "Transferi bitirdik diyebiliriz." - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat: "Transferi bitirdik diyebiliriz."

Cevap: Adnan Polat: "Transferi bitirdik diyebiliriz."

Abi dogrudur haklisindir, ben takimin stopere ihtiyaci oldugunu düsünüyorum. Nihayetinde son karari hocamiz verecektir ama ben Servetten baskasina güvenmiyorum. Emreye güvenmek istiyordum ama oda yine sakatlanmis baksana.

Galatasaray'da kum gibi para yok canım. Şimdi diyelim gittiler bir stoper aldılar. Emre Güngör'e para öde. Emre Aşık'a para öde. Zan'a öde. Semih ve Murat Akça'ya öde. Ve bunlar kenarda dursun bir de!

Geçen yıl büyük sorunlar yaşadığımız doğrudur ama bu sorunlar kaç yılda bir gelir başa? Şimdi sırf muhtemel sakatlıklar doğar diye gerçek yerleri itibariyle 6, oraya geçebilecek futbolcu itibariyle 8 kişilik bir mevcut söz konusu iken başka bir transfer yapmaz yönetim.

Ben şahsen Gökhan Zan'dan iyi bir performans bekliyorum. Rijkaard tercihi bence Servet - Zan ikilisi olacak daha çok.

Bir de Rijkaard'ın Murat Akça'nın üzerinde durmasını istiyorum. Murat Akça aslında dengeli bir çocuk. Ona maç tecrübesi lazım ki heyecanını yensin. Tecrübesizliği var. Normalde ayağına hakim bir çocuk. Hazırlık maçında az bir süre almıştı ve ben şahsen beğenmiştim. Kısa süre alsa bile olumlu hareketler yapmıştı.

Şimdi ona bakarsanız stopere lazım, sağ beke lazım, orta sahaya lazım, forvete lazım derken nerede o kadar para. Akıl ve mantıkla hareket etmek lazım. Ben bu yılı şahsen geçiş dönemi olarak görüyorum. Asıl bombaları Seyrantepe'ye çıkarken bekliyorum. Çünkü hem şirketler birleştirilmiş olacaktır hem de gelirlerimiz yükselecek. Onun ötesinde sembolik bir gerçeklik ortaya çıkacak. Avrupa'nın en iyi stadlarından birinde maçlarına çıkacağına ve daha iyi gelir elde edeceğine göre yatırımını ona göre yapmalı, seyirciyi çekmeli ve hedeflerine daha güçlü yürümelisin. Bu yüzden bu yıl geçiş dönemi ve Rijkaard'ın takımı benimseme dönemi olmalı. Şu an için gerçekliği aşan beklentiler, Avrupa'da büyük başarılar için Seyrantepe ve mali olarak güçlenmeyi beklemek lazım.

Sabır, sabır, sabır derken bu her şeyi içeriyor. Mali durumdaki sıkıntılara, eldeki mevcutlara, Rijkaard'a, daha sağlıklı adımlara ve her şeye...

Galatasaray'da kum gibi para yok canım. Şimdi diyelim gittiler bir stoper aldılar. Emre Güngör'e para öde. Emre Aşık'a para öde. Zan'a öde. Semih ve Murat Akça'ya öde. Ve bunlar kenarda dursun bir de!

Geçen yıl büyük sorunlar yaşadığımız doğrudur ama bu sorunlar kaç yılda bir gelir başa? Şimdi sırf muhtemel sakatlıklar doğar diye gerçek yerleri itibariyle 6, oraya geçebilecek futbolcu itibariyle 8 kişilik bir mevcut söz konusu iken başka bir trasnfer yapmaz yönetim.

Ben şahsen Gökhan Zan'dan iyi bir performans bekliyorum. Bir de Rijkaard'ın Murat Akça'nın üzerinde durmasını istiyorum. Murat Akça aslında dengeli bir çocuk. Ona maç tecrübesi lazım ki heyecanını yensin. Tecrübesizliği var. Normale ayağına hakim bir çocuk. Hazırlık maçında az bir süre almıştı ve ben şahsen beğenmiştim. Kısa süre alsa bile olumlu hareketler yapmıştı.

Şimdi ona bakarsanız stopere lazım, sağ beke lazım, orta sahaya lazım, forvete lazım derken nerede o kadar para. Akıl ve mantıkla hareket etmek lazım. Ben bu yılı şahsen geçiş dönemi olarak görüyorum. Asıl bombaları Seyrantepe'ye çıkarken bekliyorum. Çünkü hem şirketler birleştirilmiş olacaktır hem de gelirlerimiz yükselecek. Onun ötesinde sembolik bir gerçeklik ortaya çıkacak. Avrupa'nın en iyi stadlarından birinde maçlarına çıkacağına ve daha iyi gelir elde edeceğine göre yatırımını ona göre yapmalı, seyirciyi çekmeli ve hedeflerine daha güçlü yürümelisin. Bu yüzden bu yıl geçiş dönemi ve Rijkaard'ın takımı benimseme dönemi olmalı. Şu an için gerçekliği aşan beklentiler, Avrupa'da büyük başarılar için Seyrantepe ve mali olarak güçlenmeyi beklemek lazım.

Sabır, sabır, sabır derken bu her şeyi içeriyor. Mali durumdaki sıkıntılara, eldeki mevcutlara, Rijkaard'a, daha sağlıklı adımlara ve her şeye...

Bizde milyon eurolar sacsinlar transfer yapsinlar demiyoruz. Sadece bonservis ile Keita alindi, onuda 4 yila böldüler. Bir stoper rahatlikla alabilecegimizi düsünüyorum. Seyrantepe diyorsun.. Sende en az benim gibi Seyrantepe stadina sampiyonlar ligine katilarak girelim istersin. Sampiyonlar ligine kalmak icinde bu sene saglam bir savunma hatti lazimki sampiyon olabilelim yada 2. olabilelim. Hücum hattinda sorun yok ama savunmada Servetten baskasina güvenmiyorum su an itibariyle. Sizin görüsünüzdür saygi duyarim ama katilmam.

Bizde milyon eurolar sacsinlar transfer yapsinlar demiyoruz. Sadece bonservis ile Keita alindi, onuda 4 yila böldüler. Bir stoper rahatlikla alabilecegimizi düsünüyorum. Seyrantepe diyorsun.. Sende en az benim gibi Seyrantepe stadina sampiyonlar ligine katilarak girelim istersin. Sampiyonlar ligine kalmak icinde bu sene saglam bir savunma hatti lazimki sampiyon olabilelim yada 2. olabilelim. Hücum hattinda sorun yok ama savunmada Servetten baskasina güvenmiyorum su an itibariyle. Sizin görüsünüzdür saygi duyarim ama katilmam.

Geçen yılda bu zamanlar hücum hattında sorunlarımız yok diyorduk ama hücum hattında da sıkıntı çektik.Geçen yılla bu yıl karıştırmamalıyız.Rijkaard faktörü büyük bir avantaj her durumda.

Sonuç itibariyle bekleyip göreceğiz. Haftalar ilerledikçe sorunlar ortaya çıkar. Ağustos sonuna kadar süre var daha. Bir sıkıntı olursa ve Rijkaard acilen bir şey isterse bir şeyler yapılır. Yok, elimizde bu mu var, ben bunu kotarırım diyorsa hocamıza güveneceğiz.

Bu yıl Rijkaard 'ın şans vereceği gençler, gösterecekleri performansla en büyük transferlerimiz olurlar inşallah.

Geçen yılda bu zamanlar hücum hattında sorunlarımız yok diyorduk ama hücum hattında da sıkıntı çektik.Geçen yılla bu yıl karıştırmamalıyız.Rijkaard faktörü büyük bir avantaj her durumda.

Sana katilmiyorum. Gecen sene hücum hatti gayet iyi calisti. Ligin en fazla gol atan takimiydik. Sezon sonuna dogru kondisyon düsüklügü ve lincoln kaprisleri ile büküldü belimiz.

Sonuç itibariyle bekleyip göreceğiz. Haftalar ilerledikçe sorunlar ortaya çıkar. Ağustos sonuna kadar süre var daha. Bir sıkıntı olursa ve Rijkaard acilen bir şey isterse bir şeyler yapılır. Yok, elimizde bu mu var, ben bunu kotarırım diyorsa hocamıza güveneceğiz.

Neyse abi bekleyelim görelim. Insallah siz hakli cikarsiniz para harcamadan bu savunma kadrosuyla güzel bi savunma yapariz.

Bu habere taraftarın sevineceğini düşünmüştüm ama gene yanılmışım.

Arkadaşlar biraz daha olaya dikkatli bakarsanız Galatasaray'da herşeyin olması gerektiği gibi olduğunu görürsünüz.

Yani eskiden olsa her hafta biri alınırdı. Fakat artık dizginlerin Rıjkaard'ın elinde olduğu çok net bir şekilde belli.

Bu sevindirici bir haber. Demekki Rıjkaard ne isterse o yapılacak. Bu hepmizin arzu ettiği birşey değilmiydi.

Galatasaray'da herşey değişiyor buna dikkat etmemiz lazım.

Yani şöyle de diyebilirim:

Galatasaray gelişiyor, güzelleşiyor ve de doğru işleri doğru adamla doğru zamanda yapıyor.

Neyse abi bekleyelim görelim. Insallah siz hakli cikarsiniz para harcamadan bu savunma kadrosuyla güzel bi savunma yapariz.

Rijkaard'ın yerleştirmek istediği total futbola, bloklar arası dayanışmaya, takım savunmasına ve sürekli topun arkasında olmaya güveniyorum diyeyim. Malum bu sistemi oturtursan defansın yalnız yakalanmaz, top genelde ayağında olur ve defansını emniyete almış olursun. Ama bunun için biraz süreye ihtiyaç olacak. Asıl iş orta sahada bitiyor. Orası o yüzden daha önemli.

Sana katilmiyorum. Gecen sene hücum hatti gayet iyi calisti. Ligin en fazla gol atan takimiydik. Sezon sonuna dogru kondisyon düsüklügü ve lincoln kaprisleri ile büküldü belimiz.

34 maç , 57 gol.Pek iç açıcı değil.Ligin en fazla gol atan 3. takımıydık.Demek istediğim aslında geçen yıla göre her mevki farklı olucak demek istemiştim.

Sorunlar ortaya çıkmadan önce,sorunları görmek gerekir ki daha sonra bu sorunlar sıkıntıya dönüşmesin.

Bütün transfer dönemlerinde tarafarı hep hayal kııklığına uğrattı Özhan Canaydın ve onun uzantısı olan yöneticiler.Bence Dünya kulübü böyle olmaz.Roma'nın da 300 milyon euro borcu var.Valencia'nın da öyle.Ama onlar transferlerini yapıyorlar gerekeni her zaman yapıyorlar.Bu da taraftarlarını mutlu ediyor.

Zaten kulübün amacı kombineleri satmaktı,sattı.Artık hiçbir sorun kalmadı onlar için.Transfer falan da yapılmayacak.Eğer başarısız olursak yöneticilerin bahanesi hazır:''Rijkaard'ı getirdik,daha ne yapalım.''

Artık kulübümüzü bir arap şeyhi mi alsın,işadamı mı alsın,yani bir şey olsun da kurtulaım bu acizlikten.Çok üzgünüm bu isteklerimden dolayı ama artık bazı gerçekleri söylemek gerekiyor.

bizim kadromuz her haliyle kaliteli.. transfer yapılsa da yapılmasa da.. tamam sağ bek ve orta sahaya transfer yapılsa akıllarda soru işareti de kalmazdı ama bu kadar değil malesef.. genç oyuncularımıza güvenelim bu saatten sonra..

Şimdi transfer bitti mi bitmedi mi.Haldun Üstünel yoksa yeni transferden kimseye haber vermedi mi yine :D:D

Edit : Bkz ;

Polat:Alo Haldun !

007:Başkanım.. ?

Polat:Haldun kimle görüşüyorsun ?

007: (Haldun Üstünel İçinden Gülerek) > Başkanım şu anda transferi bitirdik diyebiliriz.

Hadi Haldun Üstünel patlat bir bom daha...

34 maç , 57 gol.Pek iç açıcı değil.Ligin en fazla gol atan 3. takımıydık.Demek istediğim aslında geçen yıla göre her mevki farklı olucak demek istemiştim.

Ben tüm sezonu kastetmemistim zaten. Düsüs dönemine gecmeden önce ligin en fazla gol atan takimiydik. Gelene gidene 3.4 atmiyormuyduk?

Rijkaard'ın yerleştirmek istediği total futbola, bloklar arası dayanışmaya, takım savunmasına ve sürekli topun arkasında olmaya güveniyorum diyeyim. Malum bu sistemi oturtursan defansın yalnız yakalanmaz, top genelde ayağında olur ve defansını emniyete almış olursun. Ama bunun için biraz süreye ihtiyaç olacak. Asıl iş orta sahada bitiyor. Orası o yüzden daha önemli.

ama Atilla abi Rijkaard sisteminde stoperleri öne çıkartıyor Gökhan ve Servetle başladı diyelim Rijkaard Gökhan ve Servet çok agır oyuncular kontra atagı iyi uyguluyan takımlara karsı cok sıkıntı çekeriz

Transferi felan geçin. Transfer bu sezonu ilgilendiren bir konu ki; öyle aman aman bir gereklilik de yok.

Adnan Polat'ın konuşmasında bence 2 nokta önemli: Birincisi biraz sıkıntılı; Şirketlerin birleştirilmesi konusu; umarım başarırlar. Başarmalıdırlar da. Ki gelecek yıllarda 8 M'luk transfer bütçesini, 18'e, 28'e hatta 38'e çıkaracak bir konudur.

İkincisi de; Rijkaard tavsiyesi ile yapılacak alt yapı yatırımlarıdır. Bu da gelecek için çok gereklidir.

Abi asil orta sahada yiginla adam var. Hemde stoperlere nazaran daha kalileti isimler.

Sorunlar ortaya çıkmadan önce,sorunları görmek gerekir ki daha sonra bu sorunlar sıkıntıya dönüşmesin.

Bütün transfer dönemlerinde tarafarı hep hayal kııklığına uğrattı Özhan Canaydın ve onun uzantısı olan yöneticiler.Bence Dünya kulübü böyle olmaz.Roma'nın da 300 milyon euro borcu var.Valencia'nın da öyle.Ama onlar transferlerini yapıyorlar gerekeni her zaman yapıyorlar.Bu da taraftarlarını mutlu ediyor.

Zaten kulübün amacı kombineleri satmaktı,sattı.Artık hiçbir sorun kalmadı onlar için.Transfer falan da yapılmayacak.Eğer başarısız olursak yöneticilerin bahanesi hazır:''Rijkaard'ı getirdik,daha ne yapalım.''

Artık kulübümüzü bir arap şeyhi mi alsın,işadamı mı alsın,yani bir şey olsun da kurtulaım bu acizlikten.Çok üzgünüm bu isteklerimden dolayı ama artık bazı gerçekleri söylemek gerekiyor.

Senin bahsettiğin takımların sattığı kombineye bak bizim sattığımız kombineye bak.

Bu sadece bir örnekti tabi.

Açıkçası yönetime satın alınan ürünlerle verilen katkı olarak gerçekten çok kötü durumdayız. Böyle bir ortamda da bu paralar nereye gidiyor diye hesap sormakta saçma olur.

Her taraftar güzel transfer ister. Fakat biz trafatarın istekleri bitmiyor. Her zaman daha fazlasını istiyoruz. Daha fazla olsun daha iyi olsun. Fakat iş bize düştüde mi kaçıyoruz. Sözüm sana değil yanlış anlama ama taraftar olarak kendim dahil görevlerimizi yerine getirdiğimize inanmıyorum.

ama Atilla abi Rijkaard sisteminde stoperleri öne çıkartıyor Gökhan ve Servetle başladı diyelim Rijkaard Gökhan ve Servet çok agır oyuncular kontra atagı iyi uyguluyan takımlara karsı cok sıkıntı çekeriz

Gözleminde haklısın kesinlikle. Bunun ben de farkındayım ama Rijkaard'ın Galatasaray'ı tamamen Barca kopyası bir sistem ile oynatacağını sanmıyorum. Yani eğer oynattığı iki stoper ağır ise bile bile riskli bir pozisyona sokmaz onları. Kolay bir konu değil bir sistem oturtmak. Şu hazırlık maçlarını çok alıcı gözlerle izlemek lazım. Çünkü şu ana kadar oynanan iki maçta sisteme dair bazı cevaplar alabiliyoruz. Hep birlikte ona göre izlememiz lazım.

Üst Alt