Ahmet Dedehayır: "Fatih Terim gelmeli" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ahmet Dedehayır: "Fatih Terim gelmeli"

Cevap: Fatih Terim gelmeli

Benim bildiğim takımın başına ne zaman Alman getirsek başarılı oluyoruz.

Ama Daum falan değil. Löw olur, Magath olur. Hani işi bilen cinsinden.

Bir diğer seçenek Türkiye'de çalışıp rüştünü kanıtlamış isimler.

Bence bu konuda Gerets birinci sırayı alır. Şimdiki kadromuz ona verilen kadrodan kat bekat iyi. Baros, Stancu, Arda, Misimovic'li hücum hattıyla takımı coşturacaktır. Aslında çözüm içimizde. Culio ve Cana'da hücum hattının arkasında mükemmel bir duvar olurlar. Zico'nun da bu kadroya iyi futbol oynatabileceğine inanıyorum. Şampiyonlar ligindeki Fenerbahçe performansıyla bence o da güvenilmeyi haketmiştir. Lucescu her zaman her yerde başarılı olur. Hatta dün Roma'yı darmadağan ettiler. Aslında şu an hiç transfer yapmadan bile bize başarıyı getirebilecek tek antrenör kendisidir. Fakat oynattığı futbolu izlerken sıkıntıdan bayılıyorum. Toplamda 5 gol olan dünkü Roma maçı dahil sıkıcı maçlara sebep oluyor. Yine de sanırım şu an mükemmel bir çözüm olurdu. En azıdan şampiyonlar ligine katılma garantisi demektir Lucescu.

Türk antrenör derseniz Fatih Terim'den iyisi yok. Ama o yaptığı hiç bir transferde başarılı olamadı. İlk Galatasaray günlerinde çok toy olduğundan transferi yönetim yapmıştı. Ama gelen şampiyonluklar ardından Hagi ve Popescu'nun etkisiyle transfer edilen İlie ve Filipescu'yu saymazsak Marcio, Capone gibi takıma faydalı ama fark yaratmayacak oyuncular seçti. Ha bide bir iki tane abuk subuk pek de şans bulamayan orta saha oyuncusu ve yine bir iki abuk Rumen aldırmıştı.

İkinci Galatasaray dönemi için bir şey diyemiycem. O dönem ekonomik olarak rezil durumdaydık ve neredeyse bedava kim varsa içlerinden eleyip bir takım yaratsın diye Fatih Terim eline verilmişti. Ama açıkcası ben kendisinin Milan macerasında yaptırdığı transferleri de pek başarılı bulmuyorum. Ayrıca Fatih Terim UEFA kupası ve Fiorentina performanslarından sonra başarılı olmasını etkileyen sorunlu bir psikoloji oluşturdu diye gözlemliyorum. Tabiki psikolog değilm ancak Fiorentina ile de devam etmemesinin sebebinin bu olduğuna inanıyorum.

Sonuç olarak takımın başında Türk olacaksa Tugay'a güvenmek bir seçenektir ancak kendisinin kredisi azdır. Henüz gençliğinin de etkisiyle çok baskı altında kalacağını düşünüyorum. Bir dönem daha ona siper olacak bir teknik direktörün altında çalışıtırılması sonra da Haldun Üstünel gibi bir futbol koordinatörüyle birlikte takım kendisine teslim edilmelidir.

Terim konusunda en büyük çekincem, Servet, Sarp, Hakan Balta, Ayhan gibi Futbolculara güvenip onları Takımda tutmasıdır...

Terim konusunda en büyük çekincem, Servet, Sarp, Hakan Balta, Ayhan gibi Futbolculara güvenip onları Takımda tutmasıdır...

Terim gelirse Servet-Hakan-Sabri bir kere ilk 11 de garanti, kesin yani. Gökhan Zan da kesin oynardi, iki de bir sakatlanmasa.

Serveti Servet yapan, Hakani Hakan yapan, Sabriyi Sabri yapan Fatih Terim.

200ß AS da iyi oynadilar diye hala kadromuzda bu adamlar, bu yüzden kredileri var, yoksa bu basarisiz gecen 3 sene sonra taraftar bu kadar sabirli asla davranamazdi.

Ama artik taraftarda "yetti" demeye basladi dogal olarak. Seneye Hakani, Serveti, Zani kadroda görmek istemez hemen hemen kimse.

Ayrics 2008 as yari final oynadik ama nasil oynadik, orasi da var. Bir tek Almanya maci hatirliyorum güzel futbol oynadigimiz mac olarak, onu da kaybettik malesef.

Fatih Terim gelirse on numara sevinirim.Ama gelmemesi durumunda takımın Hakan+Tugay'a emanet edilmesinden yanayım.Tabi Hagi'yi gönderirlerse eğer.

bence hangi teknik direktör gelmeliye cevap aramaktan çok hangi felsefeyle oynacağımıza karar vermemiz gerekli. eğer prese dayalı, belli bir taktiği ve düzeni olmayan kaos futbolunu istiyorsak bunun için en güzel seçim fatih terimden başkası olamaz. ama yok eğer pasa dayalı organize taktik disiplinli bir futbol istiyorsak felix magath, defansif ağırlıklı ve tamamiyle rakibe göre taktiklerle oynayacaksan lucescu örneklerini verebilirim. taraftar olarak bi anket yapılsa hiç fena olmaz, en azından taraftarın istediği bir hoca olsun, hiç olmassa taraftarın gözünde daha fazla kredisi olmuş olur

Lan başka hoca mı kalmadı dünyada?Bıktım Terim'den de,Lucescu'dan da,Hagi'den de,Gerets'ten de.Bu adamlar gitti oldu veya olmadı bir şekilde yolladık.Geri gelenler de neler yaptı,yapıyor görüyoruz.Neden dönüp dolaşıp aynı hocaları konuşuyoruz?Bıktım yahu.

İngilizlerin köklü kulüplerinden Arsenal için 1996 yazı kâbus gibi geçmişti. Menajer George Graham, futbolcu transferinden komisyon aldığının ortaya çıkmasıyla kovulmuş, yerine gelen Bruce Rioch ise ligin başlamasına birkaç gün kala aynı akıbete uğramıştı. Kaptan Tony Adams’ın “aşırı alkol” kullandığı magazin basınının sayfalarına düşmüştü. Listenin ilk sırasında Terry Venables ve Johan Cruyff vardı. Listenin sonundaki isim Arsene Wenger‘di. 28 Eylül 1996‘da Arsenal’deki görevine başlayan Wenger için seyirciler “Arsene kim?” sorusunu soruyorlardı ki aradan 13 yıl geçti ve Arsene Wenger rekor kırdı. Arsenal’in en uzun süre görev yapan teknik direktörü oldu.

Futbol kariyerine libero olarak başlayan Arsene Wenger, hayatının ilk ve tek profesyonel kontratını 1978′de Strasbourg takımıyla imzaladı. 3 yılda sadece 10 maçta forma giyerken, 1981′de futbolu bıraktı. Strasbourg’da yedek kulübesinin müdavimi olduğu için boş durmayarak kurslara katılıp antrenörlük diplomasını aldı. Strasbourg takımının altyapısında 1981-83 yılları arasında görev aldıktan sonra Cannes’da yardımcı hoca olarak 1984-85′te görev yaptı. 1984-87′de Nancy, 1987-94′te Monaco ve 1995-96′da Nagoya Grampus takımlarını çalıştırdı. 1996′da Arsenal`i çalıştırmaya başlayan Wenger, Ada’da şampiyonluk kazanan Britanya dışından gelen ilk yabancı oldu. “Takımda fazla Fransız oynatıyor” eleştirisine “Bir takım için kalite ve değerler, milliyetçilikten önce gelir” cevabını verdi. “Evimde hiçbir kupa ve resim saklamam. Benim için önemli olan gelecektir.” diyerek geçmişin değil geleceğin adamı olduğunu gösterdi.

Taraftarlar onu “Profesör” ünvanıyla çağırıyorlar. Neden mi? Çünkü Wenger İngiliz takımlarının klasik oyun sistemi olan havadan oynama fikrini değiştiren isimlerin başında geliyor. Hücum futbolu ve kazanma mantalitesini aşılayan Wenger, aynı zamanda seyir zevki yüksek futbol anlayışından taviz vermiyor. Ünlü teknik adam, son yıllarda takıma genç oyuncuları monte etmesiyle dikkat çekiyor ve özelllikle bizim gibi genç nesilin hayranlığını kazanıyor. Vieira ve Henry gibi yıldızların ayrılmasını sorun etmeyen Wenger, Fabregas, Sagna, Adebayor, Nasri, Walcott, Bendtner, Alexander Song, Traore, Clichy, Denilson, Ramsey ve Bischoff gibi henüz 20′li yaşların başında olan isimlerle takımın iskeletini kurdu. Gelecek vaat eden oyuncuları keşfederek Arsenal altyapısına kattı. Bir genç yıldızın takımdan ayrılması durumunda yerine başka bir genci monte ederek onu yıldızlaştırdı Arsene Wenger.

Ya, işte böyle bir hoca Arsene Wenger. 1996’da aldı Arsenal’i, 13 senedir de yürütüyor bu işi. 112 senelik tarihi olan Arsenal’in sadece 24’üncü hocası. Bizim büyüklere de bir bakalım isterseniz, bakalım kaçıncı hocalarındalar:

106 senelik Beşiktaş’ın, 57’nci hocası Mustafa Denizli. Wenger’in Arsenal’deki görev süresi içinde 14 hoca değiştirmiş Beşiktaş. Galatasaray ise 104 yaşında. Rijkaard, 58’inci hoca. Wenger’in Arsenal’deki görev süresi içinde 11 hoca değiştirmiş Galatasaray. Fenerbahçe ise 102 senelik, Fenerbahçe tarihinin 81’inci hocası Daum. Wenger’in Arsenal’deki görev süresi içinde 16 hoca değiştirmiş Fenerbahçe.

Güncel: Onun döneminde 13 hoca değişmiş GS de

Lan başka hoca mı kalmadı dünyada?Bıktım Terim'den de,Lucescu'dan da,Hagi'den de,Gerets'ten de.Bu adamlar gitti oldu veya olmadı bir şekilde yolladık.Geri gelenler de neler yaptı,yapıyor görüyoruz.Neden dönüp dolaşıp aynı hocaları konuşuyoruz?Bıktım yahu.

bi geldi borca sokup gitti. aman gelmesin. ben lucescuyu istiyorum..

Hala "gelsin, gelsin" diyenler var bir de. Ne geregi var Allah askina zorlamaya? Yetmedi mi artik, denemedik mi, denemiyor muyuz 10 yildir, zorlamiyor muyuz?

Vallahi de gelmesin, billahi de gelmesin.

"gelsin" diyenler 2 mac kaybettik mi:

"zaten hataydi Terimi getirmek" "belliydi böyle olacagini, adam 2. kez geldiginde ne hale sokmustu ama ona ragmen tekrar bu hatayi yaptik , yaziklar olsun" "adam Türkiye milli takimini calistirirken nasil bir futbol oynatti gördük, hangi topculari secti gördük, bunlar ortadayken nasil getirdik, anlam veremiyorum. Galatasaraydaki 2. döneminden bahsetmiyorum bile" vs. vs. yorumlar yazarlar.

Hala "gelsin, gelsin" diyenler var bir de. Ne geregi var Allah askina zorlamaya? Yetmedi mi artik, denemedik mi, denemiyor muyuz 10 yildir, zorlamiyor muyuz?

Vallahi de gelmesin, billahi de gelmesin.

"gelsin" diyenler 2 mac kaybettik mi:

"zaten hataydi Terimi getirmek" "belliydi böyle olacagini, adam 2. kez geldiginde ne hale sokmustu ama ona ragmen tekrar bu hatayi yaptik , yaziklar olsun" "adam Türkiye milli takimini calistirirken nasil bir futbol oynatti gördük, hangi topculari secti gördük, bunlar ortadayken nasil getirdik, anlam veremiyorum. Galatasaraydaki 2. döneminden bahsetmiyorum bile" vs. vs. yorumlar yazarlar.

sen lucescuyu istemezmisin:(

Sadece şu yorumu gördüğüm için yazıyorum bu mesajı.

Sonuna kadar katılıyorum bu düşünceye,

Yeter yahu yeter, hakkaten yeter..

Kabak tadı verdi Terim'i de, Lucescu'su da, Gerets'i de..

Yahu kaldırın başınızı, bakın bir dünyaya

Adam mı kalmadı koca dünyada bunlardan başka ?

Kırık plak gibi aynı isimler, gına geldi yahu yeter..

İkinci kez denenmişlerden kim ne fayda görmüş, allah aşkına bir örnek verin.

İkinciyi geçtik adamın üçüncü seferi konuşuluyor.

Pes.

sen lucescuyu istemezmisin:(

Lucescuyu kim istemez?

Isterim ama Lucescu, Lucescu diyip duruyoruz 6-7 yildir.

Shakhter Donetzkin sahibi cok pis zengin bir adam. Her yerinden para akiyor adamin. Dolayisiyla Lucescuya istedigi para verir/veriyor ve daha da önemlisi Lucescunun istedigi topcuyu 8-10-18 milyon euro demeden aliyor.

Stad desen, Avrupanin en modern 5-10 stadtan biri.

Basari desen, gerek ligde, gerek avrupada 3-4 yildir döktürüyorlar.

Daha 2 yil önce UEFA kupasini kazandilar, bu sene CL ligde Arsenal, roma demeden ezip geciyorlar.

Nasil getireceksin bu adami?

Zor, cok zor.

Bu yüzden brakin artik Luceskuyu, unutalim.

Lucescuyu kim istemez?

Isterim ama Lucescu, Lucescu diyip duruyoruz 6-7 yildir.

Shakhter Donetzkin sahibi cok pis zengin bir adam. Her yerinden para akiyor adamin. Dolayisiyla Lucescuya istedigi para verir/veriyor ve daha da önemlisi Lucescunun istedigi topcuyu 8-10-18 milyon euro demeden aliyor.

Stad desen, Avrupanin en modern 5-10 stadtan biri.

Basari desen, gerek ligde, gerek avrupada 3-4 yildir döktürüyorlar.

Daha 2 yil önce UEFA kupasini kazandilar, bu sene CL ligde Arsenal, roma demeden ezip geciyorlar.

Nasil getireceksin bu adami?

Zor, cok zor.

Bu yüzden brakin artik Luceskuyu, unutalim.

adamı resmen kovduk zaten. bende olsam gelmem daha. abdullah avcı gelsin bu takıma sistem yerlestirir en azından..

adnan sezgin bu takıma hem önlibero hemde teknik direktör olmalı..adam kalmazsa topta toplasın..

acele etmeyelim,hele bi şu sezonu hagi bi tamamlasın bakalım ondan sonra gereken yapılır zaten..

Acikca söylüyorum. Galatasaray´i sadece Fatih Terim kurtarir. Bu durumdaki Galatasaray´in kisa sürede basarili olmasi imkansiz. Diger Teknik Direktörlere zaman gerekecek ve bu durumda sabretmemiz cok da imkan dahilinde degil bence. Fatih Terim Türk halkini sokaga döken tek adamdir. Ne zaman sevincten disari attiysaniz kendinizi, Fatih Terim sayesinde.Türkiye Milli Takimini da, Galatasaray´i da Fatih Terim´den baskasi basarili kilamaz. Gördük iste, görüyoruz da. Fatih Terim cok ayri.

Üst Alt