Alex nasıl kafa golü atar? - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alex nasıl kafa golü atar?

Cevap: Alex nasıl kafa golü atar?

Alex bu kafa gollerini ancak Türkiyede böyle rahat bu kadar bol atar. Kim ne derse desin. Stoper hatası yediğimiz 2 golde.

Bir yanlış anlamayı ortadan kaldırayım istedim. Alex Fenerbahçe'nin tarihte Avrupa kupalarında en çok gol atan futbolcusu ve aynı zamanda tüm Türk takımlarının Avrupa'da en çok gol atan yabancı futbolcusu(ymuş diye geçen yine yazdı gazetelerde, bu ikincisini o zaman duydum), ve bunların içinde kafa golleri de var.

Alex 10 numara ama stil olarak Hagi'yle kıyaslanacak bir oyuncu değil, farklı tarzda oyuncular. Hagi tam bir playmaker orta saha oyuncusuydu, oyunu daha geriden ve forse ederek oynayan fantastik bir orta saha oyuncusu. Alex ise stil itibariyle orta sahada oynuyormuş gibi oynayan bir forvet. Hem de nerdeyse attığı kadar asist yapabileni, yani iki kisilik golcü gibi oynuyor. Ama oyunu klasik forvetler gibi sürekli ceza sahasında oynamadığı için stoperlerin markajına girmiyor doğal olarak.

Adamı orta sahada marke ettiğin zaman da etkisini mesela bir Hagiyi sağlam markaja alsan kırabileceğin şekilde kıramıyorsun, çünkü orta sahada birşey yapmıyor adam. Alex'in gerçek aktivitesi hep ceza sahası ve cevresinde, aniden ya bir asist çıkartıyor ya da birden rakibin boş anını yakaladığında içeri dalıyor, gol atıyor. Ayrıca oyunu çok iyi açabilen bir oyuncu.

Ondan klasik playmaker gibi mesela bir Hagi gibi oyunu orta sahada forse etmesini bekleyenler tabi genelde aradığını bulamıyor, stilleri farklı oyuncular, algıda yanılgı olunca da Avrupa'da birşey yapamaz, büyük maçlarda yok deniyor. Ama istatistiklere bakarsanız Avrupa'da da var, (2007-2008'de ayrıca CL asist kralı), ayrıca Fenerbahçe'den önce Cruzeiro ve Palmeiras gol/asist istatistikleri de Fenerbahçe'yle aynı çizgide...

Hatta 2002'de Parma'da 5 maç oynamış, 2 gol 7 asist yapmış, 5 maçta 9 gole bulaşıp geri dönmüş.

Alexsandro de Souza - Wikipedia, the free encyclopedia

Bu arada Alex 1.75.

Bu da yeni cikti. Belki dogrudur ama wikipediaya katkimizi herkes biliyor. Mourinhoyu zeytinburnuspor teknik direktor olarak gorebiliriz. 5 macta 7 asist ne, fenerliler abartmis gibi geliyor.

O söylediğini de malesef sadece biz Türkler yapıyoruz, halbuki o siteler dünyanın heryerinde insanlar ansiklopedi olustursun bilgi arandığında bulabilinsin diye yapıyorlar.

Ancak kendi web sitesinde de var o istatistik. Sadece son maçların istatistikleri güncellenmemiş kendi sitesinde.

Istatistikler - Alex10.com.br

Ha, kendi de yalan söylemiştir diyorsan onu bilemem. Mutlaka başka bir yerlerde de vardır kaydı şimdi bulamam. Ben sadece futbol stilini tartışıyordum. Normal bildiğimiz 10 numaralar gibi oyunu orta sahada forse etmek yerine skora endeksli ve daha çok santrafor tipinde oynayan bir 10 numara olduğunu ve istatistiklere bakarak bunu hemen heryerde aynı çizgide yaptığını göstermeye çalışıyordum.

Messi de forvet bir 10 numara mesela. Hayır Alex-Messi kıyası yapmıyorum. Oyun stili olarak onu da bir Hagi gibi orta sahayı forse ederken görmüyoruz, hep ceza sahasında ve gollerle görüyoruz. Ve son dünya kupasında Maradona onu Hagi rolünde orta sahada daha geride oyunu forse ettirmeye çalıştığında düştüğü hali de gördük. Onun da meziyeti o degil çünkü.

Ancak kendi web sitesinde de var o istatistik. Sadece son maçların istatistikleri güncellenmemiş kendi sitesinde.

Istatistikler - Alex10.com.br

Ozel maclari da kapsiyor mu acaba o istatistik? Mesela ikinci ligden bir Italyan takimina fark attiklari bir mac. Italya liginde kimin 5 macta 7 asist istatistigi var? Kaka'dan bile iyi herhalde. Bu adami nasil birakirlar oyle bir performans gosterse, mantiksiz bir yani var bu istatistigin.

Ozel maclari da kapsiyor mu acaba o istatistik? Mesela ikinci ligden bir Italyan takimina fark attiklari bir mac. Italya liginde kimin 5 macta 7 asist istatistigi var? Kaka'dan bile iyi herhalde. Bu adami nasil birakirlar oyle bir performans gosterse, mantiksiz bir yani var bu istatistigin.

Bilmiyorum, toplam istatistikler tüm maçları kapsıyor sadece lig maçlarını değil, orda hangisi lig hangisi kupa hangisi Avrupa kupaları da verilmiş. Ancak Serie A istatistiği yok, onun için dediğiniz gibi özel maç olma olasılığı yüksek. Sanırım başka bir kıtadan ilk defa gittiğiniz bir İtalya'da 5 özel maçta 2 gol 7 asist kolay birşeydir.

Parma Alex'in parasini odemiyor, ve bunun uzerine Alex dava acip kontratini feshediyor ve Brezilya'ya geri donuyor. Benim bildigim bu sekilde.

Üst Alt