Ali Dürüst'ün açıklamalarının ardından... - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Dürüst'ün açıklamalarının ardından...

Ali Dürüstün Basın Toplantısı Drogba Forlan Reyes

Galatasaray'da ikinci başkan Ali Dürüst, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dürüst bu toplantıda Galatasaray'da merak edilen bir çok soruya cevap verdi.

Fatih Terim'in imzasından, Fildişi Sahilli golcü Didier Drogba'nın transferine, Jose Antonio Reyes ve Diego Forlan'ın imza atıp, atmayacağına kadar oldukça önemli soruları yanıtlayan Ali Dürüst çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BÜLENT TULUN KONUSUNDA SORUN YOK

Bülent Tulun, kulübümüzde çalışan bir profesyonel, geçmişte kulübümüze faydaları olmuştur, yine faydası olacaktır. Sezon açılmıştır, artık hepimiz Seyrantepe'ye çalışıyoruz. Ben daha sık gelerek koordinasyonu sağlamaya çalışacağım. Florya, teknik kadromuzunu bulunduğu bir yerdir. Bülent Tulun özellikle dış ilişkiler konusunda bize yardımcı olacaktır. Bu konuda hiçbir problem yok.

FATİH TERİM'İN İMZASI...

Fatih Terim'in imza atmadığını siz söylüyorsunuz, imzasını atmıştır. Öyle bir problem yok. Önümüzdeki hafta Fatih Hocamız basın toplantısı düzenleyip merak edilen soruları cevaplayacaktır.

Transfer dönemi Eylül ayına kadar sürüyor. Dünyaca ünlü hocamız yeniden bizlerle birlikte, transferde önemli işlere imza attık. Acelemiz var, telaşımız yok. Kaleci ve diğer transferleri yapacağız kimse merak etmesin.

REYES VE FORLAN...

Kulüpleriyle mukavelesi bulunan oyuncular için önce kulüpleriyle anlaşmak lazım, biz bunun için Atletico Madrid ile görüştük. Ujfalusi'yi kadromuza kattık, Forlan ve Reyes için de görüşmelerimiz devam ediyor ama bu oyuncular olmazsa olmazımız değil.

DROGBA YOK..

"Biraz klasik olacak ancak transfer bitmez. Diğer takımlar ile aşık atıcak dururmumuz yok. Olumlu giden bir süreç var ama illa kamp dönemine yetişecek diye bir kaidemiz yok."

TEKNİK EKİBE KARIŞMAYIZ

"Şu dönemde belki kamp arasında da transferler olabilir. Bu hafta sonuna doğru hocamız açıklama yapacak. Biz teknik ekibin işine karışmayız. En iyi platformu hazırlayıp bu işin kahramanlarına teslim edeceğiz. Sonrasında biz uzaktan bakıp yardımcı olucaz."

OKAN VE ELMANDER 1 TEMMUZ'DA

"Okan Derici transferi Elmander ile beraber resmi olarak 1 Temmuz'da açıklanacak herhangi bir problem yok. İki oyuncumuz da idmanlara 1 Temmuz'da başlayabilecek."

TUGAY HALEN EKİBİMİZDEDİR!

"Tugay ekibimizin içinde canla başla çalışıyor. Hepsinin işleri var ve transfer günleri zor. Takımımız önemli başarılara imza atması için bir araya geldik. Herkesin katkısına ihtiyacımız var. Kulüp olarak yanlış bilgileri düzeltmek için tedbir alacağız."

Cevap: Ali Dürüst Basın Toplantısı Düzenledi

DROGBA YOK..

"Biraz klasik olacak ancak transfer bitmez. Diğer takımlar ile aşık atıcak dururmumuz yok. Olumlu giden bir süreç var ama illa kamp dönemine yetişecek diye bir kaidemiz yok."

Drogba'yla bağlantı kuramadım.

Galatasaray'da transfer bitmez mi demiş adam ben mi yanlış gördüm?

Bu ülkede özellikle Anadolu kulüpleri rezalet bir şekilde yönetilir. Galatasaray ise son yıllarda onlardan daha rezil bir şekilde yönetilmeye başlandı futbol konusunda. 3-4 gün arayla yönetim hiyeraşisinde ilk iki sırayı alan kişiler, birbirinin aksi açıklamalar yapabilir mi ? Demek ki oluyormuş bu gibi durumlar. Kamp ve futbolcu transferlerine yönelik yaptığı açıklamalar ise tamamen evlere şenlik. Takımdan transfer beklenmesinin nedenleri, taraftarın kendi beklentilerinin karşılanmasına yönelik değildir. Bu takımın transfere ihtiyacı olduğu içindir. Sezona başlandığında oyuncunun adaptasyon ve yerleşim sorunlarının minimize edilmesi için, takımın hazırlığının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi ve oyuncunun taktik alışkanlığının oluşması için transferlerin belirli bir sürede halledilmesi gerekiyor.

Drogbanın geleceğine fazla inanmamıştım ama yinede umudum vardı.Dürüstün dediğine bakarsak hayal oldu.:(

Bu hafta gidecek futbolcular belli oluyormuş.Mustafanın ve Hakanın gitmesi dileğiyle hayırlısı olsun diyelim.

Çok kafa karıştırıcı açıklamalar bunlar. Ali Dürüst ve başkanın söyledikleri birbirlerinin tersi neredeyse. Drogba alternatiflerimiz arasında yok diyor, başkan sürekli uğraşıyoruz falan diyor.

Ali Dürüst mü bizi yiyiyor yoksa Ünal Aysal mı yoksa bunların ikisi de birbirini mi yiyiyor karışık valla, yöneticiler -yöneticiler dediğim de Başkan ile II.Başkan- birbirinden habersiz.

Reyesle Forlan da Atletico gerçekleri söylemiyor bir hesapları var kendilerince bence büyük ihtimalle ikiside gelecek.Drogba da Forlan olayı netleşmeden harekete geçilmeyecek .Forlan olmazsa şartlar zorlanıp alma yoluna gidebilirler gibi belli bir yol kat edilmiş gibi de gözüküyor.

Çok şükür Drogba gelmiyor. Forlan ve Reyes de "hayır" desin de, mantıklı alternatiflere yönelelim.

Ali Dürüst mü bizi yiyiyor yoksa Ünal Aysal mı yoksa bunların ikisi de birbirini mi yiyiyor karışık valla, yöneticiler -yöneticiler dediğim de Başkan ile II.Başkan- birbirinden habersiz.

Belki önce alternatifler arasindaydi, ve simdi vazgecildi.

Demek istedigim, tüm detaylari bilmiyoruz arkadaslar. Bence böyle söylemlerde kacinalim.

Güven, güven ve güven ;)

Drogbanın geleceğine fazla inanmamıştım ama yinede umudum vardı.Dürüstün dediğine bakarsak hayal oldu.:(

Bu hafta gidecek futbolcular belli oluyormuş.Mustafanın ve Hakanın gitmesi dileğiyle hayırlısı olsun diyelim.

Canım benim boşuna üzülüyorsun, Ali Dürüstün transfer açıklamalarına fazla takılma, bu adam yılların 2.Başkanı o, bu tip işleri iyi bilir camiayı fazla ümitlendirmez fazla gazlamaz.Eğer transfer yatarsa taraftar galayana gelmez, eğer transfer gerçekleşirse kimse ümitli olmadığından ani bir şok yaşar vs.

bu sebeple Ali Dürüst yok diyorsa o iş vardır :)

Ünal başkan bu işleri Ali Dürüst kadar iyi bilmez bu sebeple olanı biteni fazla gizlemeden anlatır, Ali Dürüst ise bu işlerin kural kaidelerini daha iyi bilir.Açıklamalardaki zıtlık bu sebeptendir.

acelemiz var sayın ali dürüst

eğer sen hala 1 kaleci 1 ortasaha 1 kanat 1 forvet peşinde koşuyosan

hem de hepsi ilk 11 oyuncusu olacak şekilde acelemiz var demektir

şuan alternatifleri arttırdınız ama hala ilk 11 kurulmadı

ilk 11in bir an önce kurulup takıma alışması birbirini tanıması gerekir

yoksa en iyileri de alsan bir grup yıldız oyuncu olarak yenilgiden yenilgiye koşarlar

takım olmak için zamana ihtiyacımız var ama sen tutup ortasaha transferini ağustosta yaparsan işler sarpa sarar

Yönetici, başkan böyle birbirlerine karşı farklı söylemlerde bulunması hoş değil.Medyayı belkide timsaha düşürmek istedi dürüst bilinmez

Drogba gündemimizde dese, transferin zora gireceğinin farkında olduğu için drogba gündemimizde değil diyor bence ve doğru olanı yapıyor.

afedersiniz ama bu ne sacmalik?

bunlar birbirinden habersiz seyler konusuyor yahu, saka mi?

3 gün önce cikip baskan drogbayla ilgileniyoruz, cunku taraftar istiyor diyor

bu adam gündemimizde yok diyor.

diger aciklamalari da bir acayip.

acele ediyoruz, telas yok ama 2 ay zamanimiz var... vs vs

ulan, biktim artik ya, bunlar hep ayni, hic bir degisim yok.

selcuku, dünyaca ünlü hicayi ve ujlifasuyu aldik, daha daha ne istiyorsunuz demis hahaha))))))

Beni yikan cumle transferde acele etmiyoruz.Eylul'e kadar vaktimiz var..

Transferle kampa yetismeyince neler oldugunu hepimiz biliyoruz.Hep ayni hataya dusuyoruz.

Ayrica Muslera konusunda Copa Americayi beklersek (Uruguayin ust turlara cikacagini dusunuyorum) fiyati artar ve transfer de yatar.

Üst Alt