Ali Koç: "Teknik Direktör konusunda bu sefer turnayı gözünden vuracağımı umuyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Koç: "Teknik Direktör konusunda bu sefer turnayı gözünden vuracağımı umuyorum"

1648836111183.png

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç gelecek sezon için transfer edecekleri 3-4 oyuncuyu belirlediklerini söylerken teknik direktörlük konusunda açıklama yaptı.

Ali Koç: "Teknik Direktör konusunu açıklayayım. Avrupa'da daha yeni ziyaretlerimiz oldu. Bunlar 2 aydır devam eden görüşmeler. 2-3 aday üzerinde gidip geliyoruz. Her biri dünya çapında isimler. Bu sefer turnayı gözünden vuracağımızı umuyorum."

Ali Koç: "Görüştüğümüz hocalar, 'Benden bir sistem oturtmamı mı yoksa hemen şampiyonluk mu bekliyorsunuz' diye soruyor. Camiamızın sabrının kalmadığını, şampiyonluk beklediğimizi ve aynı zamanda geleceğin tohumlarını atmaya çalışmamız gerektiğini iletiyoruz."

Ali Koç: "Alabileceğimiz 3-4 futbolcuyu belirlemiş vaziyetteyiz. 5-6 futbolcumuza çok yoğun ilgi var. Ancak hepsinin yerini doldurmak çok zor. Örneğin Kim Min Jae. 1 sene önce Jose Mourinho istedi. 14 milyon €'ya vermediler. 1 sene sonra vermek zorunda kaldıkları için makul fiyatlara aldık. Bu bir şanstır, piyangodur."

Ali Koç: "Altay Bayındır ve Serdar Aziz'in sözleşme uzatma konusunda bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum."

Ali Koç: "Osayi-Samuel, Türkiye'deki en iyi sağ bek."

Ali Koç: "Geçen senelerde Miha Zajc'ı nerden buldunuz diye eleştiriyorlardı, şimdi ise satmayın diyorlar."

Ali Koç: "Futbolda başarı gelmezse, ağzınızla kuş tutsanız, diğerlerinin bir kıymeti yok. Futbol çok önemli. Bana göre bir nebze doğru."

Ali Koç: "Kötü bir kadromuz yok. Biz bu kadroyu takım yapamadık, oynatamadık."

"Mesut Özil, Ozan Tufan?"

Ali Koç: "Sebebi, beş aşağı beş yukarı gazetede yazıyor. Ben daha konuşmadım ama Mesut Özil'in tweetiyle cevap vereceğim; Aslolan Fenerbahçe'dir."

"28 şampiyonluk konusu, bununla ilgili çalışmanız var mı? "

Ali Koç: "Bir gün kalkıp bu başvuruyu yapalım demedik. 2-3 senenin çalışma sonucunda başvuru yapıldı. Uzun bir çalışmanın sonucunda, 5-6 kulüple de görüşüp bu başvuru yapıldı"

Ali Koç: "Hukuken, tarihsel olarak, bilgi-belge olarak, yurt dışı örneklerine bakarak bu kararın ne olması gerektiği ortada. Türkiye'de bazı kararlar doğrularla değil, dengelerle alınıyor. Aradan bir sene geçti, olmadığı bir durumda bizim başka adımlarımız da var."

Ali Koç: "Yayın ihalesinde gelinen nokta, kulüplerin, milli takımın durumu, son hakem tiyatrosu değişim zamanı gelmiştir. TFF değişmese bile tüzüğe aykırı karar verdirten MHK Başkanı olmamalı. Kifayetsizliğin prim yaptığı bir yerdeyiz. İnşallah gerekli değişim yapılır"

"Mesut Özil, Ozan Tufan?"

Ali Koç: "Sebebi, beş aşağı beş yukarı gazetede yazıyor. Ben daha konuşmadım ama Mesut Özil'in tweetiyle cevap vereceğim; Aslolan Fenerbahçe'dir."

Ali Koç: "Yayın ihalesinde gelinen nokta, kulüplerin, milli takımın durumu, son hakem tiyatrosu değişim zamanı gelmiştir. TFF değişmese bile tüzüğe aykırı karar verdirten MHK Başkanı olmamalı. Kifayetsizliğin prim yaptığı bir yerdeyiz. İnşallah gerekli değişim yapılır"

Salak bu adam yav. Takim gayet iyi giderken teknik direktör degistirecegini söylemek ve bunu dillendirmek de ne bileyim

Üst Alt