Aranıza Katılmaktan Şeref Duyuyorum - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aranıza Katılmaktan Şeref Duyuyorum

Cevap: Aranıza Katılmaktan Şeref Duyuyorum

Renktaşım futbolcunun aile durumundan , ekonomik durumuna ; teknik kapasitesinden , çalışma azmine ; hedeflerinden , yaptıklarına sana o kadar kriter sayabilirim ki.Tabi sorarsan araştırdığın tüm futbolcularda bunların hepsi var mı diye , elbette ki yok olması mümkün değil zaten.Ama genelde aradığımız , bulduğumuz , önerdiğimiz futbolcular bu kriterlerin çoğunu sağlayan , sağlayabilecek futbolcular oluyor.

Genelde bizden istenen futbolcunun iyi futbolcu olması ve disiplini , bu yüzden en önemli iki faktör olarak bunları nitelendirebilirim.Tabi ileride yıldız olacak bir futbolcu dediğim gibi bu özelliklerin çoğunu sağlayan oyuncular oluyor genelde.(Bazıları ileride disiplinsizleşiyor ama onları hesaba katmamak gerek. :) )

Gelelim scoutların ne iş yaptığına;

Scoutlar genelde bir kuruma veya kulüplere bağlıdır.Tek başına bir scout olarak devam etmek için gerçekten çok çalışmanız gerekiyor.Birden fazla ülkede birden sorumlu olmak gerekiyor.Scout şirketinde çalışırsan scout haritası scoutlar arasında paylaştırılıyor ve senin sorumlu olduğun bir bölge oluyor.Daha az yorucu ama bence daha sıkıcı oluyor.

Umarım seni biraz olsun bilgilendirebilmişimdir.

Saygılarımla

Kaan Öztürk

Merhabalar Kaan Bey;

Bu scouting işi nasıl bir iştir ? Yıllardır duyarım lakin, nüvesi ve ayrıntıları hakkında hiç bir şey bilmem. Mesela futbolcu'nun nesine bakıyorsunuz? Misal bir kasap, koyunun besili olup, olmamasına bakar, şöyle bir kucaklar, bırakır ve kesime uygunsa, ona para öder. Sizin kriterleriniz, kıstaslarınız nelerdir ?

Mesela futbolcuyu takip ederken, bu eleman ne yer, ne içer merak edip inceler misiniz ? Haleti ruhiyesi nedir, psikopat mıdır, sosyopat mıdır v.s bu durumlara dair incelemeler yapar mısınız ?

Master Yoda jedi ocağına alacağı, genç jedi'leri pek çok teste tabi tutar. Sizin önereceğiniz futbolcular için, bu tarz bir ön çalışma ve test programınız oluyor mu?

Ayrıca, benim yeğenin inanılmaz bir sol ayağı var. ''My left food'' filminden fırlamış gibidir. Bu çocuğu nerede scout ettirebiliriz ?

Yardımcı olursanız, sevinirim.

Kaan Öztürk

Anadoluda hangi takımlarla görüşüyorsunuz. Önerdiğiniz isimler oldumu?

Şuanda Türkiye'de gözünüze çarpan genç yetenekler var mıdır?Varsa isimlerini alabilirmiyiz?

Cenk Ahmet Alkılıç , Brice Bikoko , Eren Tozlu , Okay Yokuşlu , Erman Kılıç diyebilirim şimdilik ama Cenk Ahmet gerçekten değeri bilinmeyen bir oyuncu.

6 yıldır neler neler gördük bu forumda.

Kimseye inanmam artık bende bu transfer konusunda.

Belge isteyenlere de katılıyorum, şu anda yazılanların benim icinde pek bir inandırıcılığı yok.

Kendi fikrini paylaşan biri olarak kabul edebilirsin o zaman hocam sıkıntı yok benim açımdan. :) Duyumcu benzeri tarzı bir harekette bulunmuyorum zaten söylediklerimin inandırıcı olması konusundaki düşüncene katılmıyorum bu nedenle.

6 yıldır neler neler gördük bu forumda.

Kimseye inanmam artık bende bu transfer konusunda.

Belge isteyenlere de katılıyorum, şu anda yazılanların benim icinde pek bir inandırıcılığı yok.

Üst Alt