Aranıza Katılmaktan Şeref Duyuyorum - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aranıza Katılmaktan Şeref Duyuyorum

Cevap: Aranıza Katılmaktan Şeref Duyuyorum

Renktaşım futbolcunun aile durumundan , ekonomik durumuna ; teknik kapasitesinden , çalışma azmine ; hedeflerinden , yaptıklarına sana o kadar kriter sayabilirim ki.Tabi sorarsan araştırdığın tüm futbolcularda bunların hepsi var mı diye , elbette ki yok olması mümkün değil zaten.Ama genelde aradığımız , bulduğumuz , önerdiğimiz futbolcular bu kriterlerin çoğunu sağlayan , sağlayabilecek futbolcular oluyor.

Genelde bizden istenen futbolcunun iyi futbolcu olması ve disiplini , bu yüzden en önemli iki faktör olarak bunları nitelendirebilirim.Tabi ileride yıldız olacak bir futbolcu dediğim gibi bu özelliklerin çoğunu sağlayan oyuncular oluyor genelde.(Bazıları ileride disiplinsizleşiyor ama onları hesaba katmamak gerek. :) )

Gelelim scoutların ne iş yaptığına;

Scoutlar genelde bir kuruma veya kulüplere bağlıdır.Tek başına bir scout olarak devam etmek için gerçekten çok çalışmanız gerekiyor.Birden fazla ülkede birden sorumlu olmak gerekiyor.Scout şirketinde çalışırsan scout haritası scoutlar arasında paylaştırılıyor ve senin sorumlu olduğun bir bölge oluyor.Daha az yorucu ama bence daha sıkıcı oluyor.

Umarım seni biraz olsun bilgilendirebilmişimdir.

Saygılarımla

Kaan Öztürk

Çok teşekkür ederim Kaan bey. Bu konu özelinde ufkumu açmış oldunuz. Anladığım kadarıyla çok zor bir meslek sizinkisi. Çok komplike, sac ayaklarını bir arada tutmanız gerekiyor.

Lakin siz açıklama yaparken, naçizane bir noktaya daha takıldım. Sizi biraz yoruyorum farkındayım ama bu konuda da, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu haritalar nasıl haritalar ? Misal Topoğrafya haritaları kadastro ve askeri işler için kullanılır. Fiziki haritalardan, belirtilen coğrafya'nın özelliklerini, öğreniriz. Siyasi haritalar, idari yapılanma hakkında fikir verir. Scout haritalarında durum nedir ?

Sizin bölgenizde bulunan harita nasıl tasarlanıyor. Özetle bu haritaların menşei ve bize anlatmak istedikleri özellikler nelerdir ? Bu kısmı açarsanız çok sevinirim.

Bir de bizim yeğen için bir kaç kelam etmiştim. Onu gözde kaçırmışsınız, çocuğu bir scout ettirsek diyorum. Nasıl yapacağız bunu ?

Bu haritalar ülkelerin futbolcu yetiştirme potansiyellerine göre derecelendirilmiş haritalar oluyor.Bu bölgeler scoutlara eşit seviyede paylaştırılıyor.

Ben eğitimimi Almanya'da aldığım için Türkiye'de sistemin nasıl işlediği konusunda pek bir bilgim yok ancak sistemin Almanya'dan farklı olacağını pek düşünmüyorum.

Çok teşekkür ederim Kaan bey. Bu konu özelinde ufkumu açmış oldunuz. Anladığım kadarıyla çok zor bir meslek sizinkisi. Çok komplike, sac ayaklarını bir arada tutmanız gerekiyor.

Lakin siz açıklama yaparken, naçizane bir noktaya daha takıldım. Sizi biraz yoruyorum farkındayım ama bu konuda da, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu haritalar nasıl haritalar ? Misal Topoğrafya haritaları kadastro ve askeri işler için kullanılır. Fiziki haritalardan, belirtilen coğrafya'nın özelliklerini, öğreniriz. Siyasi haritalar, idari yapılanma hakkında fikir verir. Scout haritalarında durum nedir ?

Sizin bölgenizde bulunan harita nasıl tasarlanıyor. Özetle bu haritaların menşei ve bize anlatmak istedikleri özellikler nelerdir ? Bu kısmı açarsanız çok sevinirim.

Bir de bizim yeğen için bir kaç kelam etmiştim. Onu gözde kaçırmışsınız, çocuğu bir scout ettirsek diyorum. Nasıl yapacağız bunu ?

Bu haritalar ülkelerin futbolcu yetiştirme potansiyellerine göre derecelendirilmiş haritalar oluyor.Bu bölgeler scoutlara eşit seviyede paylaştırılıyor.

Ben eğitimimi Almanya'da aldığım için Türkiye'de sistemin nasıl işlediği konusunda pek bir bilgim yok ancak sistemin Almanya'dan farklı olacağını pek düşünmüyorum.

Sabrınız ve cevabınız için tekrar teşekkür ederim. Lakin bizim yeğen meselesine hiç girmiyorsunuz.

O konuda yardımcı olamaz mısınız ?

Kaan Öztürk ismini duyduğumu ben de hatırlıyorum, böyle kişilerin forumumuza üye olması sevindirici. Hoşgeldiniz Kaan Bey, sanırım ufak bir menajerlik şirketiniz var yanlış mıyıım?

Kaan Öztürk ismini duyduğumu ben de hatırlıyorum, böyle kişilerin forumumuza üye olması sevindirici. Hoşgeldiniz Kaan Bey, sanırım ufak bir menajerlik şirketiniz var yanlış mıyıım?

Seninle aynı hissiyata sahibim Namık'cım. Forumumuzda, böyle insanları görebilmek gerçekten çok hoş. Lakin Kaan bey bizim yeğen için bana bir cevap vermedi. Malum sen yöneticisin. Bir yardımcı olsanız da bana, bizim yeğeni Kaan bey'e scout ettirsek. İnan çok yetenekli.

Seninle aynı hissiyata sahibim Namık'cım. Forumumuzda, böyle insanları görebilmek gerçekten çok hoş. Lakin Kaan bey bizim yeğen için bana bir cevap vermedi. Malum sen yöneticisin. Bir yardımcı olsanız da bana, bizim yeğeni Kaan bey'e scout ettirsek. İnan çok yetenekli.

Kaan Bey'e karşı biraz hadsizlik yapılıp üzerine gidilmiş, buna binaen sanırım henüz bizlere yakın hissetmedi kendisini, bu uyum sürecini atlattıktan sonra yeğeninin scout edilmesi için elinden geleni yapacaktır Ozan Abi bence, biraz zaman verelim yeni üyemize.

Öncelikle teşekkür ederim hocam ben de burada bulunmaktan memnunum.Menejerlik şirketim yok bir scouting şirketine bağlı çalışmıştım ancak yaklaşık 1.5 yıldır bireysel olarak çalışıyorum.

Bireysel olarak çalışıp nasıl gelir elde ediyorsunuz?

Oyuncular kendilerini önermemizi isteyebiliyorlar , biz buna göre uygunluk durumunu , oyuncunun yeterliliğini ve benzeri şeyleri araştırıyoruz.Uygunsa transferinden komisyon alıyoruz.

Diğer bir yöntem de kulüpler bizden bir oyuncu hakkında bilgi , araştırma benzeri şeyler isteyebiliyor veya direkt bizim onlara oyuncu bulmamızı istiyorlar bu transfer gerçekleşirse komisyon alıyoruz.

Hocam Türkiye'de bu konuyla ilgili bilgim yok istersen biraz araştırayım bilgileri temin edince sana ulaştırırım.

Alâ Kaan bey. Çok müteşekkir olurum. Yani nasıl söylesem, yeni Hagi'mi desem, yoksa Sergen'in disiplinlisi mi desem. O derece müthiş bir yetenek. Aslında bir ara, çocuğu Beşiktaş alt yapısı istedi. Fakat biz maaile Galatasaray'lı olduğumuz için, bu meseleye sıcak bakmadık. Eğer bizim yeğeni Galatasaray'a scout ederseniz, pişman olmazsınız. Size de getirisi olur kanımca. İzleseniz bana hak vereceksiniz. Çocuk tespih tanesi, gibi rakipleri ipe diziyor, mübalağasız çok büyük yetenek.

Selam Kaan, foruma hosgeldin :ka21:

(bende kendi capımda scout'um son zamanlarda - no kiddin')

Hayırlısı olsun diyelim o zaman özelden kendisinin adını yollayabilirsiniz ancak bir söz vermeyeyim size. :)

Alâ Kaan bey. Çok müteşekkir olurum. Yani nasıl söylesem, yeni Hagi'mi desem, yoksa Sergen'i disiplinlisi mi desem. O derece müthiş bir yetenek. Aslında bir ara, çocuğu Beşiktaş alt yapısı istedi. Fakat biz maaile Galatasaray'lı olduğumuz için, bu meseleye sıcak bakmadık. Eğer bizim yeğeni Galatasaray'a scout ederseniz, pişman olmazsınız. Size de getirisi olur kanımca. İzleseniz bana hak vereceksiniz. Çocuk tespih tanesi, gibi rakipleri ipe diziyor, mübalağasız çok büyük yetenek.

Merhaba öncelikle hoşgeldiniz:)

Bende scout olmak istiyorum ama bu konu hakkında pek bilgi sahibi değilim açıkçası. Zaten oyuncu önermeyi ve araştırmayı severim. Geçmişte 2-3 sene önce burada önerdiğim oyuncular şu an hep büyük takımlara gitti bile. Beni bilen bilir saygılar:ka21:

Üst Alt