Arda Turan Ntvspor'da Futbol Aktüel'e katıldı - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan Ntvspor'da Futbol Aktüel'e katıldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Arda Turan şuanda Futbol Aktüel'de | NTV Spor Canlı

hoşuma gitmedi dönen muhabbetler hiç . fenerbahçenin oyuncusu ile konuşuluyor sanki . daha bizden biri bağlanmadı dahi . onu geçtim isimleri geçmedi . Neyse izlemiyorum . Canım sıkıldı izlerken gerçekten .

Rıdvan Dilmen eskiden kendini objektik ve efendi yorumcu olarak gösteriyordu. Ama artık gerçek yüzü çıktı ortaya.

Rijkaard kimde agzına alacak

Skibbe 5 gömlek üstündür Rijkaard'dan

arda bu mantaliteyle yurt disinda zor oynar, kafa yapisini degistirmesi gerek, Edirneden disari cikmamis hayata bakisi, bir de övdügü adamlar hep bildigimiz adamlar yani burada basarili olmus insanlar, mesela Fran Rijkaardi pas gecmesi cok ama cok üzücü bence, dünya capinda bir antrenör kendisi sonucta, Bilgin Gökberk'in dedigi gibi, Hayatimizin her alaninda Yabancilara hayran oluruz, futbolda ise garip bir milliyetcilik var..degerlendirmeler hep yerli-yabanci seklinde oluyor, iyi kötü olmasi gerekirken, yazik...

Baska degil hala benzer sistemleri deniyoruz.

Bulent-Rijkaard donemlerinde takimdaki motivasyonu, kazanma arzusunu kaybetti. Once onu kazanmasi gerek. Taktik hatalarina birsey dememissin o yuzden kabul ettigini var sayiyorum.

Bunda hocanin suçu ne ? Takimin kalitesiz futbolculardan olusrsa elbette kazanma arzusunu kaybedersin, çünkü rakiplerine karsi çaresiz kalirsiniz ve kazanamazsiniz, bu senin elinde olan birsey degil, çapin bu kadar... Bu çapi sabirla yükseltecektik, kaliteli bir takim olusturacaktik.. Gereklik sabir, gerekli malzeme, gerekli ilgi hocamiz Rijkaard'a verilmedi...

Bunlari yazarkende içim rahat, Rijkaard'in büyük bir takima gidip, basarili olacagini biliyorum... Cünkü böyle iyi bir futbolcuya, basarili bir hocaya, dört dörtlük insana sabredenler çikacaktir...

adama gelecek için soru sormuyolarki takımda kalırsan gibi şeyler srmuyorlar.sorsanıza ya sen bu takımın kaptanısın seneye ne olacak nasıl olacak diye

Rijkaard elindeki mevcut malzemeyle en iyisini yapti... Bunu inkar eden, ben objektif bakiyorum demesin... Burada Rijkaard'in sistemini tartismayalim simdi..

Arda, Galatasaray gibi büyük takimlar 4-4-2 oynamali, daha hücum oldugu için diyor... 4-3-3 daha hücum agirlikli bir sistem, Rijkaard bunu anlatmistir, muhakkak Arda ve diger arkadaslar anlamamistir... Total futbolda önemli üç sey var, sahaya iyi yayilmak, pozisyon degistirmek ve takimin boyu... Bunu iyi uygularsan, müthis baskili oynarsin ( Barça, Ajax, Bayern'de oldugu gibi) ve müthis savunma yaparsin... Tabii burada Arda'ya suç bulmuyorum, bu çocuklari altyapida torpilli adamlar egitti, onlar her sisteme uyum saglayabilecek sekilde egitmeyip, belli bir taktik ögretti...

Ayrica argo konusman, forumun seviyesini düsürmekten baska bir seye yaramiyor... Ben kizmam ama seviye kalmaz iki gün sonra...

Ben inkar ediyorum.

Bizim oynadigimiz 4-3-3'un ofansif yonu yoktu. Defans kalecinin dibinde, on libero, iki tane orta sahanin ortasina cakilmis ne yaptigini bilmeyen adam, stoperlerin arasinda kaybolan forvet, kanatlardan pozisyon zorlayan takimin en yaratici iki adami.

Bu mu sistem? Arda'yi ortaya cekse, Kewell'i oynatsa, ne bileyim Sarp, Ayhan, Topal'dan ikisini secse daha yaratici ve ofansif bir takim olmaz miydik?

Tutturmussunuz Bayern Ajax total futbol Kroyf Barcelona diye iki senedir kafamiz si.... sisti. Rijkaard 50 mac boyunca takimin eksiklerini gormesin, farkli birsey denemesin, sonra ihale futbolculara kalsin. Yok oyle dunya.

Arda nerde oynuyodu yaa?? GS degil heralde biz yanlıs hatırlıyoruz :D

GS'den kimseyle konusmamıslar heralde :D

kewell demeyin onun roportaj 1 ay once yapıldı..

Bunda hocanin suçu ne ? Takimin kalitesiz futbolculardan olusrsa elbette kazanma arzusunu kaybedersin, çünkü rakiplerine karsi çaresiz kalirsiniz ve kazanamazsiniz, bu senin elinde olan birsey degil, çapin bu kadar... Bu çapi sabirla yükseltecektik, kaliteli bir takim olusturacaktik.. Gereklik sabir, gerekli malzeme, gerekli ilgi hocamiz Rijkaard'a verilmedi...

Bunlari yazarkende içim rahat, Rijkaard'in büyük bir takima gidip, basarili olacagini biliyorum... Cünkü böyle iyi bir futbolcuya, basarili bir hocaya, dört dörtlük insana sabredenler çikacaktir...

Yine ayni bahane.

Agustos ayinda takima Elano, Keita katildiginda kesin sampiyonduk. Ocak ayinda Jo, Gio, Neill geldiginde sampiyonlugu garantilemistik. Rijkaard cikip takim kalitesiz diyince takim kalitesiz oldu birden. O lafi ettikten sonra futbolcularin adama inanci kalmadi zaten bu belliydi.

Arda hakkinda yorum yapmak icin röportaj yapilan kisiler Toraman, Belezoglan ve Tuncay, bir de Kewell'in eski bir röportajindan kesit.. ve bu adam Galatasaray takim kaptani! Cok iyi hazirlanmis ntv sagolsun. Alex ve Aziz Yildirim'i da övdürdüler, Güntekin de Q7'si hakkinda güzel sözler duydu aman ne güzel:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt