Arda Turan Ntvspor'da Futbol Aktüel'e katıldı - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan Ntvspor'da Futbol Aktüel'e katıldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Arda Turan şuanda Futbol Aktüel'de | NTV Spor Canlı

Fatih Terim gelir,iyi bi kadro kurulursa Arda kalır.

Ya hakikaten bu düsüncedeki arkadaslari anlamakta güclük cekiyorum. Arda bu saatten sonra kalsa ne olacak ki? 2008 Avrupa Sampiyonasindan dönerken adamin aklinin yarisinin orda kaldigi belliydi zaten, simdi kalani da gitmis.. bize ne gibi bir fayda gelir Arda'dan bu saatten sonra? Ben söyliyeyim, 2 yildir ne kadar geldiyse onun yarisi kadar!

Kendim uydurmadim, Rijkaard'i korumak için benim birseyler uydurmama gerek yok, adamin oynatmak istedigi sistemi belli idi, sistemi uygulayan takimlarin elde ettigi basarilar da ortada... Ben Rijkaard'in konustugu dili anlayabiliyorum, Cruijff'un bir çok flemenkçe yaptigi röportaji dinledim, total futbolu anlatan çok güzel videolari var.. Misal, birinde "Futbolda topun X noktasindan Y noktasina gitmesi taktiktir, bu taktik ise ancak futbolcun TEKNIK iste sahaya yansir, uygulanir" dedi.. Maalesef takimda teknik futbolcu sayisi kisitli, dolayisi ile taktik sahaya yansimadi... BAM'la, Sabri'yle, Balta'yla olmayacagini biliyorum, o yüzden Rijkaard'a sallamadim hiç bir zaman, o futbolcular Rijkaard yokkende vardi, sallayacaksan yönetime salla...

Rijkaard anlatamadi diyorsunda, anlatilacak birsey degildi, ögrenilmesi gereken birseydi ve 28 yasina gelmis bir adama yeni seyler ögretmek zordur, hele futbolda, hele Türkiye'de, hele altyapi egitimini çok vasat bir takimda almissa... Teknik egitimi çocukken verilir, koca adama teknigini nasil kullanmasi gerektigi söylenir... BAM'a teknigi ögretmemeisler...

Bir çocuğa çözemeyeceği bir problemi 50 kez sormak mı marifettir yoksa problemi basitleştirip(evet zeka kısmını işin ilgi çekici ve tat veren kısmını kırpıp) onun yapmasını sağlamak mı?

Gereksiz bir şekilde sordum ama içimden geldi.

Bana sahip çıkılmadı diyo açık açık medyanın önüne atıldı ve bizim aciz yönetimimiz sesini çıkaramadı.

Geçen sezon ilk 8-9 haftada orgazm mesajlari atiyorduk burda.

Onu da anlatalim. Netanya mi ne oyle osuruktan bir takima karsi sov yaptik. Ligde 3-4 mac iyiydik. Besiktas ve PAO maclarinda vasat ve rakipten daha kotu oynamamiza ragmen iki maci da kazandik. Ondan sonra takim bozuldu. Niye bozuldu? Kalite mi dustu birden? Tabii ki hayir.

Geçen sezon her maç sonrası aha şimdi kaybedeceğiz biri bizi öyle bir yenecek ki göreceğiz lafları dolaşıyor olmasın?

Çünkü 6 maçlık dilimde sadece 1 tek iyi maç oynadık oda Kayseri maçı.

Bjk-Ankaraspor-K.paşa(ilk yarısı) Denizlispor(ilk yarısı)rezaletti.

GS 3-0 BJK

Ankara 0-2 GS

GS 3-1 Denizli

Pasa 1-3 GS

Kimsenin umrunda degildi o vasat ilk yarilar çunku 2 yari tek kale oynuyorduk.

Onu da anlatalim. Netanya mi ne oyle osuruktan bir takima karsi sov yaptik. Ligde 3-4 mac iyiydik. Besiktas ve PAO maclarinda vasat ve rakipten daha kotu oynamamiza ragmen iki maci da kazandik. Ondan sonra takim bozuldu. Niye bozuldu? Kalite mi dustu birden? Tabii ki hayir.

takimi bozan elano idi.

FR onu yerlestirmek icin göbekte müthis oynayan arda'yi sola ve cok iyi isler yapan kewelli yedek kulübesine cekti.

bir anda takim oynayamaz oldu.

elano olmasa idi ve onun yerine iyi bir forvet alsalardi gecen sene bütün kupalar cepteydi.

Skibbe de ise bütün büyük maçlarda rakipten iyiydik. 4-1'lik maça bile çok iyi başlayıp Köçek'e takılmıştık.

Cevap: Arda Turan Ntvspor'da Futbol Aktüel'e katıldı

Ayhan en çok top çalan adamdır genelde. Skibbe döneminde Barış abartıyordu o işi ama onun dışında Ayhan iyidir defansif açıdan. Şimdi fizik olarak düştü, mücadele edemiyor orası ayrı.

rijkaarda kizilacak tek konu var

adam olsaydi istedigi adamlari aldirsaydi

baska da laf etmek olmaz

mustafa zarrppppp bile alexten iyi oynuyordu o zamanlar

simdi gazel atmak kolay

o zamanda soyluyordum gene soyluyorum

kadro kalitesinin cok ustunde top oynatiyordu acik ve net

adamin kafa farkli calisiyor

veririm liste alinir adam diyor

ama oyle islemiyor hayat polat varken

adam iki tane solbek aldirdi

baltada oynayabilecegi ilk macta oynamak zorunda kaldi ve bizi avrupadan etti

onemli olan mentalite

sabrinin GS daki en iyi senesidir rijkaardli sene

arda icinde gecerli sayilabilir

demekki neymissss?

admlarda biraz isik varsa top oynuyorlar

su son macta bile 3 pozisyon oluyor yan toptan

senin servet adindaki cam agacina benzeyen futbolcun kamerada yok hicbirinde

150lik insua falan zipliyor ne bilim

kafasi calismayan futbolculari yollayip kafasi calisanlari oynatsak hayat duzene girer

yetenekli olmasi lazim degil cok

arada 3-4 yetenekli adam yeterli

yekta ayhandan cok daha zeki bir futbolcu

hemde cooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

ama ayhan daha teknik

fazla kafa yormaya gerek yok arda bence gidecek söylemleride bunu gösteriyor bunu gelecek zamanlarda görecegiz ama su da bir gercek arda iyi bir keriyer yapmak istedigini acikladi eger simdi giderse kariyerinde kara bir nokta olucak ama eger kalirsa belki bu günleri unutturur ve o zaman gider bence bu sekilde yapmasi lazim ve de a.madrid e giderse basarili olamaz cünkü kulüb borc bataginda elindeki as oyunculari saticak ve büyük ihtimalle gelicek sene ligde kalmaya mücadele edicek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt