Arda Turan Ntvspor'da Futbol Aktüel'e katıldı - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan Ntvspor'da Futbol Aktüel'e katıldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Arda Turan şuanda Futbol Aktüel'de | NTV Spor Canlı

adam reklam arasında Galatasaray sorusu transfer sorusu sormayın demiş belli.

Orta sahadaki en teknik ve kaliteli oyuncumuz Ayhan. Bu bariz ortada. Cana da iyi ama teknigi ortalama.

Program bitti, Sevgili arda hafta sonu sahadada konusmani bekliyorum insallah

Ahaha programin süresi bitmis. Bir bucuk saat havadan sudan konustular, Galatasaray'in nerdeyse lafi bile gecmedi röportaj boyunca varsa yoksa Atletico Madrid, Alex, Aziz Yildirim, Belezoglu, Barcelona.. bu ne ya ben de Galatasaray kaptani bir sey söyleyecek diye bekledim. Sasirdim mi? Sasirmadim..!

Galatasaray klübünün kaptanıyla yapılan bir programda Galatasaray'ın bu kadar az konuşulması ne gariptir. Ve batuhan konusunda noktayı koydu.

BAM mi? Cana mi? Bilip bilmeden tuhaf laflar etme. Baris ve Mustafa'ya sallarim. Diger topcular ozlerinde iyi oyuncular. Balta'nin arada sirada akli duruyor ama ozellik olarak iyi oyuncu.

Butun sene boyunca orta sahanin durumunu anlatti anlamadilar, yuz kere position diyordu anlamiyorlar falan bunlar bahane. Rijkaard'i korumak icin uydurulan laflar. Durum boyle olsa bile kotu teknik direktorluktur bu. Laf anlatamiyor, oyunculara aklindakini aktaramiyorsa zaten ise yaramazdir o adam. Lose-lose yani. Anladin mi?

Kendim uydurmadim, Rijkaard'i korumak için benim birseyler uydurmama gerek yok, adamin oynatmak istedigi sistemi belli idi, sistemi uygulayan takimlarin elde ettigi basarilar da ortada... Ben Rijkaard'in konustugu dili anlayabiliyorum, Cruijff'un bir çok flemenkçe yaptigi röportaji dinledim, total futbolu anlatan çok güzel videolari var.. Misal, birinde "Futbolda topun X noktasindan Y noktasina gitmesi taktiktir, bu taktik ise ancak futbolcun TEKNIK iste sahaya yansir, uygulanir" dedi.. Maalesef takimda teknik futbolcu sayisi kisitli, dolayisi ile taktik sahaya yansimadi... BAM'la, Sabri'yle, Balta'yla olmayacagini biliyorum, o yüzden Rijkaard'a sallamadim hiç bir zaman, o futbolcular Rijkaard yokkende vardi, sallayacaksan yönetime salla...

Rijkaard anlatamadi diyorsunda, anlatilacak birsey degildi, ögrenilmesi gereken birseydi ve 28 yasina gelmis bir adama yeni seyler ögretmek zordur, hele futbolda, hele Türkiye'de, hele altyapi egitimini çok vasat bir takimda almissa... Teknik egitimi çocukken verilir, koca adama teknigini nasil kullanmasi gerektigi söylenir... BAM'a teknigi ögretmemeisler...

Bitti Bu Sözü Çok Hoşuma Gitti :asd: '' Arda Turan : Ronaldo dünyanın en iyi futbolcusudur messi zaten bu dünyadan değil . ! ''

Büyüksün KAPTAN :tiphat:

Kafası yarılan batuhan konusunda ne dedi? orayı kaçırdım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt