Asgari Ücret 2825 Lira Oldu! - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
500 tl lik zam bile şu şartlarda az, birde asgari ücret arttı herşeye zam gelecek diyenler sanki asgarî ücret artmasa hiçbir şey e zam gelmeyecek gibi konuşuyor, ülkede üretim yok işçi sınıfı gittikçe azalıyor üretime teşvik olmazsa zamda gelir enflasyon cari açık borçta artar asıl masa başı çalışıp konken oynayanlara az zam yapacaksın

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

istanbul ticaret odası, 6 dilde yaptığı yayında yabancı yatırımcıyı türkiyeye yatırım yapmak için davet ediyor.

ve davette ucuz iş gücü ibaresi geçiyor.

İstanbul Ticaret odası: Türkiyede işçi maaşı saatlik 5.6 dolar. Almanya'da 47.2 dolar.

bununla övünüyorlar sanırım
Ovunmeyle alakasi yok bana sorarsan rdas.

Ha dogru birseymi, hayir bence yanlis (sahsi fikrim) ama uretim mesela neden Cin e kayiyor? Uretim ucuz oldugu icin. Bence oraya kayanlari Turkiyeye cekmeye calisiyorlar. Hem iscilik daha ucuz diye hemde Batiya (Avrupaya) daha yakin oldugumuzdan transportta daha ucuz olur diye reklam yapiyorlardir.

Tekrar ediyorum, bunu boyle acik acik demesi bencede dogru degil ama bi sekilde iste anlattigim gibi uretim merkezi haline gelmeyi umuyorlar herhalde

NOT: Almanyada saat ucretinin de (fabikalarda) 47,2 dolar oldugunu sanmiyorum. Onu da sallamislar gibi sanki :D (Almanyadaki arkadaslar bunu daha iyi bilir tabi, benimki sadece tahmin)

Ovunmeyle alakasi yok bana sorarsan rdas.

Ha dogru birseymi, hayir bence yanlis (sahsi fikrim) ama uretim mesela neden Cin e kayiyor? Uretim ucuz oldugu icin. Bence oraya kayanlari Turkiyeye cekmeye calisiyorlar. Hem iscilik daha ucuz diye hemde Batiya (Avrupaya) daha yakin oldugumuzdan transportta daha ucuz olur diye reklam yapiyorlardir.

Tekrar ediyorum, bunu boyle acik acik demesi bencede dogru degil ama bi sekilde iste anlattigim gibi uretim merkezi haline gelmeyi umuyorlar herhalde

NOT: Almanyada saat ucretinin de (fabikalarda) 47,2 dolar oldugunu sanmiyorum. Onu da sallamislar gibi sanki :D (Almanyadaki arkadaslar bunu daha iyi bilir tabi, benimki sadece tahmin)
Ne yani istanbul ticaret odasi mi sallamiş diyorsun rts. Ve evt bu ovunmektir. Utanilmasi lzm. Normal bi ulke utanir bunu paylasmaya. Ucuz isci dgl, urun kalitesiyle yatirimci cekmek daha dogru sanki.

Ne yani istanbul ticaret odasi mi sallamiş diyorsun rts. Ve evt bu ovunmektir. Utanilmasi lzm. Normal bi ulke utanir bunu paylasmaya. Ucuz isci dgl, urun kalitesiyle yatirimci cekmek daha dogru sanki.
Ben zaten sahsi fikrimi belirtmisim rdas. Yanlis oldugunu soylemisim.

Senin dedigine bakarsak en kaliteli mallar Alman mali, tum dunya o zaman uretim merkezini Almanyaya alsin?
Olmuyor iste, nerede beles oraya yerles diye bosuna dememisler :D

Üst Alt