Asgari Ücret 2825 Lira Oldu! - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
EqT_wqNXYAIUZEG

Şu an da gün içinde kullandığım ne varsa ağır zamlar geldi,

Sütünden birasına yol ücretinden köprü ücretine, verilen parayı geri aldılar. Zaten 2825 lira ile tek çocuklu bir ailenin geçinmesi imkansız idi, gelen zamlarla olay başka bir boyut kazandı.

Chpli belediyeler asgari ucreti 3100 lira yapti yea

@Melih Sönmez ne dersin reis?

"Son Dakika Haberi: CHP'li belediyelerde isyan devam ediyor! Greve giden 6’ncı belediye Beşiktaş oldu - Son Dakika Haberler" Son Dakika Haberi: CHP'li belediyelerde isyan devam ediyor! Greve giden 6’ncı belediye Beşiktaş oldu

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Doğruysa Abv ama kaynak Sabah olunca güvenemedim. Geçenlerde bizim hakkımızda asılsız haberler de yapmıştı

Sabah denen gazeteye inanmakta nasıl desem nonoşluk gibi birsey. DÜN haberlerde asgari ücretin biraz üstünde paranın artmasını istiyor diyordu haber spikeri 3100 doğru olabilir.

İşyeri temsilci si olarak bizde 1050 kişinin çalıştığı Edirne belediyesi ile şöyle imzaladık, 3250 en düşük maaş + haftalık çalışma 40 saat + 15 günlük 2 adet ikramiye + 6. Aydan sonra %12 zam + bayram, 1 Mayıs ikramiyesi + tüm mesailer 1.6

Sosyal demokrat belediyeler sodem sendikasını kurdu, belediyelerde kafasına göre maaş vermiyor.

İşyeri temsilci si olarak bizde 1050 kişinin çalıştığı Edirne belediyesi ile şöyle imzaladık, 3250 en düşük maaş + haftalık çalışma 40 saat + 15 günlük 2 adet ikramiye + 6. Aydan sonra %12 zam + bayram, 1 Mayıs ikramiyesi + tüm mesailer 1.6

Sosyal demokrat belediyeler sodem sendikasını kurdu, belediyelerde kafasına göre maaş vermiyor.
Adam lazım mı😂

Chpli belediyeler asgari ucreti 3100 lira yapti yea

@Melih Sönmez ne dersin reis?

"Son Dakika Haberi: CHP'li belediyelerde isyan devam ediyor! Greve giden 6’ncı belediye Beşiktaş oldu - Son Dakika Haberler" Son Dakika Haberi: CHP'li belediyelerde isyan devam ediyor! Greve giden 6’ncı belediye Beşiktaş oldu

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Konuyu siyasallaştırmadan, gerçekten emekçinin dertlerini öğrenmek istiyorsan derdin buysa "CHP'li Belediyelerde Grev" başlığı ile insanları manipüle etmeye çalışan o yaratıkları okuyacağına bu haberi oku. Evet grev var! Evet işçilerin talepleri var. Ama eğer anlayabilirsen bunlara sebep olan şeyin ne olduğunu "Chpli belediyeler asgari ucreti 3100 lira yapti yea" dediğin için özür dilersin. Umarım bu grev diğer belediyelere, fabrikalara, sanayilere, tüm Türkiye'ye yayılır da hükümet buradaki işçilerin grev hakkını koruduğu gibi tüm Türkiye'deki grevleri korur!

Ekşi Sözlük'ten alıntıdır. Hafızaları canlandırıyor

----

okumuş insanlar aç gezerken, çöpçüye yan gelirlerle beraber 7-8 bin lira verilip halkın kaynaklarının eğitimsiz çöpçülere yedirilmesi için uğraşılan grev.

yapılan her zam bize emlak vergisi, su faturası olarak girmektedir. kendi özel şirketin varsa oradaki temizlikçinin maaşını istersen 10 bin lira yap ama benim paramla, ben 2800 lira alırken sen
eğitimsiz adamlarıı zengin edemezsin.

türkiye'de yaşıyoruz, şöyle bir şey varken ayıptır...
(bkz: on gençten dördünün işsiz olması)

zamanında shp döneminde aynısını yaptılar. o dönemler 2-3 öğretmen maaşı alan çöpçüler, daha fazla almak için greve gittiler.. istanbul'da çöp dağları oluştu. millet bu görüntüleri unutmadı ve chp'ye 25 sene boyunca, yani aradan 1 nesil geçmeden tekrar istanbul'u teslim etmedi.

haa o dönemki işçilere ne oldu? ne olacak erdoğan, o çöp dağları sayesinde shp'den belediyeyi alınca temizlik işini taşerona verdi. asgari ücretle çalışan çalıştı, çalışmayan siktir oldu gitti.

ben demiyorum adamlar asgari ücret alsın ama ilkokul mezunu çöpçüye yandan ödemeleri ile birlikte 7-8 bin de çok kardeşim.

----

Konuyu siyasallaştırmadan, gerçekten emekçinin dertlerini öğrenmek istiyorsan derdin buysa "CHP'li Belediyelerde Grev" başlığı ile insanları manipüle etmeye çalışan o yaratıkları okuyacağına bu haberi oku. Evet grev var! Evet işçilerin talepleri var. Ama eğer anlayabilirsen bunlara sebep olan şeyin ne olduğunu "Chpli belediyeler asgari ucreti 3100 lira yapti yea" dediğin için özür dilersin. Umarım bu grev diğer belediyelere, fabrikalara, sanayilere, tüm Türkiye'ye yayılır da hükümet buradaki işçilerin grev hakkını koruduğu gibi tüm Türkiye'deki grevleri korur!

Sence anlayacak mı ?

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Anlaması için yazmıyorum ki. Öyle bir beklentide değilim. Forum burası. Her düşünceden her yaştan insan var. 18 yaşında insan da var 50-60 yaşında insan da. Bunların içinde siyasetle alakası olmayan insanlar var ve manipülasyona çok açık olurlar böyle insanlar doğal olarak. Benim derdim o insanlar. Onun yazdığı yazıya ben karşıt yazı yazdım. Okuyanlar kendi mantık çerçevesinde değerlendirsin kararını versin. Bunu ana akım medyada yapamıyoruz. Bari forumda yapalım.

Anlaması için yazmıyorum ki. Öyle bir beklentide değilim. Forum burası. Her düşünceden her yaştan insan var. 18 yaşında insan da var 50-60 yaşında insan da. Bunların içinde siyasetle alakası olmayan insanlar var ve manipülasyona çok açık olurlar böyle insanlar doğal olarak. Benim derdim o insanlar. Onun yazdığı yazıya ben karşıt yazı yazdım. Okuyanlar kendi mantık çerçevesinde değerlendirsin kararını versin. Bunu ana akım medyada yapamıyoruz. Bari forumda yapalım.
Öyle bir derdi olsa bu şekilde post atmaz o arkadaş farklı bir sanal alemde yaşıyor ülkenın çoğu insanında olduğu gibi

Grevler konusunda yorumum şu işçiler haklarını talep etsin ama chp belediyelerinin sonsuz finansman gücü olmadığı da göz önüne alınmalı.

Belediyelerin kredi kullanmasına izin verilmiyor. Yurtdışından kredi kullanmak zorunda kalıyorlar. Sonra da hain olunuyor.

İşçiler haklı da konu madem siyasallaştı bu adamlar akpli belediyelerde bunu neden yapamadılar 20 senedir. Asgari ücreti artıra artıra bu işçilerin de maaşı arttı. 5000 lira alıyormuş temizlik işçisi. Olaya bakar mısın! Benden fazla maaş alıyor! Öğretmen maaşı sanırım en düşük 4500 idi Bu rezil tabloyu çıkaran da CHP'li belediyeler sanırım!

yapılan her zam bize emlak vergisi, su faturası olarak girmektedir. kendi özel şirketin varsa oradaki temizlikçinin maaşını istersen 10 bin lira yap

Şu bölüm aslında çok önemli. Bursa'da son dönemde ödediğim su faturaları ciddi manada can sıkıcı. Recep Altepe gidince bu konuda kısmen rahatlama olmuştu ama son dönemde tekrar sokuş moduna geçtiler.

Şov falan yaparsın amenna da denge de önemli. Hele ki kamunun varlığını harcıyorsan.

Evet arkadaşlar greve çıkacak veya çıkmış olan 6 belediyeden birinin personeli olarak söylüyorum. SODEM tamamen bu işteki 1 numaralı sorumludur uzlaşma ve işçi hakları adı altında hiç bir adım atmama konusunda ısrarla devam etmişlerdir. Sosyal Demokrat bir parti, işçisi ile görüşürken araya herhangi bir kurum dernek vs sokmak ve muhatap olarak göstermek saçmalığın daniskasıdır. Fakat biz greve çıkarken şunu da belirtmek isterim ki en azından sendikal haklarımız ve sözleşme için konuşabilme hakkına sahip iken diğer siyasi partilerin Belediyelerinde çalışan emekçilerin ister yüksek maaş ister az maaş alsınlar ne sokağa çıkıp hak arama nede itiraz edebilme güçleri durumları maalesef yok denilecek kadar azdır. En azından bizler anlaşamama sakta sesimizi duyurabiliyor sokağa çıkıp isteklerimizi söyleyebiliyoruz, unutulmamalı ki emekçinin partisi, siyasi görüşü ayrım yapılmaksızın eşit ve herkes için adaletli olmalıdır. her şey umarım düzelir ve tüm emekçi ve işçi sınıfının mutlu olacağı anlaşmalar yapılır.
Saygılar.

Fatih Çelik'in amacını anlayabilmiş değilim.

Her seferinde objektifim deyip ısrarla CHPnin yandaş medyada çıkan haberleri ile provokasyon yaparak neyi amaçlıyor?

Üstüne üstlük bu konularda uyarmıştık da, bu tarz provokasyonların cezası ihraçtır, burası da parti propogandası yapılacak yer değildir, bu konuyla ilgili son uyarımı da yapmış olayım.

Sabrını takdir ediyorum. Haşereye haşere gibi değil de, bir canlı olarak bakışın örnek alınmalı.

Üst Alt