Atatürk Kimdir | Gerçekten Tanıyor Muyuz... - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atatürk Kimdir | Gerçekten Tanıyor Muyuz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Atatürk Kimdir | Gerçekten Tanıyor Muyuz...

Hayır tartışma saçma anladık ama saçmalamanın da ötesinde bir noktaya doğru gidiyor, ona yanıyorum. :) Ben şahsen milliyetçi biri değilim, kendi fikrim ve görüşüm buna müsaade etmez ama aklı sıra milliyetçi ve muhafazakar-milliyetçi görüşe sahip olan arkadaşlar kendileriyle fena şekilde çelişiyorlar. Bu fikri savunan arkadaşların Fatih Sultan Mehmet ile Atatürk'ü kıyaslaması, birini överken diğerini yermesi kendi savunduğu fikirlere karşı küfür gibi gözüküyor. Bir nevi kendisiyle dalga geçmek gibi bir şey.

Hadi diyelim böyle bir şey yaptınız; önce dönemleri, amaçları ve sonuçları ele alacaksınız, ideolojiyi işe katmadan yorumlayacaksınız. Tarih tamamen objektif bir nosyondur, kendi siyasi fikirlerinize alet etmeyin.

Son olarak konunun amacı Atatürk ile başkalarını kıyaslama başlığı değildir ve konu iyice ekseninde kaymaya başladı, buna çözüm bulunamazsa nihayetinde kilitlenecektir.

Beyler konu Atatürk ve videoda ki olaylar. Videoyu izlemeye tahammül etmeden gelip buraya, konuyu amacından saptıracak şeyler yazmayın. Nasıl başka konuların baltalanmasına müsade etmiyorsak, aynı kural bu konu içinde geçerlidir. Bu uyarıdan sonra devam edenler, konudan atılacaklar.

Tüh yazdıklarını zayi etmen iyi olmamış :) Fikri emeğini niye imha ettin ki :) Sağlık olsun diyelim yeri gelirse yine konuşuruz :)

Onemli degil :) Bu Mustafa Suphilerin oldurulmesi ve Galiyev arasinda kurdugun bagi ya da kurulan bagi merak ettim. Ikisi de ayni yerden yonlendirme sonucu olduruldu gibi bir bag mi ?

Onemli degil :) Bu Mustafa Suphilerin oldurulmesi ve Galiyev arasinda kurdugun bagi ya da kurulan bagi merak ettim. Ikisi de ayni yerden yonlendirme sonucu olduruldu gibi bir bag mi ?

Müskom'un devre dışı bırakılması kumpasından hareketle söylüyorum.Malum orada bir silsile vardır. Vahidov, Nerimanov,Ruskulov kaldı ki bazı belgeler v.s var. Ama bir spor forumunda bunları konuşursak kulağımız çok çınlar diye düşünüyorum bilesin :)

İsmet'e biçilen ömür Atatürk'e biçilseydi 1960 lara kadar yaşasaydı Abartmıyorum Bugün Dünya'da 2. Amerika'ydık.Ekonomi Refah Askeri aklınıza ne geliyorsa her yönden liderdik ama bugün kimin maşası olduğumuz belli değil Yarın ne olacağı belli değil.10 Kasım 1938 bu ülkenin son bağımsızlık günüdür.

yanlıs anlasılmak istemem Türkiyede bir kısmın Atatürk ten rahatsız olmasının sebebi onu hiç anlayamamış din düşmanı olup kendini Atatürkçü sanan kişilerdir..

Benim ölesiye sevdiğim Atatürk budur:

[video=youtube;v4wQVtq7Czk]https://www.youtube.com/watch?v=v4wQVtq7Czk[/video]

Tarih kitapları ve müfredat değişecek ve gerçek Atatürkü tanıyacaksınız İnşallah.

Söylede bir tanıyalım neymiş gerçek ATATÜRK....

Bu vatanı kurmak için canını hiçe sayan bir kahramanı birde senden dinleyelim...

Tövbe yarabbi tövbe ya.. ulen zorla adamı dinden imandan çıkaracaksınız..

fsmnin yeri neden ayri

istanbulu isgal etti diye mi :eek:

isgalden KURTARAN ataturkle birse enteresan bir durum olur

Fatih sultan mehmet işgal etmese Atatürk kendinde olmayan bir yeri nasıl işgalden kurtaracaktı?Yoksa Atatürkdemi işgal edecekti bizanslılardan?Fatih zamanında Atatürkün doğduğu yerler bile osmanlınındı.Osmanlı bu kadar genişlemese atalarımız ya bizanslılar olurdu.Yada Atatürk dahil hiç birimiz olmazdık atalarımız öldürülerek.

Arkadaşlar 5-6 ay önce yazılan şeylere cevap yazıyorsunuz gördünüz değil mi :)

Bir konunun daha sonuna geldik. Yok benim Atatürk'üm FSM yok tarih kitapları değişecek Atatürk'ü yeniden tanıyacaksınız. Bi gidin. Artık nasıl gidersiniz orayı siz doldurun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt