Avrupa Ligi F Grubu | Sturm Graz 1-0 Galatasaray | 16 Aralık | Maç Sonucu - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Ligi F Grubu | Sturm Graz 1-0 Galatasaray | 16 Aralık | Maç Sonucu

Cevap: Avrupa Ligi F Grubu | Sturm Graz 1-0 Galatasaray | 16 Aralık | Maç Sonucu

Aydın'ın mental sorunlar oldugunu düşünüyorum.Maça konsantrasyon olayı falan değil yaşadıgı.Maç sırasında kopuyor mental olarak ve toparlamıyor.Psikoloji de buna dikkat dağılması mı denir ya da başka bir adı varmı bilmiyorum ama eğer maç sırasında o filmi kopartıyorsa Aydın geri gelemiyor ,kendini veremiyor malasef.

Cevap: Avrupa Ligi F Grubu | Sturm Graz 1-0 Galatasaray | 16 Aralık | Maç Sonucu

Evet satalım.Senelerdir bir arpa boyu yol alamadı çünkü.Patlama yapması beklenen genç oyuncu yaşı geçti artık.Avrupalılar 17-18 yaşındaki genç futbolcular için bu sıfatı kullanıyor.Biz bekleyelim hala 21 yaşındaki adam patlama yapsın da geleceğin yıldızı olsun diye.Serdar oynamalı bunun yerine.En azından hırs var o çocukta.

Beklentigi ne kadar yuksek tutarsaniz o kadar hayal kirikligina ugrarsiniz.

Bu Aydini gelecegin yildizi olarak gorende bizdik, 3 yil paatlamasini bekleyende,o zaman gercekten oyuncudan anlamiyoruz.

Dünki maçda gördükki daha öncede kendimde belirttiğim üzere linderoth,aydın ve kaleci aykutun bu takımda kesinlikle yeri yok zira bu oyuncular ama sakatlıkları yüzünden ama büyük takım oyuncusu gibi durmamalarından ötürü bu takımda duramazlar.

Aydın gerçekten benim içinde büyük hayal kırıklığı oldu.Maça iyi başlar bir görüntü çizssede gardı çok çabuk düşen bir oyuncu.Teke tek kalmışın,birde posizyonu kendin yaratmışın,atacaksın kardeşim..atamaz isen rezil olursun oyundan düşersin zira profosyonel oyuncu gibi davranmıyor aydın onun için büyük takım oyuncusu gibi durmuyor sahada.Tek posizyonu kaybetti diye hem kendini rezil etti hemde motivasyonu sıfırlandı.

linderoth ise gene bir sakatlık durumunda ötürü kenara alındı.Artık onunda bu kulüple olan macerası dünki maç ile bitti gibi zira linderothun üzerine düşmeninde bize faydası olmayacak.

Kaleci aykut ise çok acemice hatalar yaptı dün ve kalede kesinlikle güven vermedi.Ufukun oynamasını beklerdim ilk11de.

Takım genel anlamda çok rotasyona uğradığı için çok eleştirmek yersiz bence.

graz bizim ayarımızda bir takım değil ve reijkard bence diğer oyuncularını ciddi bir maçda görmek adına böyle bir kadro ile çıkması hem normal hemde doğru bir karardı.

Sıkıcı bir maçdı ama paf ve yedek kadromuzu görmek bakımından iyi oldu bu maç,skora bakmadan yorum yapmak gerek.Genç oyuncuları görmemiz bakımından güzel bir maçdı ancak gçrülüyorki genç oyuncuların katedeceği çok yol var.

Aslardan ise servetin kötü performansı beni şaşırttı zira klasına yakışmayacak bir oyun sergiledi.Keita ise uyumsuz kaldı maçda zira arda ve nonda gibi uyuşabildiği adam yokdu sahada,soğuk havanında etkisi ile maç zaten bizim aleyhimizde idi,keitada fazla ağırlığını koyamadı maçda.

Medya'da tüm yazarlar da aynı görüşte zaten,dün maça başlarken benim de içimden aynı şey geçti.

Bu futbolcuların tamam mı,devam mı maçı olacak...

Servet,Emre ve Keita ve Barış mecburiyetten oynadı,Serdar Eylik'i de katmazsan geri kalanı için gerçek anlamda tamam mı devam mı maçı niteliğinde oldu.

Caner,aslında gittikçe grafiğini arttırıyor ama hala 3,5 milyon euro verilecek bir oyuncu değil.

Alparslan,Galatasaray için oynama şevkini kaybetmiş.İyi işler yapmaya çalışsa da,içinde gerçek bir istek göremedim.

Linderoth,dün resmen gezindi sahada.Üzülerek söylüyorum ki Barış Özbek bile daha iyi oynadı ondan.Artık,ona da kesin olarak yol gözüktü.

Ayhan ise bu senenin gerçek kaybedeni.İlk haftalarda yaptığı çıkış son zamanlarda büyük bir düşüş ile göze çarptı.Her maç yaptığı pas hataları,kilit noktada olması sebebiyle bu hataların tehlikeli pozisyonlara dönüşmesi üstüne yöneltilen soru işaretlerinin artmasına sebep oldu.Resmen,beni gönderin diye bas bas bağırıyor.Askerlik sorunu ise cabası.

Aydın,kendine verilen şansların hiçbirini değerendiremedi.Öyle diğer büyükler için de değil özellikle Rijkaard'ın Aydın'a verdiği şansları bugüne kadar gelen hiçbir teknik direktör vermedi kendisine.O ise verilen fırsatların hiçbirini değerlendiremedi,özellikle Fenerbahçe maçında yaptığı ciddiyetsiz vuruş,kendisine baskı yapıldığından gardının hemen dağılması buna en büyük etken.Dün o golü kaçırdıktan sonra daha bir özgüven,daha bir hırs beklerdim ama nafile.Resmen yokları oynadı,dağıldı.

Serdar Eylik içinse ayrı bir parantez açmak isterim.Evet,onun hakkında konuşmak için erken ama sezon başından beri fersah ilerlemediğini görüyoruz.Antremanlarda kendini geliştirmeli,gerekirse A takım ile antreman yapmalı.Ama ve fizik ne de oyun yapısı itibariyle fersah ilerlememiş.EPL'den Arsenal'de bir Aaron Ramsey'e bakıyorum bir de Serdar'a.İksinin bu sene başındaki fizik yapısı,neredeyse aynıydı.Şimdiki fark ise bariz ortada.

Sonuçta herkes tamam dedi bu maçta,işaretler ise sezon sonu yeniden ciddi bir yapılandırmaya gidileceğinin göstergesi.

Dün Keita'nın futbolu çok dikkatimi çekti,açıkcası çokda komigime giden bir durum ile karşılaştım :)

Keita dün pas atsam mı atmasammı diye ikilemde kaldı,atsa bir dert atmasa bir dert,çırpınıp durdu 90 dakika boyunca gereksiz yere

Bu arada yedek 1 yada 2 oyuncuyu as kadroya koyarsanız farklı oynarlar tüm yedekleri bir arada oynatırsanız çok farklı oynarlar bunu unutmayalım ;)

Mağlubiyetin bir önemi yok ta Aydın Allah için bir maçtada birşeyler yap ya da git be evladım.

arkadaslar nasil oluyorda servetin hatalari yuzunden faturayi aykuta kestiniz? anlayamiyorum bunu. serveti nekadar kolay gecti karsi takimin alt sinif oyunculari? servet her hatasi kale onunde bitti, emre asik herzamanki gibi super bir profesyonel keske 20 yasinda olsaydida 15 sene daha oynasaydi GS icin.

Aydinin mental ve motivasyonu cokmus, hayal kizikligina ugradi herkes dogrudur beklentilere cevap vermedi ama bu cocukta cok buyuk yetenek var, sadece bu cocugu bir turlu hazirlayabilecek bir antrenor yada bir egitmen olmadi.

Aydinin bu takima nasil kazandirebiliriz? Iste boyle, fizik olarak guclendirilmeli, bir mentor psikolojik olarak hazirlamali, surekli hirslandiracak bir mentor, aydin kendiliginden surekli calisacak hirslanacak, hedeflerini surekli buyutecek hale getirilmeli. Burda onemli olan bir "mentor" ve condisyoner

Suanki aydinin futboldan koptugunu vede futboldan birsey bekmeledigini herkes gorebiliyor, artik bu cocuga bir ceki duzen verecek birini bulmasi lazim yonetim, artik dunyadaki her kulupte ozel mentor'ler var.

Alparslanada cok yukleniliyor, cocuk sol bek ve sol acikoyuncusu, eger takim iyi durumda osla onu sag bek oynatmayi anlayabilirim ama dunku sahadaki takima takim demek icin bin sahit lazimdi. Ne gerek ver surekli keita uzerine oyunu kurmak? 10-15 sefer sol kanatta bosluk vardi ve bunu takim lehine kullanmadi, cok sacma bir oyun oynadilar, anlamadigim birseyde 5m² (metre kare) icinde tam 5-6 galatasayli olmasi? bu sadece karsi takimin isine yarar, belli bi bolgede oynculari tutmak icin.

Aydin riza calimbay gibi adam edecek bi antrenorun eline vermek lazim, bir sene icinde adam eder, kiralik gider umarim.

Linderothtan umit kestim.

Genc serdar eylik ve cetin gungor iyiydi

Caner goruyorumki iyi oynamaya calisiyor ama takimda kotu oyuncular varki herseyi bozuyor.

Emre asik muthis bir adam diyecek birsey yok, neyazikki 36 yasina varmis maalesef

Alparslan kotu oynayan bir takimin gazabina ugradi, ve bunun yuzunden kendisi kotu oynuyor gibi bir goruntu cikti ortaya

Aykut servetin linçine ugradi

baris ust sinif oyuncu her durumda takimi zordayken kurtarmaya calisiyor ama takim kotu

ayhan kotuydu

keita bu kadar kotu bir takim yaninda muthis oynadi

mustafa sarp hemen etkisini gosterdi iyiydi

hakan balta stoper mevki yeri degilsede iyi oynadi

Dün Keita'nın futbolu çok dikkatimi çekti,açıkcası çokda komigime giden bir durum ile karşılaştım :)

Keita dün pas atsam mı atmasammı diye ikilemde kaldı,atsa bir dert atmasa bir dert,çırpınıp durdu 90 dakika boyunca gereksiz yere

Bu arada yedek 1 yada 2 oyuncuyu as kadroya koyarsanız farklı oynarlar tüm yedekleri bir arada oynatırsanız çok farklı oynarlar bunu unutmayalım ;)

Bende bu yoruma benzer bir yorum yazacaktım.Beraber oynamak kültürü çok başka bişey.Bu olay dün bizde olmayınca kopukluk oldu.Kopukluk olunca da oyun berbat oldu.

Garibim Keita maç boyu koştu durdu.Biriyle adam gibi 2ye 1 yapamadı.

Üst Alt