Barış Özcan - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hayır fetöcüler asla stalinist yahut maoistlerle çalışmazlar zira onlar enternasyonalist değiller önce yazılanı idrak edelim...Tek fraksiyon komünist yok...Bunların ekseriyeti troçkisttir; bakınız Altan Brothers...

Yani sen diyorsun ki Troçkistler Demokratik Sosyalizmi ve Sürekli Devrim gibi teorileri bıraktılar Erzurumlu bir meczupla Pensilvanya'da kol kola takılıyorlar diyorsun yani öyle mi ?

Bilmiyorum çevreye bakınca, insanların iletişimi kaybettiğini ve zaman öldürme gereçlerine baskın bir yönelme olduğunu gözlemliyorum ben. Doğru yönetilebildiği taktirde kesinlikle teknoloji faydalıdır ama bence pek öyle olmuyor. Örneğin insanlar teknoloji etkisinden dolayı hiç bir işe doğru düzgün odaklanamıyor, sürekli dikkat dağıtan bir şeyler oluyor. Yukarıda Can'ın paylaştığı ekran görüntüsü de bir nevi işin ispatı bence, illaki istisnalar var ama çok garip tiplere prim verildiğini baz alırsak, genele yayamıyorum bu fikri.

Gözlemlediğin kısımlarda çok haklısın abi , Örneğini ben zaten geçen sene 4 kişilik arkadaş grubumla tatile gittiğimizde anladım. Oturup adam akıllı 5 dakka konuşmamışızdır , Etrafı dahi selfieler cekmekten adam akıllı göremedik. Çok fazla kölesi oldu insanlar sebebini ben aslında şeye bağlıyorum gerçekten kendimde dahil gösteriş meraklısı olduk. Egolarımızı zirve yaptı sosyal medya platformları birilerine birşeylerimi göstericem diye saçma sapan işler görürdüm. Aslında hiçde iyi bi hayatı olmayıp ama instagramda 10 numara hayat yaşıyormuş gibi sahte gülümsemeler atan insanları görüp onların çok iyi kendimin berbat bi hayat yaşadığı hissiyatına giriyordum. 1 yıldır filan kapadım bütün sosyal medya platformlarını kafam çok rahat bilimsel şeyler , belgeseller, yazılım filan öğreniyorum. İnterneti bilmemde facebook, instagram türevi platformlar insanların depresyona girmesinde ki en büyük etkenler.

Gözlemlediğin kısımlarda çok haklısın abi , Örneğini ben zaten geçen sene 4 kişilik arkadaş grubumla tatile gittiğimizde anladım. Oturup adam akıllı 5 dakka konuşmamışızdır , Etrafı dahi selfieler cekmekten adam akıllı göremedik. Çok fazla kölesi oldu insanlar sebebini ben aslında şeye bağlıyorum gerçekten kendimde dahil gösteriş meraklısı olduk. Egolarımızı zirve yaptı sosyal medya platformları birilerine birşeylerimi göstericem diye saçma sapan işler görürdüm. Aslında hiçde iyi bi hayatı olmayıp ama instagramda 10 numara hayat yaşıyormuş gibi sahte gülümsemeler atan insanları görüp onların çok iyi kendimin berbat bi hayat yaşadığı hissiyatına giriyordum. 1 yıldır filan kapadım bütün sosyal medya platformlarını kafam çok rahat bilimsel şeyler , belgeseller, yazılım filan öğreniyorum. İnterneti bilmemde facebook, instagram türevi platformlar insanların depresyona girmesinde ki en büyük etkenler.

Kesinlikle, benim söylemek istediğim de buydu zaten. Bu farkındalığı yaşayabilen insan sayısı arttıkça teknolojiden alınan verim artacaktır zaten.

Ben de özellikle telefonun sürekli dikkatimi dağıtıyor oluşundan rahatsızım, interneti kapamak dışında pek çözüm yok gibi ona da.

İnternetin insanların sorgulama yetisini geliştirdiği doğru. Çünkü kendi gibi olmayan milyonlarca insana ulaşabiliyor. Kültür alışverişi oluyor. Bu açıdan İlker Atasay Bey'in "gümbür gümbür" geliyor dediği nesil dogmaların eleştirilmesi açısından çok faydalı olacaktır. Avrupa bu eleştiriyi 18. yüzyılda matbaanın bulunmasıyla yaptı ama bizler 300 yıl, internetin yaygınlaşmasını bekledik. Şu anda internetle büyüyen neslin ülkeye "eleştirilemez" dediğimiz, tabu görülen geleneklerin eleştirilmesi yönünden büyük katkısı olacaktır. Bu katkının etkilerini de öyle kısa vadede değil, uzun vadede görebiliriz.

Bunun yanında internetin araştırmaya, bilime katkısı açısından çok ümitli değilim. Bunun sebebi yoksulluk ve ezilmişliğin yarattığı özentilik ve de bu özenilen yaşama bir gün ulaşabilme arzusu. Enes Batur ve tayfasının çok takip edilme sebebi budur. Zaten bununla ilgili çok tehlikeli bir film de çektiler. Fragmanında "hayal edersen sen de başarabilirsin"i aşıladılar milyonlarca gence.

Bir kere adamin ses tonu muazzam , dinletiyor kendini, yapti videolarin kalitesini anlatmaya zaten gerek yok, birde farkli konular secekere insanlari hep ayni konu icerigi ile baydirmiyor. Sevkle dinleyip izliyorum kendisini.

Ama ne yalan söyleyim konuyu görünce ilk olarak aklima bu hiyar geldi. Ve dedimki hayirdir bunun icin neden konu acilmis :ROFLMAO:
19.jpg

Barış Özcan cemaatçi olabilir mi? Olabilir. Ama hangi inanca sahip olursa olsun adam işini iyi yapıyor. Ürettiği içeriklerin yüzde 90'ı kaliteli ve Türk standartlarının üzerinde. Pek çok farklı tarzda konuyu araştırması, örneklendirmesi, somutlaştırması, montajlaması, bir sonuca ve önemli bir tespite bağlaması tek kelimeyle takdire şayan. O yüzden Fethullah Gülen, Tayyip Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk ya da x bir kişinin izinden gitmesi videolarının kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmez..

black mirror incelemesi yapmıştı geçenlerde son videonun çıkışı oradan olsa gerek.
edit. gerçi 1 yıl olmus o incelemeyi yapalı

Üst Alt