Başakşehir Maçını Neden Kaybettik? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başakşehir Maçını Neden Kaybettik?

Rakipten daha az gol attigimiz icin

9797.jpg

Ben birincil sebebin hakem , kendi hatalarimiz , oyuncu veya teknik direktorden ziyade rakip oldugunu dusunuyorum . Nedenini kisaca aciklayim madde madde

* mantiken , eger sucu sadece tudor , yonetim , oyunculara yoneltirsek , o zaman 8 de 7 yapan takimin ayni performansla devamini bekleyip , su an 12 de 11 ya da 10 yapmamiz , benim bahsettigim 90+ puanla da sampiyon olmamiz lazimdi , boyle bir ornek olmadigina gore , islerini 1959 dan beri dogru yapanlar bile bu rakamlara ulasamadigina gore demek ki dogrulari yapsan dahi bu kadar basarili olamazsin

* eger biz surekli yapilan yanlislardan oturu fb , basaksehir ,ts yi yenemedi isek , bu saydigimiz takimlar arasindaki maclarda da sonuclar belli bir dogrultuda olmaliydi , yani ornek vermek gerekirse basaksehir sadece bizi mi yendi ? hayir fb yi kadikoyde yendi , bjk ve ts ile berabere kaldi .. Veya ts bizi yendi , ama hem basaksehir , hem fb hem de bjk ile deplasmanda 2-2 berabere kaldi . yani herkesin birbirini kirdigi bir mecradayiz

* diger takimlari bu analize katmiyor olsam da ,basaksehir ozelinde , futbolun mantikli olan her seyini ,dogrularini yapan bir ekiple mucadele ediyoruz . oyuncu kalitesi , kaliteden otesi dogru planlama yapan , baskidan uzak , huzurlu bir klup ile mucadele etmek zordur .. bu zorlugu 3 buyukler ciddi anlamda cekecekler bu sezon .. eger basaksehir anadolu takimlarina karsi konsantrasyonu yuksek tutarsa sampiyon olacaktir . daha once cikislar gosteren takimlar oldu , bursa ,kocaeli , sivas , gencler birligi , ama hic biri bu kadar adim adim geliserek gelmemisti

Son düzenleme:
Ya Başakşehir’e karşı o zor bu zor. Herkes Başakşehir’in adından bile korkar olmuş. O zaman şampiyonluğun en büyük adayı onlar mı yani? Biz nasıl bu noktaya geldik? Başakşehir ufacık bütçeyle bu kadar belalı bir takım kurabiliyorsa biz neden kuramıyoruz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu başakşehir 15 dakikada bjk yi 3 lük etmedimi

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu başakşehir 15 dakikada bjk yi 3 lük etmedimi

Kardeşim onlar kıç kadar bütçeyle, taraftarsız olarak üç büyüklere bu kadar ezici üstünlük kurması normalmiş gibi konuşma lütfen. Bu kaç yıldır devam ediyor. Herkes bunlardan korkmaya başladı. Ligde tek büyük Başakşehir, bizler ikinci büyüğüz gibi olmaya başladı. Ben bundan rahatsızım. Siz Başakşehir’in bizim ligde bu kadar dominant olmasından hoşnut musunuz? Beşiktaş, Fener Galatasaray farketmez. Sonuçta Başakşehir bir takımın bu halde dominant hale gelmesi normal değil. Gözünüzü açın artık. Herkes Başakşehir ile oynarken 3 puan alamayacağım diye çıkıyor sahaya. Ve bu kaç yıldır olan bir şey. Leicester ve Bursa örneği gibi bir yıllık bir serüven de değil.

basaksehir once durdur sonra vur , veya gol at sonra yat gibi teknikler uyguluyordu , gecen sezondan itibaren ise artik , ozellikle bu sene, maclarda dominant olmaya basladilar , yani artik onlem alan degil onlem alinan takim haline geliyorlar

tek eksikleri kaldi , konsantrasyon . her ne kadar avci bu konuda ekibini dogru bir kalipta tutabilse de basaksehir winner bir ekip mi , bu sezon onun cevabini verecek

sevilla macinda direkten donen top 10 cm ile kacmasaydi , bugun sampiyonlar liginde 2 ekip olacakti , ve bunu basaran senelerdir ilk ekip olacaklardi .. avrupa liginde 2 puanlari var ama 2 de 2 yaparlarsa devam edecekler , bilemiyorum ne olur ama nereden baksan hedef maclarda basarililar

bizim bu sezon gercekten mac mac bakildiginda , belki antalya maci haric cok sasirdigim bir kaybimiz yok , ama gonul isterdi ki maglup olunan iki maci berabere bitirebilseydik

Kardeşim onlar kıç kadar bütçeyle, taraftarsız olarak üç büyüklere bu kadar ezici üstünlük kurması normalmiş gibi konuşma lütfen. Bu kaç yıldır devam ediyor. Herkes bunlardan korkmaya başladı. Ligde tek büyük Başakşehir, bizler ikinci büyüğüz gibi olmaya başladı. Ben bundan rahatsızım. Siz Başakşehir’in bizim ligde bu kadar dominant olmasından hoşnut musunuz? Beşiktaş, Fener Galatasaray farketmez. Sonuçta Başakşehir bir takımın bu halde dominant hale gelmesi normal değil. Gözünüzü açın artık. Herkes Başakşehir ile oynarken 3 puan alamayacağım diye çıkıyor sahaya. Ve bu kaç yıldır olan bir şey. Leicester ve Bursa örneği gibi bir yıllık bir serüven de değil.

Kötümü peki bu durum
Bumu yani ligin gelişmesini istemek
Bursa sivas gibi değil ne güzel 3 büyükler diş geçiremiyor en önemli oyuncuları yokkken bile
Biz ne yapıyoruz 2 yılda 5 kez hoca birsürü oyuncu israfı

Kötümü peki bu durum
Bumu yani ligin gelişmesini istemek
Bursa sivas gibi değil ne güzel 3 büyükler diş geçiremiyor en önemli oyuncuları yokkken bile
Biz ne yapıyoruz 2 yılda 5 kez hoca birsürü oyuncu israfı

Kardeşim benim derdim o değil. Adamlar bizim bütçelerimizin yüzde kaçıyla nasıl kadro kurup bizi gerçek anlamda korkutuyorsa ve şampiyonluğun en büyük adayı oluyorsa bu normal değil.

NOT: Adayı değil de adaylarından biri diyelim hadi.

Analizin dogru . Ama ercan a neden ters ciktin anlamadim ? o da sana olan bir seyi soylemis ... evet basaksehir su an 3 buyuklerden daha iyi . ve bu geriden baslayip rakiplerini adim adim gecen bir klup hikayesi

bazisi rahatsiz olur , bazisi da benim gibi kendi takiminin kombinesinin yani sira ikinci bir takimin kombinesini aldirir .. bu tercih ve bakis meselesi ..

hukumet destegi deniyor , dogrudur . ama ulkedeki tek ornek bunlar degil , kasimpasa buyuk projelerle paralar harcadi , tonla bilmem ne belediyespor var , osmanli ornegi var ..

basaksehir bir GS alt yapisi seklinde ilerliyor, baskanindan teknik ekibine , cogu oyuncusuna dek GS-2 gibi bir ekip aslinda .. ama kavgadan uzak , kargasa yasamayan ve futbola odaklanan bir ekip

hukumet etkisi yanlis yorumlaniyor , dogru bir model degil bu devlet destegi .. fakat kacirilan su .. devlet diyelim , basitlestirelim basaksehiri 100 TL ile finanse ediyor , e sen 3 buyukler olarak kendi paran da olsa 250-350 lira harciyorsun , ama yanlis harcadigin icin 100 > 350 gibi bir sonuc cikiyor

25 senedir lig izlerim basaksehir gibi bir ornek yok acikcasi

Kesinlikle katılmadığım bir pozisyon ve maç analizi..pozisyonun finalinde zaten yeterli çoğunluğa ulaşmışız hızla.. Dikkat edersen adebayor topa vuramıyor bile çevresi öyle kalabalık ve bunalmışki son bir havle topu itekliyor sadece belki birinin eline çarpar şeyine çarpar gol olur diye ve maalesef bizim defansın şeyine çarpan top kalecimizi yanıltıyor ve yüzde 100 şans golüyle tekrar 2 farklı geriye düşüyoruz..her rakip atağında kaleci dahil 11 adamla topun gerisinde olmak imkansızdır.hele gerideysen enerjini hücumda kullanma adına bazen az adamla savunursun mecburen..
Son olarak badou neden geri koşmamış bende şaşırdım ama asla badou saldı, eli belinde geziyor diye yorumlamam direkt 1 pozisyonda..ayrıcaöncesi önemli badounun koşmamasının kendisi gevşek vurdum duymaz bir adam değil belki 70 metre adam kovaladı 3 dakika durmadan koştu tükendi iyice mecali kalmadı..zaten yeterliydi başakın 4 adamı vardı hücumda bizim 7 savunanımız

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Kardeşim benim derdim o değil. Adamlar bizim bütçelerimizin yüzde kaçıyla nasıl kadro kurup bizi gerçek anlamda korkutuyorsa ve şampiyonluğun en büyük adayı oluyorsa bu normal değil.

Ben en alttta belirttim
Bu kadar hoca oyuncu geldi gitti hepsimi kötüydü
Herkes eski kafada hala
Göksel gümüşdağ gibi bir başkan apdullah avcı bir portre var orda
Bizde olsa bunlar ne anası kalırdı ne bacısı
Bu zihniyet bitirilmeden kökü kurutulmadan asla onlar gibi olamayız
Bitti artık o devirler ben istediğimi alırım ve şampiyon olurum
Adam gidip adebayoru attamah değer yapıyor
Bizde elimizdeki değerleri bitiriyoruz saçma sapan karşılaştırmarla
Belhanda eski gibi değilim hoca yanlış yaptı lafina sevinen küçük beyinler var

Apdullah avcıyı bugün istesin kim olursa olsun getiremez kendi takımına
Adam gelmez çünkü

Bu arada hakem konusuna da deginelim . Dogrudur , bir bjk macindaki serkan cinari , fb macindaki yasar kemali izleyince ali palabiyik ile mukayese edilemez

ama bir detay bence daha baskin .. mesela ilk yedigimiz gol oncesi faul .. faul verilir verilmez (bence faul) ,ama bize daha ilk hakem hatasinda duran top mu geldi , sak diye gol

ayni tip bir pozisyon balta-talisca arasinda oldu gecen yil , yine ona buna carparak giren bir gol .. mesela hakemler illa ki bjk ,fb aleyhlerine de hatali fauller veriyorlardir ama bizdeki gibi bir yuzdeyle gole donusmuyor , ve kapanip gidiyor o hata

defans veya genel anlamiyla takim savunmasi anlaminda hep yoluna girmeyen bir seyler var , sadece tudor zamanini kast etmiyorum , belki sayica cok gol yemiyoruz ,son maca dek en azindan , ama yedigimiz goller hep ayni sekilde ve rakipleri de cesaretlendiren cinste

basaksehirin bana ters gelen tek tarafi istanbul orjinli olmasi , yani bir antepten , bir antalyadan , bir izmirden boyle bir takim cikmasini isterdim ama 3 buyukler yetmezmis gibi kasimpasa , basaksehir cok lokalize olmaya basladi

bir de , bugun goksel ile abdullah i GS ye getir , ayni basarida olamayabilirler , cunku bizde sabir yok , huzurlu bir futbol ortami saglandigi takdirde er gec dogrular meyve verir

yarin basaksehir seyircisi artsin , klube karismaya baslasin , taraftar profili degissin , td ve yonetim bunlarla ugrasmak zorunda kalsin , oyuncular simarsin , ayni problemleri onlar da yasarlar

Tudor' un en büyük hatalarından biri, gayretli-iyi niyetli-fiziken yeterli olan bir futbolcu her mevkide oynayabilir sayması diye düşünüyorum, taraftar da yapıyor bunu bazen. Öyle bir şey yok. Mesela Tudor Tolga' yı ille de sol kanatta oynatmayı bir takıntı haline getirmiş, adamın o mevkinin gereklerini yerine getirecek hemen hiçbir özelliği yok, skora katkı sağladığı pozisyonlar bile bir sol kanat oyuncusundan beklenecek aksiyonlar değil; bunu taraftarın hemen tamamı görüyor ve haklı olarak eleştiriyor. Ancak Ndiaye de 6 numara oynayacak vasıflara sahip bir futbolcu değil. Ha, birkaç maç denersin, yapabiliyorsa ne ala, yapamıyorsa da başka tercihlerde bulunursun. Yok, körün taşı bellediği gibi, Ndiaye' yi de 6 numara bellemiş; adam orada yapamıyor, yapamaz. Bunu görüp eleştiren çok az taraftar var; Tudor' u savunanların çoğu bunu bile onaylıyor...

Oyuncuları verimli olabilecekleri mevkilerde oynatmak bir TD ün en temel görevidir. Ne Tolga' dan kanat oyuncusu olur, ne Ndiaye' den 6 numara, nokta...

Fernando' yu 3. stoper gibi geriye çekip, ağır Maicon ve savruk Denayer üzerinden oyun kurmak fantezisi...Bırak Fernando ve stoperler en iyi yapabildikleri işleri yapsınlar orjinal mevkilerinde. Oyunu Fernando üzerinden kur, o baskıya maruz kaldığında bekler ve onlara yaklaşan kanat oyuncuları devreye girsin. Tabi kanat alerjisi olduğu için bu ihtimal dışı.

Diyorum ya bu herif kafasındaki sabit şablonlar dışındaki her tür düşünceye kapalı, takıntılı biri. Elindeki stoperler uygun özellikte ise onlarla oyun kurmak opsiyonlardan biridir. Bu, olmazsa olmaz addediyor, sabit fikir böyle kötü bir şey...

Forumda en uzun süre futbol takip etmiş kişilerden biyimdir (Fosil/Dinazor:)), daha önce hiçbir TD ün uygulamalarını bu şekilde eleştirmedim; hepsinde katılsam da katılmasam da bir mantık gördüm çünkü, sonuçta bu işi profesyonel olarak üst düzeyde yapan insanlar, benim bilmediğim çok şeyi biliyorlardır elbette; onların benim mesleğimi benim kadar bilmemeleri kadar doğal. Ancak bu kadar kör göze parmak hesabı olmayacak duanın peşinden giden bir TD görmedim...

Biraz uzun ve dağınık oldu, üşendim toparlamaya; affola:p...

Üst Alt