BBL 11/12 Play-Off Y.F. 3.Maç | Beşiktaş M. 74-65 Galatasaray MP | Maç Sonucu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BBL 11/12 Play-Off Y.F. 3.Maç | Beşiktaş M. 74-65 Galatasaray MP | Maç Sonucu

Cevap: BBL 11/12 Play-Off Y.F. 3.Maç | Beşiktaş M. 1-1 Galatasaray MP | 20 Mayıs | 1

Levent abi Shumpert-Erceğ eşleşmeside buna benzer.

Hayır Shumpertı neden Ersin Dağlıya vermiyoruzda ısrarla Erceğe veriyoruz anlamıyorum.

Hem Ersin-Shumpert eşleşmesinde çok boy farkı yok.Biri 2.00,diğeri 2.04.

Bir kaç pozisyon Andrice verdik şut atamadı Erceğ.

Abi adamlarda 4 oyuncu var,Bonsu Arroyo Hawkins Erzeg

Bunlardan Bonsu varken Erzeg yok,Erzeg varken bonsu ,yabancı sınırından,3 oyuncu diyelim yani

3 oyuncuyu müdafa edemiyoruz ,adamlar sezon başından beri bu üç oyuncuyu ortalama 30 ar dakika oynattı en az

Elenirsek oturur ağlarım

Shumpi ye gelince ülke sınırları içinde savunabileceği hiç bi oyuncu yok bence ,emeklilik yaşı geldi çoktan ,Shipp in devşirme olması çok önemliydi Shumpi yerine sorun var diyorlar,3 sene aynı takımda zımbırtısı umarım doğru değildir

Shipp Erzeg eşleşmeside ters eşleşme olurdu ama çok yıpranırdı Erzeg ,sorun sadece boyda olsa iyi ,Shumpi malesef vasat bi savunma bile yapamıyor artık

Cevap: BBL 11/12 Play-Off Y.F. 3.Maç | Beşiktaş M. 1-1 Galatasaray MP | 20 Mayıs | 1

Zaten seneye Shumpert olmaz takımda Levent abi.

İlkan alır onun yerini ve almalı.

Gün günden fizik olarak geriye giden bir Shumpert var malesef.

Kadromuz çok iyi değil ama Okan abartmamak lazım çokta kötü değil.

Bizi biz yapan bir arada oynamak ve takım halinde savunma yapıp,takım halinde hücum yapmaktı.

Biz takım oyunu oynarsak elit seviyeye yükseliyoruz.

Mesela dün bireysel oynamaya kalktık.Bir ara dedim sahada ülker mi var falan diye.:asd:

Biz takım oyunu oynamak zorundayız nokta.

Bireysele bağlarsak 3-1 kaybederiz net.

Ha takım oyunu oynarsak ve kendi doğrularımızla,kendi sistemimizi uygularsak seriyi 3-1 yada 3-2 alma şansımız var.

Bireysel yetenek anlamında,yabancılar konusunda özellikle bizden çok daha iyiler.Bizim yabancıların birçoğu Oktay Hocanın elinin değmesi ile bu seviyeye geldi.Gordon bu kadar lider ve komple bir oyuncu değildi mesela.Pis işleri yapıyordu sadece.Ergin Ataman böyle bir Koç zaten,bireysel yetenekleri birleştirip,çok iyi takım yapıyor.Bireysel olarak bizden çok daha iyiler,bunu kabul edelim.

Bir Hawkinsimiz bir Ercegimiz yok.Yabancı kaliteleri çok üstte bize göre.Kadro genişliği avantajımız var sadece

Zaten seneye Shumpert olmaz takımda Levent abi.

İlkan alır onun yerini ve almalı.

Gün günden fizik olarak geriye giden bir Shumpert var malesef.

Furkana da çok kızıyorum abi ,20 yaşındasın Tofaşlı Zuza kadar ayak çabukluğun ,sıçramadan ribaund almaya kalkıyorsun ki boyun 2.16 felanda değil

Aga finale kalamayıp euro lig e katılamazsak çıldırırm öyle diyim

Bjk ile maytap geçiyorduk,adamlar paraları Nba oyuncularına akıtıp rotasyon kuramadılar ,paralarını alamadıkları için bi çok yerlisi elden kaçtı ,bizde hep yaptığımız doğrulardan bahsettik(bi kaç isabetsiz transfer dışında)

Bu mu yani koca sezonun emeği

Ayrıca Ender in sezon başından beri aklımda kalan 3 maçı yok ,hadi üst düzey maçları geçtim,orta seviye maçlardada sazı eline al bari gözüm ya arada sırada

Bireysel yetenek anlamında,yabancılar konusunda özellikle bizden çok daha iyiler.Bizim yabancıların birçoğu Oktay Hocanın elinin değmesi ile bu seviyeye geldi.Gordon bu kadar lider ve komple bir oyuncu değildi mesela.Pis işleri yapıyordu sadece.Ergin Ataman böyle bir Koç zaten,bireysel yetenekleri birleştirip,çok iyi takım yapıyor.Bireysel olarak bizden çok daha iyiler,bunu kabul edelim.

Takım oyunu olarakta açık ara ligin önündeyizde.

Hayır merak ediyorum neden onlarla bireysellikte yarışıyoruz kardeşim.

Sen bak oyununa.Daha önce yendiğimiz maçlardada böyle yenmemişmiydik.

Önümüzde Olimpiakos örneği var adamlar kendi oyunlarıyla Euroleague kazandılar.

Hayır ne CSKA,nede Barcelona ile yarıştılar.

Kısacası kendimiz gibi oynayacağız onlarla bireysel oynayamayızzz.

Kısacası haklısın Okan.:asd:

Takım oyunu olarakta açık ara ligin önündeyizde.

Hayır merak ediyorum neden onlarla bireysellikte yarışıyoruz kardeşim.

Sen bak oyununa.Daha önce yendiğimiz maçlardada böyle yenmemişmiydik.

Önümüzde Olimpiakos örneği var adamlar kendi oyunlarıyla Euroleague kazandılar.

Hayır ne CSKA,nede Barcelona ile yarıştılar.

Kısacası kendimiz gibi oynayacağız onlarla bireysel oynayamayızzz.

Kısacası haklısın Okan.:asd:

Taraftarın da kendine gelmesi lazım.Bu takım taraftar ile bir başka oynuyor.Geçen sene Banvit serisinde o taraftar neydi öyle,şimdi buna bak.Ayıp.

Bir Hawkinsimiz bir Ercegimiz yok.Yabancı kaliteleri çok üstte bize göre.Kadro genişliği avantajımız var sadece

Ahtopot uzun ve kalın kolları olan atletik bi zencinin hep eksikliğini hissetmişimdir takımda

Oly e kupayı aldıran faktör %50 -60 Spa ise kalanıda Dorsey ve Heinze

Taraftarın da kendine gelmesi lazım.Bu takım taraftar ile bir başka oynuyor.Geçen sene Banvit serisinde o taraftar neydi öyle,şimdi buna bak.Ayıp.

Aynen 1.maçın ilk yarısını hatırlıyorsun.

Herifleri bildiğin sürklase ettik.

Ya bir ara Ergin Atamanın yüzünü gördüm adamın ifade buydu.

Burdan fark yemeden çıkarsak iyi.

Ama işin ilginç tarafı lanet 3.periyot sendromunu atamıyoruz.

Normal şartlarda vurup geçip farkı 25lere getirmek lazım.

Ama bu sendrom çok kötü etkiliyor takımı.

Taraftar zaten kötü birde maçın bitimine 4 dakika kala çıkmaları ayrı kötü.

10 sayı geride olabiliriz ama bir kıvılcımla kapanmayacak fark değil bu.

Takım oradan alacağı bir galibiyetle taraftarda kendine gelir.

Ama böyle sezonun sonu şampiyon olmalı,yarı finalde elenmek değil.:(

anlamadıgım nokta arroyo denen herif bizim maçlarda coşuyor.fener serisinde 10 dk oyunda kalsa dili cıkıyor,beni çıkarın diye kenara bakıyordu.bize karşı ne o,ne hawkins,ne serhat yorulmak bilmedi.neredeyse full mac sahada kaldılar.artık kafamda farklı ve nefret ettiğim bi grup oluştu bu sene.arroyo,colman,ömer çatkıç,volkan demirel..

Kimse kusura bakmasın ,bu sezon oynadığımız 5 maçın genelinde Ataman ,Mahmuti ye üstünlük sağlamıştır

Elbetteki bu hocamız için yetersiz olduğu anlamına gelmez,Allah adamı taş yapar ama durum bu

Hemen her maç aynı hataları yapıyoruz,bi sözümde Endere ,ne zaman 28 yaşında kariyerinde 4 şampiyonluk bi dünya milli başarı yakalamış oyuncu gibi oynayacaksın merak ediyorum

Levent, Ergin Ataman bu ülkenin yetiştirdiği en iyi koçlardan birisi. Ataman'ı tanımayanlar ya da kendisi hakkında yeterince bilgi sahibi olmayanlar, bu adamla kafa bulmaya çalışıyorlardı ama gerçekle yüzleşmek zorunda kaldılar. Rakibin Ataman'sa her zaman bir soru işaretin olacak. Zira Oktay Hoca gibi rutini olan bir adam değil. Sürekli söylediğim bir şey, adam şapkadan tavşan çıkarmayı iyi biliyor. Dün de bunu yaptı. Ve değişmeli adam adamayla bizi bitirdi. Oktay Hoca'da ne yazık ki, buna çözüm üretemedi.

Aslında çözüm dahi aramadı diyebiliriz. Zira dediğim gibi, kendi şablonunu bozmayı, sevmeyen bir koç.

Benim inandığım şey şu: Basketbol istatistiklerin ve oyuncuların çok önemli olduğu ama koçların maç kazanıp, kaybettiği bir oyundur.

O yüzden söylediğine katılıyorum. Ataman, Oktay Hoca'ya karşı üstünlük kurmuştur. Oktay Hoca'nın da hamle yapmasın umuyorum.

Levent, Ergin Ataman bu ülkenin yetiştirdiği en iyi koçlardan birisi. Ataman'ı tanımayanlar ya da kendisi hakkında yeterince bilgi sahibi olmayanlar, bu adamla kafa bulmaya çalışıyorlardı ama gerçekle yüzleşmek zorunda kaldılar. Rakibin Ataman'sa her zaman bir soru işaretin olacak. Zira Oktay Hoca gibi rutini olan bir adam değil. Sürekli söylediğim bir şey, adam şapkadan tavşan çıkarmayı iyi biliyor. Dün de bunu yaptı. Ve değişmeli adam adamayla bizi bitirdi. Oktay Hoca'da ne yazık ki, buna çözüm üretemedi.

Aslında çözüm dahi aramadı diyebiliriz. Zira dediğim gibi, kendi şablonunu bozmayı, sevmeyen bir koç.

Benim inandığım şey şu: Basketbol istatistiklerin ve oyuncuların çok önemli olduğu ama koçların maç kazanıp, kaybettiği bir oyundur.

O yüzden söylediğine katılıyorum. Ataman, Oktay Hoca'ya karşı üstünlük kurmuştur. Oktay Hoca'nın da hamle yapmasın umuyorum.

Şapkadan tavşan çıkarmak

Sadece yaptığı pis işlerle tanınan Jamon Gordon´dan,komple bir PG yaratmaktır.

Skorer kimliği ile bilinen Josh Shipp´ten yine çok yönlü,pis işleri yapan,komple bir oyuncu çıkartmaktır.

Sıradan bir pivot olarak gösterilen Andric´i,hızlı ayaklarından faydalanıcak bir sistem ile durdurulması zor bir oyuncu yapmaktır.

vs vs Ergin Ataman önemli bir koç,kabul.Ama sadece bireysel yetenekleri transfer ederek onları bir takım yapıyor.Hawkins,aynı Hawkins mesela.Bu yüzden Oktay Hoca yı küçümsemek hata olur.Ataman´a bizim kadroyu ver çuvallar,çünkü yıldızları yönetmeye alışmış bir koç.

Şapkadan tavşan çıkarmak

Sadece yaptığı pis işlerle tanınan Jamon Gordon´dan,komple bir PG yaratmaktır.

Skorer kimliği ile bilinen Josh Shipp´ten yine çok yönlü,pis işleri yapan,komple bir oyuncu çıkartmaktır.

Sıradan bir pivot olarak gösterilen Andric´i,hızlı ayaklarından faydalanıcak bir sistem ile durdurulması zor bir oyuncu yapmaktır.

vs vs Ergin Ataman önemli bir koç,kabul.Ama sadece bireysel yetenekleri transfer ederek onları bir takım yapıyor.Hawkins,aynı Hawkins mesela.Bu yüzden Oktay Hoca yı küçümsemek hata olur.Ataman´a bizim kadroyu ver çuvallar,çünkü yıldızları yönetmeye alışmış bir koç.

Bahsettiğim şey çok basit bir şey Okan. Ben Ergin Ataman ile Oktay Hoca'yı genel bazda karşılaştırmıyorum.Maç içi dinamikleri ve karşılaşmaları baz alarak konuşuyorum. Yazdıklarına katılırım. Daha önce de söyledim. Bu iki koçu kıyaslamak, makul ve mantıklı değil, zira tamamen farklı kişilikler. Basketbol anlayışları, sistemleri ve takım kurguları da çok farklı.

Taktiksel anlamda, kabul etsekte, etmesekte Ergin Ataman an itibarıyla Oktay Hoca'ya üstünlük kurmuştur. Bunu söylemekte Oktay Hoca'ya haksızlık etmek falan değildir. Durum tespiti yapmaktır.

Oktay Hoca ile ilgili düşüncelerim, önceki sayfalarda mevcut. Yazdıklarından farklı düşünmüyorum. Seri ile ilgili durum tespiti yapıyorum söylediğim gibi. Meseleye bu açıdan bakarsan, ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

Savunma anlamında her ne kadar Shipp sakatlandıktan sonra bi düşüş yaşasak da her maç belli bi standartımız var ama hücumda ciddi anlamda kısır bi takımız.Sene başından beri şutör uzun diye bas bas bağırdım bi tane skorer 4 numara alsaydık kötü mü olurdu?Bjk sezon ortasında Bonsu'yu aldı biz gittik Savocic'i aldık.

son maçlarda hem savunma hem hücum iyi değil maalesef.

şu hawkins 1-2-3-4 oynuyor. utanmasa 5 te oynayacak herif.

Bahsettiğim şey çok basit bir şey Okan. Ben Ergin Ataman ile Oktay Hoca'yı genel bazda karşılaştırmıyorum.Maç içi dinamikleri ve karşılaşmaları baz alarak konuşuyorum. Yazdıklarına katılırım. Daha önce de söyledim. Bu iki koçu kıyaslamak, makul ve mantıklı değil, zira tamamen farklı kişilikler. Basketbol anlayışları, sistemleri ve takım kurguları da çok farklı.

Taktiksel anlamda, kabul etsekte, etmesekte Ergin Ataman an itibarıyla Oktay Hoca'ya üstünlük kurmuştur. Bunu söylemekte Oktay Hoca'ya haksızlık etmek falan değildir. Durum tespiti yapmaktır.

Oktay Hoca ile ilgili düşüncelerim, önceki sayfalarda mevcut. Yazdıklarından farklı düşünmüyorum. Seri ile ilgili durum tespiti yapıyorum söylediğim gibi. Meseleye bu açıdan bakarsan, ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

Abi bence Josh Shipp´in sakatlığı bizi çok geriletti,sorun burada.Nasıl futbol takımında Elmander´i çıkarınca önde pres,sistem,baskı istediklerimizin hiçbirini uygulayamıyoruz ya,Josh Shipp´te basketbol takımı için öyle bir adam.Mesela hoca Shipp´e 35 dk süre veriyordu ortalama,ama Djedovic 20 küsur dk ortalama ile oynuyor.Yani bana göre sorun,takımın kilit adamını kaybetmek.

2-1 olursa son mac cok stres yapariz o yuzden bu maci almamiz cok ama cok onemli. Bu takim sampiyon olmak zorunda, olabilirde ama sacma sapan hatalari yapmaktan vazgecmeliyiz. Play offlarda hatalara yer yok. Allah yardimcimiz olsun.

Üst Alt