BBL H:27 | F.Ülker 83-80 Galatasaray C.C. | 20 Nisan | Maç Sonucu - Sayfa 38 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BBL H:27 | F.Ülker 83-80 Galatasaray C.C. | 20 Nisan | Maç Sonucu

Cevap: BBL H:27 | F.Ülker 83-80 Galatasaray C.C. | 20 Nisan | Maç Sonucu

9 sayının üstünde bitmemesi finalde olası eşleşmede saha avantajını bize mi getirdi?

9 sayının üstünde bitmemesi finalde olası eşleşmede saha avantajını bize mi getirdi?

Ligdeki sıralamaya göre üstte olan takım saha avantajını kazanır.Eğer kalan 3 maçı fener kaybedip bizimle puanları eşit olursa biz 1. olur ve saha avantajını alırız ama bu çok uzak bir ihtimal.

Önemli olan play-off maçları...Bu takım ışık veriyor...ben onu bilirim

Hakem,su,bu...

Acikcasi fark etmiyor artik,biktim malesef...

Ne bu ya bunlarla hangi bransta oynarsak oynayalim genelde galip olan onlar oluyor.

Uzucu olan artik fener maglubiyetlerine alismis olmamiz,eskisi kadar uzmuyor,eskisi kadar sasirtmiyor.

Ne zaman bunun onune gececegiz?

Hakem,su,bu...

Acikcasi fark etmiyor artik,biktim malesef...

Ne bu ya bunlarla hangi bransta oynarsak oynayalim genelde galip olan onlar oluyor.

Uzucu olan artik fener maglubiyetlerine alismis olmamiz,eskisi kadar uzmuyor,eskisi kadar sasirtmiyor.

Ne zaman bunun onune gececegiz?

Karamsar olacak bir şey yok erkek basketbol için. Avrupa'nın en iyi antrenörlerinden biri başımızda ve düşük bütçesiyle inanılmaz işler yapıyor. İyi bütçe geldiği zaman şampiyonluk da gelecek.

Euroleague'e katılım hakkı sıralama ligdeki ile alakalı değil, kaliteyi korumak adına 10-12 üst düzey takıma otomatik kontenjan tanıyor ULEB, bunlardan ikisi Fenerbahçe ve Efes Pilsen. Galatasaray'ın da lige girmesi için ilk önce basketbola uzun vadeli olarak yüksek bütçe ayırıp Euroleague seviyesinde kadro kuracağını taahhüt etmesi lazım ULEB'e. Ondan sonra eleme oynama hakkı verilebilir, yine doğrudan kontenjan açılmaz. Madem katılmak istiyorsunuz yatırımızı yapın, bu seviyelerdeki takımlara karşı ne yapabileceğinizi görelim önce denir, yanlış hatırlamıyorsam elemelere 16 takım katılıp sadece 2 tanesi Euroleague'e kalıyor. Tabi bunlar çok üst düzey takımlar olmuyor, geçen yıl eleme oynayan takımlar aşağıda mesela, bütçe ayırıp Euroleague kalitesinde kadro kurduktan sonra çok rahat geçersiniz hepsini.

Alba Berlin - Roanne

Hemofarm - Hapoel Gilboa Galil

UNICS Kazan - Gröningen

CEZ Nymburk - Spirou Basket

Asvel Basket - KK Buducnost

Le Mans - Banvitspor

BC Khimki - Pepsi Caserta

Budivelnik - Maroussi BC

hadi ya ne haltıma okadar ugrasıyoruz:) ben böyle sacma bi kural görmedim. saol aydınlattıgın icin..

üzücü olan şampiyonda olsak euroligte Efes ve fener oynayak

suraya bak sampiyonda olsak gene efesle fener gidiyormuş. bu kuralı kim koydu lan. hic akıl sır eriyomu bu kurala. basta dediler inanamadım. neyse iyi takım kuralımda eurolige gidelim..

3 sayı ile kaybetmek kötü oldu.sağlık olsun

hadi ya ne haltıma okadar ugrasıyoruz:) ben böyle sacma bi kural görmedim. saol aydınlattıgın icin..

Bir şey değil. Yalnız kural saçma değil gayet normal. Senelerdir buralarda olan 13 takıma A lisans verilmiş, yıllardır yatırım yapıyorsunuz, kendi liginizde sıkıntı yaşayıp katılım hakkı elde edemeyebilirsiniz belki ama senelerdir yaptıklarınızdan ötürü Euroleague'de olmanızı garanti altına alıyoruz demiş ULEB. Gayet normal. Mesela 3 sezon önce Efes yabancılarından yana sıkıntı yaşamıştı, finali Telekom ile oynamıştık. A lisans olayı olmasa Efes gidemeyecekti Euroleague'e. Veya Maccabi geçen yıl kendi liginde şampiyon olamadı, bu sezon onlar da olmayacaktı. Kısacası ligin kalitesi açısından gerekli bir uygulama A lisans olayı.

Biraz araştırdım, anladığım kadarıyla Fenerbahçe ve Efes dışında bir takım şampiyon olursa direk katılım hakkı elde edebiliyor. Hatta finali bile bunların dışında biri oynadığı zaman direk gitme ihtami var. Şöyle anlatmaya çalışayım, aşağıda koyduğum linke baktığınız zaman 13 tane takımın zaten lige doğrudan katılım hakkı var, Fransa şampiyonu için de kontenjan ayrılmış, yani 14 takım garanti. Kalan 10 takımın belirlenmesi için aşağıdaki linkte sıralama kriterleri mevcut, 1-33 arasındaki numaralar takip edilerek katılan takımlar belirleniyor, diye anladım ben.

IN THE GAME |  Euroleague Qualification System

Bir şey değil. Yalnız kural saçma değil gayet normal. Senelerdir buralarda olan 13 takıma A lisans verilmiş, yıllardır yatırım yapıyorsunuz, kendi liginizde sıkıntı yaşayıp katılım hakkı elde edemeyebilirsiniz belki ama senelerdir yaptıklarınızdan ötürü Euroleague'de olmanızı garanti altına alıyoruz demiş ULEB. Gayet normal. Mesela 3 sezon önce Efes yabancılarından yana sıkıntı yaşamıştı, finali Telekom ile oynamıştık. A lisans olayı olmasa Efes gidemeyecekti Euroleague'e. Veya Maccabi geçen yıl kendi liginde şampiyon olamadı, bu sezon onlar da olmayacaktı. Kısacası ligin kalitesi açısından gerekli bir uygulama A lisans olayı.

Biraz araştırdım, anladığım kadarıyla Fenerbahçe ve Efes dışında bir takım şampiyon olursa direk katılım hakkı elde edebiliyor. Hatta finali bile bunların dışında biri oynadığı zaman direk gitme ihtami var. Şöyle anlatmaya çalışayım, aşağıda koyduğum linke baktığınız zaman 13 tane takımın zaten lige doğrudan katılım hakkı var, Fransa şampiyonu için de kontenjan ayrılmış, yani 14 takım garanti. Kalan 10 takımın belirlenmesi için aşağıdaki linkte sıralama kriterleri mevcut, 1-33 arasındaki numaralar takip edilerek katılan takımlar belirleniyor, diye anladım ben.

IN THE GAME*|* Euroleague Qualification System

hım baktım dogru diyorsun. zaten iyi kadro kurdunmu bu takımları büyük olasılık elersin..

2846.jpg

*** Tutku Reis ***

Üst Alt