Bedelli Askerlik - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

Askerden kaçmayın hayat dersi alın...Tam anlamıyla adam olmak için ya askere gideceksin ya da sefalet içinde sürüneceksin...Ana kucağından yar kucağına atlayıp mezun olur olmaz işe girip evlenenler aslında tam olarak hayata atılmamış oluyor benden ağabey tavsiyesi ya sokakta çekçekçilik filan yapın yahut askere gidin hayatı tanıyın...Hayat ev-aile-iş-kariyer değil hayat; hastalık-kaza-bela-borç-ölüm-hapis gibi ciddi şeyler...
Askere gitmeyle kaza bela hastalık ölüm gibi şeylerin bağlantısını çözemedim.
Askere gidip adam olamamış tonla adam var etrafımda. Kanı bozuksa adamın 10 sene askerlik yapsa da düzelmez. Karakter meselesidir o iş. Askerliği adam olma kalıbından çıkarın. Nice canlar gitti bu mantıkla.
Askerlik işi seçenek olmalı. kaliteli insanlarla kaliteli iş yapabilmenin temeli budur.

ASUS_Z00ED cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Askerlik kısa dönemler için rahat arkadaşlar çok fazla bir zorluğu yok biraz insanlar tahammül etmekte zorlanırsınız o da normal. Ama faydalanıyorsanız bedelliden kullanın öyle ahım şahım bir şey katmıyor askerlik. Kattığı şeyler tahammül, sebat etmek o kadar.

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Askerden kaçmayın hayat dersi alın...Tam anlamıyla adam olmak için ya askere gideceksin ya da sefalet içinde sürüneceksin...Ana kucağından yar kucağına atlayıp mezun olur olmaz işe girip evlenenler aslında tam olarak hayata atılmamış oluyor benden ağabey tavsiyesi ya sokakta çekçekçilik filan yapın yahut askere gidin hayatı tanıyın...Hayat ev-aile-iş-kariyer değil hayat; hastalık-kaza-bela-borç-ölüm-hapis gibi ciddi şeyler...
Ne bileyim askere gitmeyipte evlenen adamların cesaretine ben hayranım.Elbette herkesin kendi bileceği iş ama arkada birilerini bırakmak cesaret işi.Ben öyle birşey yapmaya kalksaydım babam otur lan oturduğun yere askerliğini yap ondan sonra ne halt yapıyosan yap derdi.Şahsen ben de kız babası olsam askerliğini bitirmemiş birisine kız vermezdim.Kendi görüşümdür

Ne bileyim askere gitmeyipte evlenen adamların cesaretine ben hayranım.Elbette herkesin kendi bileceği iş ama arkada birilerini bırakmak cesaret işi.Ben öyle birşey yapmaya kalksaydım babam otur lan oturduğun yere askerliğini yap ondan sonra ne halt yapıyosan yap derdi.Şahsen ben de kız babası olsam askerliğini bitirmemiş birisine kız vermezdim.Kendi görüşümdür
Onlar zaten askerlik yapmayı düşünmedikleri için herhangi bir çelişki yok aslında üstat

Saçma diyenlerde çok onlarında çoğun hissettiğim tıpası yemeyenlerin çoğuna göre herşey saçma zaten. Bilimsel çalışmalar yapan adamlar söylese anlayacam

Askere gitmeyle kaza bela hastalık ölüm gibi şeylerin bağlantısını çözemedim.
Askere gidip adam olamamış tonla adam var etrafımda. Kanı bozuksa adamın 10 sene askerlik yapsa da düzelmez. Karakter meselesidir o iş. Askerliği adam olma kalıbından çıkarın. Nice canlar gitti bu mantıkla.
Askerlik işi seçenek olmalı. kaliteli insanlarla kaliteli iş yapabilmenin temeli budur.

ASUS_Z00ED cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Peki üstat ama avusturya gibi isviçre gibi memleketlerde neden zorunlu askerlik var bir düşünmek lazım...Sınır güvenliği değil zira cevap...

Paran yoksa mecbur gideceksin ya herkes gidecek yada diyeceksin ki şu yaş üstünde şu şartları taşıyanları askere almıyacam
Yav senin durum ne bilmiyorum ama anlatayım. Askerliği yazıcı olarak yaptım. Komando ihtiyacı KKK tarafından belirleniyor. Gelen emir doğrultusunda istekli fiziki şartları sağlayan adayları hastaneye yollayıp bir sürü prosedürden geçiyorlar. Birliklere gelirsek çoğu kaydırma birlik ve hemen hemen hepsi uzman çavuşlardan ve üst rütbelilerden oluşturulma yoluna gidiliyor. Yani senin orada yapacağın 12 saat nöbet tutmak araç kullanmak veya en fazla tank mermisi falan doldurmak olur. Bunun dışında terörle mücadele.bölgesine düşersen çarşı iznin dahi olmuyor. Hatta uçağını devlet ayarlıyor oradan ktm şansliysan birliğine kirpi ya da helikopterle götürürler. Şanslı kismida hayatında deneyimlemen açısından söyluyorum. He buna ek olara acemi birliğinde 21 gün daha fazla kalırsın ama yemin ettiğin halde acemi gibi muamele görürsün.

Genç mi buldun? Cidden anlamadım yaşım genç mi böylesi bir değerlendirme için???
Yoo benim ile aynı yaştasın, bu yüzden böyle bir ifadeyi çok sığ buldum.

Ben 16 yaşında Annemin kanser hastalığını yaşadım, 30 yaşında Baba oldum, çocuğum engelli ve bu engelinin sebep olduğu bir sürü zorluk ile mücadele ediyoruz.

Onun öncesinde üç sefer Anne karnında kaybettik. Bu yakınlarda bir çocuğumuzu daha anne karnında kaybettik.

Bunlar bir çırpıda aklıma gelen ve yükü en ağar olanlar, daha neler neler var.

Askerlik yaptım ama yukarıda saydığım şu hayatın içindeki tecrübelerimin benden alıp bana kattıklarının onda birini dahi almadı veya katmadı.

Üstelik ben askerlikten önce de alaturka tuvalet kullandım, hatta daha rahat bulurum. Gerçi bunun hayat tecrübesi ile ne alakası var onu da anlamadım. Maddi olarak yine ne zenginim ne fukara ama maddi durumum bile yukarıda yazdıklarımı yaşayıp tecrübe etmeme engel olmadı.

Yav senin durum ne bilmiyorum ama anlatayım. Askerliği yazıcı olarak yaptım. Komando ihtiyacı KKK tarafından belirleniyor. Gelen emir doğrultusunda istekli fiziki şartları sağlayan adayları hastaneye yollayıp bir sürü prosedürden geçiyorlar. Birliklere gelirsek çoğu kaydırma birlik ve hemen hemen hepsi uzman çavuşlardan ve üst rütbelilerden oluşturulma yoluna gidiliyor. Yani senin orada yapacağın 12 saat nöbet tutmak araç kullanmak veya en fazla tank mermisi falan doldurmak olur. Bunun dışında terörle mücadele.bölgesine düşersen çarşı iznin dahi olmuyor. Hatta uçağını devlet ayarlıyor oradan ktm şansliysan birliğine kirpi ya da helikopterle götürürler. Şanslı kismida hayatında deneyimlemen açısından söyluyorum. He buna ek olara acemi birliğinde 21 gün daha fazla kalırsın ama yemin ettiğin halde acemi gibi muamele görürsün.

Benim durumumla alakası yok olayın mesleğimde var istesem yapmayabilirim ufak bir borca girip ama bende 28 yaşındayım köylü iki hayvanın kıçını bekleyen ahmet te 28 yaşında benim ne farkımda gitmeyecem ihtiyaç yoksa ikimizide almasınlar yada ikimizide alsınlar

Özellikle batı da Tuvalete sıçmayı bilmeyen adamlar ile aynı koğuşta yatıyorsun. sabah altıda izmarit toplarsın otları yolarsın ormanın içinde kozalak toplarsın yemeğe ve duşa marş ile gidersin. Gazinoda üst devre ne izlerse onu izlersin :) Vs vs. Bir çok şey katabilir doğru ama senden götürdükleri daha fazladır. Allah şanslı yer versin kimisi vatanı kurtarır doğru ama büyük çoğunluğu g.t kurtarma peşindedir en rahatı nöbettir belkide koğuştan alaydan tümenden ne kadar uzak o kadar iyidir.

Yoo benim ile aynı yaştasın, bu yüzden böyle bir ifadeyi çok sığ buldum.

Ben 16 yaşında Annemin kanser hastalığını yaşadım, 30 yaşında Baba oldum, çocuğum engelli ve bu engelinin sebep olduğu bir sürü zorluk ile mücadele ediyoruz.

Onun öncesinde üç sefer Anne karnında kaybettik. Bu yakınlarda bir çocuğumuzu daha anne karnında kaybettik.

Bunlar bir çırpıda aklıma gelen ve yükü en ağar olanlar, daha neler neler var.

Askerlik yaptım ama yukarıda saydığım şu hayatın içindeki tecrübelerimin benden alıp bana kattıklarının onda birini dahi almadı veya katmadı.

Üstelik ben askerlikten önce de alaturka tuvalet kullandım, hatta daha rahat bulurum. Gerçi bunun hayat tecrübesi ile ne alakası var onu da anlamadım. Maddi olarak yine ne zenginim ne fukara ama maddi durumum bile yukarıda yazdıklarımı yaşayıp tecrübe etmeme engel olmadı.
Ne diye o zaman itiraz ettin anlamadım? Sen zaten hem hayat tecrübesine sahipsin hem benimle yaşıtsın hem de askere gitmişsin...Cidden neye itiraz ettiğini anlamadım???

Günümüzde askerlik bana göre Politikacıların egolarını tatmin etmek için kullandıkları bir mekanizma haline geldi. Politikacıların yediği haltların bedelini gencecik insanlar ödüyor.

Üst Alt