Bedelli Askerlik - Sayfa 74 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

Bu arada muhaliflere ufak bir müjdem var. Sıralı komutanlarınızın isimlerini öğretecekler. Örnek:

Takım Komutanı-
Bölük K-
Tabur K-
Alay K-
Tugay K-
Eğitim ve Doktrin K-
KKK K-
Genelkurmay Bşk-

ve o işin en zevk alacağınız kısmı:

Başkomutan------>

Yüksek sesle tekrar et komutu almazsınız umarım.

İlk defa duydum. Böyle bir şey yaptırmamışlardı bize.

5 ay boyunca 8 denetleme gördük. Bölük komutanımız "mesleğim boyunca bu kadar denetleme görmemiştim" demişti. O kadar denetlemede böyle bir şey görmedik.
Usta birliğinde savaş planlaması brifingi verilen Korgeneral denetlemesi dahil (koca koca komutanların elinin ayağına dolaştığını görmek çok zevkliydi) çok denetleme gördüm ve böyle bir saçmalık yoktu ama acemide öğretmişlerdi. Şanslıymışsınız.

Usta birliğinde savaş planlaması brifingi verilen Korgeneral denetlemesi dahil (koca koca komutanların elinin ayağına dolaştığını görmek çok zevkliydi) çok denetleme gördüm ve böyle bir saçmalık yoktu ama acemide öğretmişlerdi. Şanslıymışsınız.

Mühimmat bölüğünde askerlik yapmıştım. Askere gittiğim günden 3 gün sonra Afyon patlaması yaşanmıştı. Herkes hatırlıyordur; umarım.
O sebeple çok ağır sert denetlemeler yapılmıştı. Böyle gereksiz şeylere önem vermemiş olabilirler.

P. Alb. Öztürk Mustafa Yılmaz’dı ben ordayken.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

En bomba meselelerden biri buydu. Rütbesi ve sınıfı ile beraber söyleyeceksin ismini. İstihkam Ast.Çvş., Muhabere Ütğm, P.Bnb, Top.Alb. vs. Yanlış söylersen en baştan.

Siz zincirin en son halkasında Sayın Recep Tayyip Erdoğan diyeceksiniz. Allah kolaylık versin.

Üst Alt