Bu Teknik Ekiple Oyuncu Geliştirme Hedefi Gerçekleşir mi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Teknik Ekiple Oyuncu Geliştirme Hedefi Gerçekleşir mi?

Az çok oyuncu geliştirebilen orta-alt düzey takımların teknik kadrolarına bakınca,liyakat kısmını geçtim,sayı olarak bile ortalama yarıya yakın azız.
Baktığım takımlardan bağzıları Feyenord-Basel-Brugge-Sheriff,Benfica ve Kopenhag.

Hepsinden teknik ekip olarak sayıca eksiğiz.Kadroda gelişime açık oyuncu grubuna sahibiz ancak teknik ekibin bu gelişimi beklenen oranda sağlayabileceğini düşünmüyorum.

Yönetim bu konuda inisiyatif almalı.

başlığı yanlış konuya açmış olabilirim.Bu halde sn.modlar İlk konunun günahı olmaz diyerek, doğru konuya taşırsa sevinirim.:hat:

bu teknik ekiple evlat kontejanı dahilinde isen hayat sana güzel iyide oynasan kötüde oynasan
ilk değişiklik hakkı sende emre akbaba babel ömer bayram arda maçın skoru oyun ne olursa olsun
ilk değişiklikler bu adamlardır allahtan akbaba gitti.

Diğer oyuncuların gelişme şansı yok çalışsada yatsa bu adamların arkasında kalacak oyuncu neden çalışsın ki ?

hayır

tarzı bu değil hocanın

hazır büyük ve çok sayıda transfer ister

olabilir bazı hocalar böyledir tabi
Bu yüzden doğru kadro yanlış hoca/ekip. Transfer tercihleri,acil ihtiyaç ve fiyat olarak Nelsson hariç,çok güzel,kendi adıma heyecanlandıran gençler.Kurulmasına vesile olduğu bu potansiyelli kadro ziyan olacak diye korkuyorum.

bu teknik ekiple evlat kontejanı dahilinde isen hayat sana güzel iyide oynasan kötüde oynasan
ilk değişiklik hakkı sende emre akbaba babel ömer bayram arda maçın skoru oyun ne olursa olsun
ilk değişiklikler bu adamlardır allahtan akbaba gitti.

Diğer oyuncuların gelişme şansı yok çalışsada yatsa bu adamların arkasında kalacak oyuncu neden çalışsın ki ?

Sayılanlar zaten bariz olmakla birlikte teknik ekipte nicelik de çok yetersiz. Günümüz futbolundaki teknik başlıklara bakınca,tek başlıkta bile yeterli olduğuna inanmadığım teknik ekibin bu oyunculara yetişmesi bana mümkün görünmüyor.

Henüz karar verilebilecek kadar zaman geçmemiş olsa bile bence iyi transferler yaptık. Ancak hepsini birden sahaya sürdünüz mü ortaya bir çorba çıkıyor. Kimin nerede oynadığı, ne yapmak istediği belli değil. Bu şekilde oyuncular gelişemez. Hocanın bir sistem kurması ve oyuncularına bu sistem içindeki görevlerini ezberletmesi lazım. Zaman içinde takım makine gibi çalışacaktır. Ama bizim hoca bunları yapamaz tabi ki.

Deplasmana gelen Anadolu takımlarını izliyoruz. Makine gibi kontraatağa çıkıyorlar. Rollerini ezberlemiş bütün oyuncular. Tek paslarla ceza sahasında topla buluşuveriyorlar. Bizde böyle bir göremezsiniz. Herşey doğaçlama oluyor. İki üç futbolcu anlaşıp pas yaparlarsa ne ala. Gerisi rastgele ortalardan ibaret.

Sayılanlar zaten bariz olmakla birlikte teknik ekipte nicelik de çok yetersiz. Günümüz futbolundaki teknik başlıklara bakınca,tek başlıkta bile yeterli olduğuna inanmadığım teknik ekibin bu oyunculara yetişmesi bana mümkün görünmüyor.
Adam sırf egosundan yerine bir tane hoca yetiştirmedi eğer yetiştirmiş olsaydı her başımız sıkıştığında terim terim demeyecektik
Milyon euroları kazanamayacaktı ve şişkin egosu tatmin olmayacaktı her lafında Galatasaray diyen şahsiyet milli takımdan veya italyadan teklifi bulunca anında topuk yapmadımı ? iddia ediyorum şu an yine milli takım veya italyadan teklif gelsin koşa koşa gider.
Adam yardımcı istemiyorki bırak testleri modern idmanları

İdmandan çıkan gülüyor Futbolcu idmandan sonra eziyet çekmiyorsa ağlayacak duruma gelmiyorsa
biz maçtan sonra ağlarız .İki seçenek var ya futbolcu idmanda ağlayacak yada biz maç sonlarında
Ve terim varken buda mümkün değil tudorun sevilmeme nedeni ağır idmanları ve despot karakteriydi.
o takımda sahada basmadık yer bırakmıyordu belhanda feghouli bile köpek gibi koşuyordu hangi terim takımı
sezona hazır başladı maç oynaya oynaya kondisyon kazanıp ligin ilk yarısını çöpe atıyoruz.

Bu sefer farklı olacak artık kredisi yok elinde de toparlama şansı olan bir kadro yok marsilya lazio beşiktaş cenderesinden çıkamayız
umarım sağduyulu taraftarımız istifaya davet eder umarım eski terimde ki gurur vardır istifa sözlerinden sonra bir dakika durmaz
istifaya davet edilse dahi ben gideceğini sanmıyorum çıkıp pişkin pişkin iki üç kişi istedi diye ben istifa etmem derse şaşırmam
hocayı tanıyamıyorum eski baskın gururlu terim gitmiş kedi gibi sakin içi geçmiş bir hoca gelmiş.
Sonumuz karanlık Allah yardımcımız olsun

Bence bu konunun üzerinde durulmasi lazim. Genc yetenekli oyuncular getirdik güzel isler yaptik dogru ama gelisimlerinin devami icin maclarda oynatmak yetmiyor. Teknik ekip bu konuda cok önemli. Yönetim burayada yatirim yapmali.

Tecrübeli bir teknik ekip yönetim iyi arastirip getirmeli. Yatirimi daha cok buna harcamalayiz, yoksa alinan gencler oldugu yerde kalir, dogru dürüst gelisim gösteremez.

Bu teknik ekip tipik Türkiye dayısı olan iyi yerlere gelir mantığı gibi terim in evlatları vazgeçilmezdir.İşte bu yüzden takıma gelen bu düzeni görüp çalışmayı bırakıyor

Eskiden "hoca tarz gereği gençlerle çok ilgilenen biri değil, Ajax gibi olamayız önceliği şampiyonluktur. " şeklinde bir söylem vardı. Şimdi takım tamamen genç jenerasyona döndü. Bu söylemin üstüne toprak atıldı.

Üst Alt