Bundesliga'da Bayern Münih Hegemonyasını Durdurma Kararı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bundesliga'da Bayern Münih Hegemonyasını Durdurma Kararı

2011-2012 sezonunda hem ligde hem Playoffta Sampiyon olmustuk. bjk veya fb olsaydi simdi müracaatlar tffdeydi o sezon 2 sampiyonluk sayilsin diye

Bu muhabbetler geyik zaten lig otoriteleri de karisamaz o sekilde sonucta Almanya bizim gibi degil orada mantik ve kanunlar hakim. Yalniz saka bir yana Bayern cok iyi yonetilmesinin kurbani oluyor resmen.

Normalde Ingiltere'den bile iyi bu heriflerin futbol kulturleri, dolmayan stadyum yok. Yerel yetenek havuzu cok daha genis. Ama maalesef ortada bir rekabet olmadigindan TV haklari o kadar para etmiyor.

Zaten Avrupa Super Ligi zart zurt derken PL simdiden Super League oldu bir nevi. Artik gelir ucurumu cok baska yerlere gidiyor yavastan. Real Barca Bayern Juve dortlusu simdilik tarihsel elit statuleriyle devam ediyorlar ama 10 yil sonra neler olacak merak ediyorum.

bayern'i durduracak hiçbir güç yok. Dortmund tam dengeye getirmiş, hatta öne geçmişti gittiler götze'yi, lewa'yı kaptılar işlerini bitirdiler

leipzig son dönemde atak yaptı hemen sabitzer, nagelsmann'ı aldılar. Bayern'in kendisi rakip istemiyor
Yanlış. Diğerleri rakip olmak istemiyor. O oyuncuları rakip olmasınlar diye almıyor, ihtiyacı var ve rasyonel iken alıyor.
Bayern orada zaten, karşılarına gelen 2 sene dayanabiliyor. Bayern hiçbir şey yapmasa bile diğerleri psikolojik olarak kaldıramıyor durumu. Bugün Lewa-Müller-Neuer-Kimmich dörtlüsü Dortmund’a gitse dahi Bayern kimliği ile ligi kazanır. Bu da kısa sürede yapılacak iş değil. Bu kültürü oturtmak için 70lerden beri çalışıyorlar. Bazen Bayern’in hakkı verilmiyor. Tırnaklarını kazıya kazıya geldiler bu seviyeye ağlıyorum şu an acayip duygulandım.

RB Salzburgu durdurmak için aynı şeyi üç sezondur Avusturyada da uyguluyorlar.

Sonuç? Üç senedir RB Salzburg şampiyon oluyor.

Futbol olarak güzel ama heycani kalmayan lig. Dandik ligler den ne farki kaldiki? Her yil sampiyon belli. Play off biraz heycan katar, belki bir iki kaza sonucu son maca kalir ama sampiyon tekrar bayern olur. Rekabet istiyorlarsa bir kac milyarder bundesliga giris yapip külüp almali, yoksa bu hegemonyayi kirmak neredeyse imkansiz.

Almanya futbol federasyonu olsam ve lige heyecan katmak istesem Bayerni zorlardım Fatih Terim hocayi başa getirmeleri icin. Bak lig nasıl bir anda heyecanlanıyor ve şampiyonluklar kızışıyor. Playoff falan hikaye

Bu hegemonyanın durması için ya M.gladbach’ın playoffta olması lazım ya da senede 6 defa M.gladbach ile maç yaptırmaları lazım..

Sayin aysal terimle ego savasi yapmasaydi ulke capinda ayni noktada olacaktik...
Ego savaşı vs yoktu. Gs dusmani insanlarla ayni masaya oturup siritan 1 teknik direktore sahiptik. Gs tarihinin en buyuk ihanetleri arasinda ilk uce girer. Ayrica kotu bir baslangic yapmistik sezona. Sn. Ünal Aysal dogru olani yapti.

Üst Alt