Burak Elmas: "Falcao transferinde yöneticiler zararı ceplerinden ödeyecek olsalardı bu transfer asla olmazdı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas: "Falcao transferinde yöneticiler zararı ceplerinden ödeyecek olsalardı bu transfer asla olmazdı"

Başkanımız Burak Elmas Bein Sports’un konuğu olarak gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

Burak Elmas: "Geçtiğimiz seçim, Galatasaray adına çok önemli bir seçimdi. Bu seçime aday olmak bir iktidar mücadelesi değil, Galatasaray adına verilen bir mücadeleydi. Türkiye'de örnek gösterilecek bir seçim süreci yürüttük."

Burak Elmas: "Biz, sorunların büyüklüğünü biliyorduk. Seçime girerken kaybetmekten korkmadık. Kazandıktan sonra da burada kalma kaygısıyla hareket etmiyoruz."

Burak Elmas: "Tablo içinde tabii ki sürprizlerle karşılaştık. Biz buraya pembe bir tablo bekleyerek gelmedik. Henüz çok yeniyiz. Hızlı çalıştık, bu 3 ayda bir-iki senelik çalıştığımızı hissediyoruz. Umarım dışardan da böyle algılanıyordur. Hata yapmamaya özen gösteriyoruz."

Burak Elmas: "Kulüplerimizdeki problemin sebebi pandemi değil. Pandemi üstüne geldi. Pandemi olmasaydı da kulüplerimizin ciddi maddi problemleri vardı. Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım hakkı da ortadan kalktı. Bu sistem, geçmişte yapılanlarla devam edemezdi."

Burak Elmas: "Bir hakemden şikayet ederek, bu hakem bize gelmesin diyerek bu sistemin düzeltilemeyeceğini son 15 senede defalarca kez denedik ama yine deniyoruz. Tahkim, disiplin yargıları... Bundan şikayet etmeyen tek kulüp yoktur. O zaman sistemleri sorgulamak zorundayız."

Burak Elmas: "Eskiden yaptıklarımızla geleceğe gidemeyiz."

Burak Elmas: "Futbol paydaşlarının, bazı teknik direktörlerin ve yorumcuların bu konuda samimi olmadıklarını düşünüyorum. Tarafı oldukları takım için aynı senede farklı yorumlar yapan teknik direktörler gördük. Bu, samimiyetsiz."

Burak Elmas: "Doğru, belli kalitede yabancıların gelmesi lazım ama geçmişte yabancı kuralı varken Türk futbolu uçmadı. Burada esas, iyi oyuncuyla maç ve antrenman yapmak. Yabancı kuralı, size Türk oyuncu oynatmayı yasaklamıyor."

Burak Elmas: "Türk kulüplerine yabancı sınırı getirmek yerine altyapıyı teşvik etmek daha uygun."

Burak Elmas: "Türk futbolunda sorunları kişilere zimmetliyoruz, sonra o kişi gittikten sonra sorun devam ediyor. Mümkün olduğunca hatalardan arındırılan bir sistem istiyoruz."

Burak Elmas: "Biz oturduğumuzda, bütün kulüp başkanları konuşuyoruz. Birbirimize karşı insan olarak saygı ve sevgi var. Bazı konularda anlaşmamız mümkün değil. Kulüplerin kendi camiaları açısından baktığı bir perspektif var ve bundan kimsenin vazgeçmesini beklemiyorum."

Burak Elmas: "Falcao transferinde oradaki yöneticilerden biri kulübün sahibi olsaydı, zararı ceplerinden ödeyecek olsalardı bu transfer asla olmazdı. Falcao'yla açık ve samimi şekilde konuştuk. Galatasaray'ın içinde bulunduğu maddi durumun, maaşlarını ödemek için uygun olmadığını onlara söyledik. Bazı oyuncular anlayışlı davrandılar. Önümüzdeki sene alması gereken ücretin %40'ı konusunda anlaştık. O da transferin son gününde Rayo Vallecano'yla anlaştı. Önümüzdeki sene de bu tip hamleler devam edecek. Takımın maaş ve yaş limitini belli bir standarta oturtmamız lazım."

Burak Elmas: "Bizim düşünmeden söyleyebileceğimiz laflar, taraftarları rencide edebiliyor. Ben bunlara dikkat etmeye çalışıyorum."

Burak Elmas: "Geçtiğimiz seçim, Galatasaray adına çok önemli bir seçimdi. Bu seçime aday olmak bir iktidar mücadelesi değil, Galatasaray adına verilen bir mücadeleydi. Türkiye'de örnek gösterilecek bir seçim süreci yürüttük."

Burak Elmas: "Biz, sorunların büyüklüğünü biliyorduk. Seçime girerken kaybetmekten korkmadık. Kazandıktan sonra da burada kalma kaygısıyla hareket etmiyoruz."

Burak Elmas: "Tablo içinde tabii ki sürprizlerle karşılaştık. Biz buraya pembe bir tablo bekleyerek gelmedik. Henüz çok yeniyiz. Hızlı çalıştık, bu 3 ayda bir-iki senelik çalıştığımızı hissediyoruz. Umarım dışardan da böyle algılanıyordur. Hata yapmamaya özen gösteriyoruz."

Burak Elmas: "Kulüplerimizdeki problemin sebebi pandemi değil. Pandemi üstüne geldi. Pandemi olmasaydı da kulüplerimizin ciddi maddi problemleri vardı. Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım hakkı da ortadan kalktı. Bu sistem, geçmişte yapılanlarla devam edemezdi."

Burak Elmas: "'Türk futbolu battı' söylemi var ama hiç batmış gibi bir önlem göremiyorum. Biz bu önlemleri almaya çalışıyoruz ama aynı zamanda yarışacağız da. Yarışmak ve dönemsel popülarite adına Galatasaray'ın geleceğini tehlikeye atmayacağız.

Burak Elmas: "Sahada gördüğüm kadarıyla, transferde hata yapmadığımızı düşünüyorum."

Burak Elmas: "Gedson'u önce göndermek istemediler. Kiralamak da istemediler. Orada yönetim değişti. Sürekli yönetimin vereceği kararı bekledik. Takımda tutmaya karar verdiler. Kulübünde başarılar dileriz."

Burak Elmas: "Dönemsel düşünenler, stratejisi olmayanlar ve ürkek davrananlar, uzun süreli başarılı olamazlar. Bizim bir stratejimiz var ve bunun için cesuruz. Bu stratejiyi Galatasaray için uygulamaya devam edeceğiz."

Burak Elmas: "Hakem müessesemiz kötü. Son maçta, hem bize hem de rakibimize karşı ciddi hatalar yapıldı. VAR'da yapılan hataların kötü niyetli olduğunu düşünüyorum. Eskiden 'Göremediler.' diyorduk, artık ekrandan da göremiyorlar."

Moderatör tarafında düzenlendi:
Burak Elmas: "Bir hakemden şikayet ederek, bu hakem bize gelmesin diyerek bu sistemin düzeltilemeyeceğini son 15 senede defalarca kez denedik ama yine deniyoruz. Tahkim, disiplin yargıları... Bundan şikayet etmeyen tek kulüp yoktur. O zaman sistemleri sorgulamak zorundayız."

Burak Elmas: "Eskiden yaptıklarımızla geleceğe gidemeyiz."

Burak Elmas: "Futbol paydaşlarının, bazı teknik direktörlerin ve yorumcuların bu konuda samimi olmadıklarını düşünüyorum. Tarafı oldukları takım için aynı senede farklı yorumlar yapan teknik direktörler gördük. Bu, samimiyetsiz."

Burak Elmas: "Doğru, belli kalitede yabancıların gelmesi lazım ama geçmişte yabancı kuralı varken Türk futbolu uçmadı. Burada esas, iyi oyuncuyla maç ve antrenman yapmak. Yabancı kuralı, size Türk oyuncu oynatmayı yasaklamıyor."

Burak Elmas: "Türk kulüplerine yabancı sınırı getirmek yerine altyapıyı teşvik etmek daha uygun."

Yabancı kuralına haşırt de blackboard yapmis baskanim. Birde stad, tesislerden bahsederse gonul rahatligiyla Masterchefe geçeceğim

Burak Elmas: "Türk futbolunda sorunları kişilere zimmetliyoruz, sonra o kişi gittikten sonra sorun devam ediyor. Mümkün olduğunca hatalardan arındırılan bir sistem istiyoruz."

Burak Elmas: "Biz oturduğumuzda, bütün kulüp başkanları konuşuyoruz. Birbirimize karşı insan olarak saygı ve sevgi var. Bazı konularda anlaşmamız mümkün değil. Kulüplerin kendi camiaları açısından baktığı bir perspektif var ve bundan kimsenin vazgeçmesini beklemiyorum."

Yabancı sınırını tez elden çözün başkan.

Farklı kriterler üzerinden işlemeli bu durum.

Hele bahsedilen gibi milli takım kriteri gelirse tam rezillik.

Burak Elmas: "Yabancı kısıtlaması yerine altyapıyı desteklemek, oradan gelen oyuncuları teşvik etmek daha uygun ve buraya en iyi yabancıları getirmek üzerine bir sistem kurmak lazım.

Burak Elmas: "Gedson'u önce göndermek istemediler. Kiralamak da istemediler. Orada yönetim değişti. Sürekli yönetimin vereceği kararı bekledik. Takımda tutmaya karar verdiler. Kulübünde başarılar dileriz."

bu kadar kapatma kapiyi baskanim...

Her açıklaması çok doğru, net ve temiz. Ben Başkan’ımızı beğeniyorum. Seçim öncesi kötünün iyisi diyerek ilk destek verenlerdenim şimdi bunu her gen gün pekiştiriyor. Bakın sportif başarı gelmez vs kızarız ama saygı başla birşey. Sevgi ise bambaşka. Üstte söylediği herşey doğru ve anlaşılır. Umarım bu emeklerin meyvası çok güzel olacak. Bizde o meyve ile gurur duyacağız.

Üst Alt