Burak Elmas ve Erden Timur, Yeni Stat İsim Sponsorluğu Hakkında Basın Toplantısı Düzenledi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas ve Erden Timur, Yeni Stat İsim Sponsorluğu Hakkında Basın Toplantısı Düzenledi

FBfWg-CXEAMcoDM

Burak Elmas: "NEF markası ile birlikte olmaktan dolayı gurur duyuyoruz."

Burak Elmas: "Seçim döneminde Galatasaray taraftarına sözler vermiştik, yerine getirmek için çabalıyoruz. Sözlerden bir tanesi de stat isim hakkıyla yeni sözleşmeydi"

Burak Elmas: "Seçim döneminde yabancı bir firma ile anlaşmıştık. Fakat şu anki şartlar uymadı ve NEF ile anlaşma sağladık.'

Burak Elmas: "Bize en iyi teklifi Erden Timur sundu, kendisi çok iyi bir Galatasaraylı. Her zaman bizim yanımızda, daha önce olduğu gibi elini taşın altına koydu. Onunla birlikte olmaktan gurur duyuyoruz."

Burak Elmas: "Sevgili dostum, arkadaşım, kardeşim Sayı Erden Timur'a teşekkür ederim. İyi ki var, iyi ki bizimle."

Burak Elmas: "İkinci beş sezonu opsiyonlu olmak üzere sezonluk ortalaması 72,5 milyon TL + KDV olmak üzere toplamda 725 milyon TL'lik bir anlaşmaya imza atıyoruz."

Burak Elmas: " Galatasaray tarihinin en büyük iki sponsorluğunu hayata geçiriyoruz."

Burak Elmas: "Türk spor tarihinin en yüksek bedelli stadyum isim sponsorluğu anlaşması oluyor bu."

Burak Elmas: "Nef, topluma dokunan bir marka ve Galatasaray ile bir uyumu var."

Burak Elmas: "Sponsorluk Türk şirketiyle yapıldığından dolayı kanun sebebiyle bedeli Türk Lirası üzerinden belirledik."

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur: "Baştan bir af dileyeyim, benim için kolay bir basın toplantısı değil. Bundan önce birçok toplantı yaptık ama ilkinde de böyle olmuştu... Sadece fact'lerle konuşabileceğimiz bir şey değil, insan duygularından ibaret."

Erden Timur: "Tüm Galatasaray camiasına hayırlı olmasını diliyorum."

Erden Timur: "Galatasaray uluslararası anlamda Türkiye'nin en değerli bir iki markasından birisi. Bizim açımızdan Nef de son üç yıldır global yolculuğa çıkmış, bu vizyonla başlamış ve kendi sektörümüzde uluslararası marka olma hedefini koymuş bir marka."

(Galatasaray'ın stadının yeni adı "Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu" oldu.)

Erden Timur: "Benim için buranın ismi Ali Sami Yen."

Burak Elmas: "10 numara transferini böylece yapmış oluyoruz." (Gülerek)

Burak Elmas: "Bu anlaşma 5+5 yıl ve artan rakamlarla nakit gelecek. Bu sefer stadyum isim hakkında kulübümüz ve amatör şubelere de gidecek. Nakit akışını SPK nedeniyle paylaşamıyorum ama her yılın parası belirtilen takvimlerde ödenecek."

Burak Elmas: "Önümüzdeki 1-2 seneyi kurtarıp popüler olmaktan ziyade Galatasaray'ın 10 senesini kurtarmayı hedefliyoruz. Sadece bu kaynakta değil, gelen tüm kaynaklarda hedefimiz borcu ödemek ve gelir artırmak."

Erden Timur: "Bundan önceki sponsorluk bedellerini ödedik."

Burak Elmas: "Biz Galatasaray'ım önümüzdeki 10 yılını planlayarak hareket ediyoruz. Bunu da borç azaltmanın bir parçası olarak kullanacağız."

Burak Elmas: "Erden Bey'in zamanı gelince inşallah başkan olmasını isterim."

Erden Timur: "Türk Telekom'a verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederim."

Erden Timur: "Seçim öncesinde de konuşmuştuk. Yabancı bir firma ile yapmanın avantajı döviz ile yapılması, o zaman öyle devam edilmişti."

Burak Elmas: "Çimleri değiştirdik. Önceki yönetim başlamıştı. Koltukları da boyuyoruz. Dış cepheyle alakalı da düşüncelerimiz var. Ama bunu da NEF'e yüklemeyin onu biz yapacağız."

Burak Elmas: "Stadyumun dış cephesinden biz de rahatsızız. Stadı çizen mimarla görüştük. Yapılacak her türlü değişiklik için ondan ve firmasından izin almak gerekiyor."

Erden Timur: "Daha iyi bir sponsor olursa biz Nef olarak bir engel koymayacağız. Ben bunu önceki sözleşmelerde de belirtmiştim. Galatasaray'ın çıkarına uygun bir şey varsa feragat ederiz."

Meliha Okur:

"Tüm varlığınızı Galatasaray'a vermeye mı karar verdiniz?"

Erden Timur:

"NEF'in aktif büyüklüğü 13 milyar $. TV reklamına para harcayacağımıza Galatasaray'a para harcıyoruz. Bu sponsorluk daha güvenli."

Burak Elmas:

"Az mı para aldık acaba?"( gülerek)

Burak Elmas: "Türk ekonimisi ve kulüpler zor bir dönemden geçti. Bu anlaşma pandemideki açığı kapatır mı? Hayır. Bu anlaşma bizi sürdürebilir hale getirecek anlaşmalardan birisi. Çok değerli ama yetmez."

Burak Elmas: "Yayın ihalesi ile ilgili kurulan komisyonda varız. Tüm kulüplerin yararına olacak bir anlaşma sağlanacaktır. Bu geliri daha da büyütmek TFF'nin ve bizim en büyük hedefimiz."

Burak Elmas: "Sponsor ne kadar değer kazanırsa o kadar ligin ve kulüplerin değeri artar. Bu sponsarları kulüp bazına indirmeyelim, kulüplerle değil Türk sporu ile özdeşleştirelim. Bununla ilgili bir çalışmamız var."

Burak Elmas: "Bizim en büyük giderimiz oyuncu maaşları. Biz de gelecek vaadeden bir takım kurduk. Maximum bir ücret belirleyerek, az maaşlı bir takım kurduk."

Burak Elmas: "Bu sene buna göre bir transfer sezonu geçirdik. Önümüzdeki sezonlar için Galatasaray'ın nakit yaratacağı sürece gidiyoruz, bunun ilk adımını attık."

Kemerburgazla ilgili Burak Elmas: "Galatasaray'ın böyle bir sorunu var. Erden Bey gönülden Galatasaraylı ve tevazu sahibi. Ön planda olmayan birisi. Bu şekilde üstüne yüklenmeyelim biraz da başkaları Galatasaray'a destek olsun."

Burak Elmas: "Tüm Galatasaraylıları bir masada toplayıp Galatasaray'ın geleceği için çalışıyoruz. Erden Bey de karar mekanizmasının içinde, şahsen ve bilgi birikimi bizim için çok önemli."

Erden Timur: "Galatasaray'ın yeri EuroLeague'dir! Basketbolda gelirler çok az ancak Basketbol A.Ş oluştuktan sonra basketbol dışı gelirler elde ederek EuroLeague'e katılma vizyonumuz var."

Erden Timur: "Basketbolda başkanın ve yönetimin vizyonunun sonucunu yaşıyoruz. Güzel bir ekip birlikteliği oldu. Benden daha fazla emek harcayan insanlar var. Onların mühendisliği ile bir kadro yaptık."

Erden Timur: "3-5 yıl arasında bir süre... Galatasaray'ın yeri tabiki EuroLeague."

Burak Elmas: "Galatasaray'ın geleceğini düşünmüyorsanız ve baskıyı göğüsleyemiyorsanız bu koltukta oturmanın anlamı yok."

Burak Elmas: "Biz buraya popüler olmaya gelmedik, Galatasaray'ın geleceği için geldik ve buna uygun çalışıyoruz."

Burak Elmas: "Hocamız ve scout ekibinin doğru tespitleriyle beraber güzel bir transfer çalışması yaptık. Önümüzdeki dönemlerde de bu stratejiye devam edeceğiz."

Burak Elmas: "Dönemsel mutluluklar için oyunculara verilen son kontratların Türk futbolunu nereye getirdiği malum. Biz bu nedenle alışkanlıklara teslim olmayacağız."

Burak Elmas: "Kripto ile ilgili devam eden 7 projemiz var. Galatasaray için güzel bir süreç olacak. Detaylı çalışıyoruz, bütün riskleri değerlendiriyoruz."

Soru: "Fenerbahçe ile bir dostluk içerisinde misiniz?"

Burak Elmas: "Türkiye'de insanlar pandemi nedeniyle zaten stresli. Bu ortamda camiaların kavga etmemesi lazım. Bizim bir takım konularda birlikte çalışması gerekiyor. Hiçbirimiz düşman değiliz."

Burak Elmas: "Sahada rekabet en iyi şekilde yapılacak. Onun dışında bunu düşmanlığa götürmemek gerek. Bazı konularda birlikte çalışmamız lazım, bundan her iki taraf kazanacak."

Soru: "Beşiktaş'ın adı neden geçmiyor?"

Burak Elmas: "Hiçbiri kulübü diğerinden ayırmıyoruz. Beşiktaş ile birlikte Ahmet Nur Çebi, Ahmet Ağaoğlu, diğer kulüp başkanlarıyla yayın için görüşüyoruz. Türk futbolu adına en çok konuştuğumuz, ortak paydada buluştuğumuz dönem diyebilirim."

Burak Elmas: "Biz çok koyu Galatasaraylıyız. Hepimizin birçok rakip takımdan dostu var ama rekabet başka. Yeri geliyor dalga geçiyoruz, kızdırıyoruz ama bu bu kadar."

Erden Timur: "Herkes kazanmak ister, ama en çok futbol konuştuğunuz insanlar da rakiplerinizdir. Taraftarın çekişmesi vardır ama düşmanlık hissi hiçbir zaman yok. Fener deplasmanlarına da giderdim yasaklardan önce, maçtan sonra telefonla konuşurdum onlarla."

Burak Elmas: "Mevcut sponsorluklarımızın yanısıra, Kadın Basketbol Takımımız için de sponsorluk anlaşmamız olacak. Onu da çok yakında duyuracağız."

Başkan Burak Elmas; Seçim döneminde yabancı bir firma ile anlaşmıştık. Fakat şuanki şartlar uymadı. NEF ile anlaşma sağladık.

Galatasaray tarihinin en buyuk sponsorlugu? Sayin Baskan daha bir onceki Turk Telekom sponsorlugunu bilmiyosun yazik. Secim oncesi yabanci bir firma ile anlasmistin ne degisti? Eden Timur'un teklifi en iyisi ise, secim oncesi anlastigini iddia ettigin yabanci firmanin teklifide 100+ milyon dolar degildi. Ulkem insaninin buyuk cogunlugu saf oldugundan, ne kadar atarsan at inanan bir cogunlugun oldugunu biliyosun. Tebrik etmek lazim. En azindan Turk insanini iyi taniyo.

Rakamlar artarak gelecekmis

Burak Elmas:

"5+5 yıl her sene artan miktarlarla gelecek bize bu para."

Burak Elmas: "Anlaşmamız 5+5 yıllık. Stat isim hakkından amatör şubelerimize de bir pay gidecek. Her yıl için anlaştığımız takvim üzerinden ödemeler yapılacak."

Üst Alt