Burak Elmas'ın Suçu Ne? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas'ın Suçu Ne?

Kendi gidiyorum demedigi sürece dediğiklerin zor dostum,dedim ya biatcılık çagın en tehlikeli hastalıklarından,alayı şimdi inşallah başarısız olur Galatsarayda ortalığı daha cok karıştırırïz diye pusuda..

GM1900 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Kusra bakmasınlar, bu takımın camianın taraftarı olarak konuşumazlar ya da ben kaile almam. Gitti bu takım kıpırdandı ilk 4 bitirdi , bunu yaparkende kadıkoyde fenere 5 çaktı...

hadi sevinmesinler o zaman misal.. taraftar profili zaten açıkçası rezalet - bu kadar ince ince her yerde kaç gündür vıdı vıdı olmasının en büyük nedeni taraftar bir bakıma. ateşe benzin hesabı

@Mert S. Yüksel

Mesele aldigi kararlar degil, aldigi kararlarin isik ve güvenilirlik vermemesi... Eger Isitan Gün ile calismayacagini biliyorsan, ki Terim´i taniyorsun, neden sözlesmesi bitmis adamla devam ediyorsun ?

Onun disinda Türkiye´de zaten Hoca degistirmek kolay, Fatih Hoca´da son iki senesinde basarisiz olmustu zaten.

Türkiye´de Teknik Direktörler mümkün oldukca uzun sürede takimin basinda kalmasi gerekiyor ki, bir devamlilik olsun. En azindan

Galatasaray´in bir Fatih Terim jokeri vardi, diger takimlarin önünde uzun yillar bizim acimizdan bir farkti. Terim jokeri tükendi, artik ona göre calisilmasi gerekiyor... Yoksa hizli degisen futbol piyasasi bu affetmez.

Burak Elmas´in yaptigi hamlelerden dolayi, bu dirayeti göremiyorum kendisinde.

Yahu ne zırvalıyon Adem ya,işine bak..Terim misyonunu tamamladı iste basit bir çıkarım,bu kadar. Türkiyedeki kısır siyasi tartışmaların,dünya üzerindeki etkisi ne arkadasım,git bir hava al..Fazla zırvadan beynin sulanmış..

Hava almasi gereken sahis, saldirgan tavirlar sergileyen sahistir kanimca. Benim Fatih Terim´in misyonu ile ilgili, ve gelecegi ile ilgili hic bir yorum yapmadan, kendi aklinca cikarim yapan sensin. Bence temiz havanin üstüne bir dus al.

Kendi gidiyorum demedigi sürece dediklerin zor dostum,dedim ya biatcılık çagın en tehlikeli hastalıklarından,alayı şimdi inşallah başarısız olur Galatasarayda ortalığı daha cok karıştırırïz diye pusuda..

Bunu Fatih Terim varken yapanlar vardi bolca zaten... Yeni degisen birsey yok, onlarin görevini baskalari devraldi... Ki zaten muhtemelen bunu zamaninda yapanlar, bugün bu tavirlardan sikayet ediyorlar nedense.

Hava almasi gereken sahis, saldirgan tavirlar sergileyen sahistir kanimca. Benim Fatih Terim´in misyonu ile ilgili, ve gelecegi ile ilgili hic bir yorum yapmadan, kendi aklinca cikarim yapan sensin. Bence temiz havanin üstüne bir dus al.
6 ayda proje, plan, hoca degismez,diye mesaj atmışsın yukarda beklentin vardı hala belli ki,iyiki misyonu ile ilgili yorum yapmamışsın gerçekten. İnşallah trollüktür ama amacın,yoksa cok degisik bir ruh hastasısın sen gerçekten,bunuda saldırgan bir tavırla söylemiyorum,neyse sen takıl kafana göre..

@Mert S. Yüksel

Mesele aldigi kararlar degil, aldigi kararlarin isik ve güvenilirlik vermemesi... Eger Isitan Gün ile calismayacagini biliyorsan, ki Terim´i taniyorsun, neden sözlesmesi bitmis adamla devam ediyorsun ?
Nasıl bilebilir Işıtan ile çalışmayacağını bu çok özel bir konu değil mi? Bilmiyor da olabilir ki eminim öyle. Mazbatayı alıp göreve başladıklarında belli ki ilk arıza buradan çıkmış. Takım kötü gitmeye başlayınca da bu duruma müdahale gelmiş. Kişisel husumetleri varsa da bilemem. Ben olayı profesyonal bir iş olarak bakarak yorumluyorum.
Onun disinda Türkiye´de zaten Hoca degistirmek kolay, Fatih Hoca´da son iki senesinde basarisiz olmustu zaten.

Türkiye´de Teknik Direktörler mümkün oldukca uzun sürede takimin basinda kalmasi gerekiyor ki, bir devamlilik olsun. En azindan
Devamlılık kesinlikle olmalı. Bugün takım mental anlamda dağılmasaydı bu dediğin zaten olurdu. Takım kötü oynamıyordu. Ama diğeri kan değişimini zorunlu kılan bir sebep.
Galatasaray´in bir Fatih Terim jokeri vardi, diger takimlarin önünde uzun yillar bizim acimizdan bir farkti. Terim jokeri tükendi, artik ona göre calisilmasi gerekiyor... Yoksa hizli degisen futbol piyasasi bu affetmez.
Fatih Terim jokeri, basında gücümüzün olması gereken dönemlerde çok işimize yaradı. Ancak bugünün siyasi konjöktürü futbolun biraz fazla içinde ve camia olarak övünsen de birlik olup buna karşı gelecek bir gücün yok. O siyasi konjöktür de Terim'i istemiyor bu bariz belli.
Burak Elmas´in yaptigi hamlelerden dolayi, bu dirayeti göremiyorum kendisinde.
Antrenörünü göndermiş bir kulübün 2. gün B planının hazır olması ve direkt yeni antrenörün göreve başlaması bence profesyonel yönetim anlayışı adına önemli bir gösterge. 6 ay sonra duruma göre değerlendiririz yine.

6 ayda proje, plan, hoca degismez,diye mesaj atmışsın yukarda,iyiki miyonu ile ilgili yorum yapmamışsın,neyse ya cok degisik bir ruh hastasısın sen gerçekten,bunuda saldırgan bir tavırla söylemiyorum,takıl kafana göre..

Ben öyle birsey yazmadim...

Proje diyip 6 ayda Fatih Hoca´yi yollayan bir yönetim, yeni gelen hocaya uzun vadede nasil tahamül edebilecek diye yazdim ? Torrent´in en az 1.5-2.5 sene takimin basinda kalmasi gerektigini, ve bunun bir proje ve devamlilik seklinde yürümesi gerektigini ayni sekilde ifade ettim...

Fatih Terim Galatasaray icin bir jokerdi, ve tükendi... Artik bu jokeri elinde bulunduran bir kulüp olmadigi icin, ona göre rakiplere nazaran farki olan bir calisma yapmaya mecbur...

Yaptigin tüm cikarimlarin yanlis, ruh hastasimisin bilmiyorum, ama cok zeki oldugun da söylenemez bence.

Proje diyip 6 ayda Fatih Hoca´yi yollayan bir yönetim, yeni gelen hocaya uzun vadede nasil tahamül edebilecek diye yazdim ? Torrent´in en az 1.5-2.5 sene takimin basinda kalmasi gerektigini, ve bunun bir proje ve devamlilik seklinde yürümesi gerektigini ayni sekilde ifade ettim...

Fatih Terim Galatasaray icin bir jokerdi, ve tükendi... Artik bu jokeri elinde bulunduran bir kulüp olmadigi icin, ona göre rakiplere nazaran farki olan bir calisma yapmaya mecbur...

Yaptigin tüm cikarimlarin yanlis, ruh hastasimisin bilmiyorum, ama cok zeki oldugun da söylenemez bence.
Aynen çocuk var degil mi karşında,takımın düşüşünü terimin cezasına bağlayabilecek kadar azılı bir biatcısın.Neyse tanyeli,benden bu kadar sana hasta ruhunla başarılar..

@Mert S. Yüksel

Eger bir Hocayla göreve basliyorsan ona nasil calismak istedigini ve görev tanimlamalarini ifade edersin zaten. Eger uyusmuyorsa ayri bir hoca ile calisirsin. Fatih Terim ile takim zaten iki senedir sampiyon olamamisti... Bu zaten daha sözlesme imzalanmadan yapildiysa büyük bir hata, ve Burak Elmas yönetiminin söz verdigi profile uymuyor.

Onun disinda yapilan en büyük hatalardan biri zaten basindir, federasyondur, medyadir diye komplo teorileri üretmek. Gecen sezon ikinci yari takim galibiyet serisi yakalmisken, hocanin sürekli "tuzak atlatma" istegi zaten saha icine olan konsantrasyonu kirip, ipi kacirmamiza sebep oldu. Eger Federasyonun ve MHK´nin politikalari sonucu saha icinde hakemlerin tavri seni negatif olarak etkiliyorsa, o vakit sahada daha iyi olman gerekiyor... Yoksa bizde farkindayiz son sampiyonluk sonrasi alinan hakem kellelerin...

Hoca bulursun da... Mesele o hocayi dogru kullanmakta... En azindan pas futbolu konusunda bir gecis var. Basarili olursa hemen zaten devam edilir, ama basarisiz olursa da devamlilik acisindandevam edilip, ve bu profilden yürümek gerekir... Bunu yaparken de kadro nokta atislar ile güclendirilmeli.

Aynen çocuk var degil mi karşında,takımın düşüşünü terimin cezasına bağlayabilecek kadar azılı bir biatcısın.Neyse tanyeli,benden bu kadar sana hasta ruhunla başarılar..

Peki, benim düsüsü neye bagladigim, sana neden bukadar dert oluyor ? Ki bu konu hakkinda detayli birsey de yazmadim, ki yine kendi capinda cikarim yapmissin.

Futbol eglence icin izlenen/yorumlanan bir oyun. Sadece bir oyun? Bir oyun icin bukadar saldirgan ve düsmanca tavirlar sergilemek saglikli bir ruhu ifade etmiyor sanki...

Bu sekilde davranan cocuk olsa keske.

Proje demek 3 sene takım ne yaparsa yapsın değil ki ama. Ortada projenin başarılı olacağına dair neredeyse hiç emare yok. Avrupa’da gruplardan çıktık evet ama yetecek mi bize bu? Oyun olarak iyi değilsin, oyuncularda gelişim yok aksine geriye gidiyorlar, ligde aşağılardasın, tek dalın kupa kalmış 2.lig sonuncusuna evinde eleniyorsun, kazansan maçı nasıl kazandığın belli değil, kaybetsen sürekli bir bahane (evet dograndigimiz da oldu), Avrupa’ya katılman garanti değil. Sürekli bir transfer sirkülasyonu, açıklamalar, oyunculara göndermeler vs vs Olumlu anlamda tek Avrupa’da tur var.

Ne yapmalarını bekliyordun ki? Bak daha normal şekilde ayrılabilirlerdi dersen ona tamamım. Ama denilene göre Denizli maçı sonrası Elmas hocayla konuşacak ama hoca öyle demeçler veriyor ki kalmak adına projeler bilmem neler. Her şeyi biliyor ve strateji yapıyor böyle. Yahu zannedersin GoT izliyoruz. Ortada projeyi -ki ben kolpa buluyorum bunu- hocayla devam ettirecek bir şey yok.
Hoca’nın da burada bir kendine gelmesi lazım. Bu camia sana nasıl değer veriyor, seviyor, sayıyor, efsanesin bak ötesi yok ki. Yapacağın şey işler iyi gitmezken daha da kötü olmasın diye camiayı bir sakinleştirmek. Bunu senden başka yapabilecek kimse yok ve her geçen dakika ayrışmalar, sürtüşmeler, dedikodular artıyor. Sırttan bıçakladılar, yarı yolda bıraktılar falan bunları bir geçelim artık. 4 dönemi de yaşadık objektif olanlar zaten görüyor süreci her seferinde tüm suçlu karşı taraf değil. Karşı dediğim de Galatasaray yönetimi.

Uzun lafın kısası sürecin buraya gelişinde hocanın kantarı ağır basıyor ve bunu kendi de biliyor. Türlü türlü işlere gerek yok hepimiz Galatasaray’lıyız.

Proje demek 3 sene takım ne yaparsa yapsın değil ki ama. Ortada projenin başarılı olacağına dair neredeyse hiç emare yok. Avrupa’da gruplardan çıktık evet ama yetecek mi bize bu? Oyun olarak iyi değilsin, oyuncularda gelişim yok aksine geriye gidiyorlar, ligde aşağılardasın, tek dalın kupa kalmış 2.lig sonuncusuna evinde eleniyorsun, kazansan maçı nasıl kazandığın belli değil, kaybetsen sürekli bir bahane (evet dograndigimiz da oldu), Avrupa’ya katılman garanti değil. Sürekli bir transfer sirkülasyonu, açıklamalar, oyunculara göndermeler vs vs Olumlu anlamda tek Avrupa’da tur var.

Ne yapmalarını bekliyordun ki? Bak daha normal şekilde ayrılabilirlerdi dersen ona tamamım. Ama denilene göre Denizli maçı sonrası Elmas hocayla konuşacak ama hoca öyle demeçler veriyor ki kalmak adına projeler bilmem neler. Her şeyi biliyor ve strateji yapıyor böyle. Yahu zannedersin GoT izliyoruz. Ortada projeyi -ki ben kolpa buluyorum bunu- hocayla devam ettirecek bir şey yok.
Hoca’nın da burada bir kendine gelmesi lazım. Bu camia sana nasıl değer veriyor, seviyor, sayıyor, efsanesin bak ötesi yok ki. Yapacağın şey işler iyi gitmezken daha da kötü olmasın diye camiayı bir sakinleştirmek. Bunu senden başka yapabilecek kimse yok ve her geçen dakika ayrışmalar, sürtüşmeler, dedikodular artıyor. Sırttan bıçakladılar, yarı yolda bıraktılar falan bunları bir geçelim artık. 4 dönemi de yaşadık objektif olanlar zaten görüyor süreci her seferinde tüm suçlu karşı taraf değil. Karşı dediğim de Galatasaray yönetimi.

Uzun lafın kısası sürecin buraya gelişinde hocanın kantarı ağır basıyor ve bunu kendi de biliyor. Türlü türlü işlere gerek yok hepimiz Galatasaray’lıyız.

Proje 3 sene önce baslamadi Behzat Karaca... Zaten iki sene basarisizlik olmasina ragmen, proje ve yapilanma diye yola cikildi... Yönetimin zaten bu yüzden Terim ile de calisma zorunlulugu yoktu. Sonuc olarak kendisini gönderen yönetim olmayacakti. Simdi bedavadan kendisini gönderen yönetim olup, taraftarin önemli bir bölümünün tepkisini cektiler.

Ben yönetimin tutarsizligindan bahsediyorum. Lig pozisyonundan dolayi aldiklari Hoca kararinin makul olmasi, yönetim olarak tutarsiz davrandiklari gercegini degistirmiyor... Gecmisi kimse degistiremez, ama tam bu sonrasi icin önemli. "3 günde cok sey degisir" demekle olmuyor... Bu elmas yönetimini ekstra kötü yapmiyor, ama klasik yönetimlerden hic bir farki olmadigini gösteriyor...

Peki, benim düsüsü neye bagladigim, sana neden bukadar dert oluyor ? Ki bu konu hakkinda detayli birsey de yazmadim, ki yine kendi capinda cikarim yapmissin.

Futbol eglence icin izlenen/yorumlanan bir oyun. Sadece bir oyun? Bir oyun icin bukadar saldirgan ve düsmanca tavirlar sergilemek saglikli bir ruhu ifade etmiyor sanki...

Bu sekilde davranan cocuk olsa keske.
Ben eğlenemiyorum,haftalardır maç kazanamayıp,küme düşme potasına yakin olan takımı izlerken,hocanın gönderilmesi doğru,bunu yok projeymis,yok sabırmıs,yok en cok kupayi terim almış diye yanlış gösterme çabalarınız hakikaten sinir bozuyor çünkü,birde üstüne yazdığınıda kabul etmiyorsun.Neyse daha alıntılama mümkünse..

Ben eğlenemiyorum,haftalardır maç kazanamayıp,küme düşme potasına yakin olan takımı izlerken,hocanın gönderilmesi doğru,bunu yok projeymis,yok sabırmıs,yok en cok kupayi terim almış diye yanlış gösterme çabalarınız hakikaten sinir bozuyor çünkü,birde üstüne yazdığınıda kabul etmiyorsun.Neyse daha alıntılama engelliyorum zaten seni,isine bak..

Futbolu bu sekilde takip etmek oldukca sagliksiz olsa gerek. Tamamda kardesim, bana salca olan sensin. Yanlis cikarim yapan sensin ? Hic bir yerde Fatih Terim´i göndermenin makul bir karar olmadigini da ifade etmedim. Kendine bir düsman yaratiyorsun ve aklinca o düsman ile mücadele etmeye calisiyorsun. Ilginc.

Fatih Terim zaten iki senedir sampiyon olamadi. Elmas yönetiminin devam etme gibi bir zorunlulugu yoktu. Sonra proje diyip getirildi, uzun vade calisacaz dendi ve 6 ay icinde görevine son verildi.

Yeni yönetim hem tutarsiz oldugunu, hem klasik Türk yönetimlerinden farksiz oldugunu gösterdi, hemde bedavaya Fatih Terim´i yollayan yönetim olarak kendisini hedef tahtasina koydu.

Bunun gelecek adina umut vaadetmedigini ifade etmenin neresi sorun...

Proje 3 sene önce baslamadi Behzat Karaca... Zaten iki sene basarisizlik olmasina ragmen, proje ve yapilanma diye yola cikildi... Yönetimin zaten bu yüzden Terim ile de calisma zorunlulugu yoktu. Sonuc olarak kendisini gönderen yönetim olmayacakti. Simdi bedavadan kendisini gönderen yönetim olup, taraftarin önemli bir bölümünün tepkisini cektiler.

Ben yönetimin tutarsizligindan bahsediyorum. Lig pozisyonundan dolayi aldiklari Hoca kararinin makul olmasi, yönetim olarak tutarsiz davrandiklari gercegini degistirmiyor... Gecmisi kimse degistiremez, ama tam bu sonrasi icin önemli. "3 günde cok sey degisir" demekle olmuyor... Bu elmas yönetimini ekstra kötü yapmiyor, ama klasik yönetimlerden hic bir farki olmadigini gösteriyor...
Proje’nin 3 sene önce başlamadığını biliyoruz. Proje falan da değil de adı öyle kondu işte. Yola öyle çıkılmadı. Ghezzal’ı Stanciu’yu alamayıp Rumenleri alınca ve kötü başlayınca adı kondu, kervan düzülmeye çalışıldı. Sen de haklısın, tutarsızlık olmama adına aslında hocayla hiç başlamamalılardı ama hem Hoca hem Elmas Galatasaray’da olacaksa seçime beraber gireceklerdi. Birbirlerine sarıldılar belli. Ama işler umdukları gibi gitmeyince biri veda edecek yapacak bir şey yok. Sonuna kadar bekleyip bakalım ne olacak denmesindense neresinden dönersek kardir daha iyi.

Proje’nin 3 sene önce başlamadığını biliyoruz. Proje falan da değil de adı öyle kondu işte. Yola öyle çıkılmadı. Ghezzal’ı Stanciu’yu alamayıp Rumenleri alınca ve kötü başlayınca adı kondu, kervan düzülmeye çalışıldı. Sen de haklısın, tutarsızlık olmama adına aslında hocayla hiç başlamamalılardı ama hem Hoca hem Elmas Galatasaray’da olacaksa seçime beraber gireceklerdi. Birbirlerine sarıldılar belli. Ama işler umdukları gibi gitmeyince biri veda edecek yapacak bir şey yok. Sonuna kadar bekleyip bakalım ne olacak denmesindense neresinden dönersek kardir daha iyi.

Sürec olabildigince kötü yönetildi. Fatih Terim ile devam etmemek icin yeterince neden vardi sezon basinda. Devam ediyorsan, süreci de kulübe zarar vermeyecegi sekilde yönetceklerdi en azindan ve bunu basaramadilar. Ben sahsen bu durumda sezon sonuna kadar devam eder, süreci orada sonuclandirirdim. Ancak yeni hocanin gelmesi ile bunu tartismak da manasiz ve bu kararda gayet makul eger son 3 sezona bakarsak. Ama bu yönetimi aklamiyor.

Transferler konusunda bence Fatih Terim sadece genc oyuncu transfer etmek istemedi en basindan, ama bu ayri bir konu. Radikal bir degisimden ziyade, bu daha hybrid sekilde yapilmaliydi bence. Ama pek mümkün gözükmüyordu, cünkü Diagne, Babel, Feghouli, ve Falcao (tazminati) bütcenin öenmli bölümünü kapliyor... Yani cok kazanan veteranlar kadroda var ama bitikler... Bunlarin yerine takimda saglam iki veteran 27-29 arasi olmasi gerekiyordu kadroda zaten... Cünkü kalite ve tecrübe eksikligi var sampiyonluk yarisi icin.

Buradan itibaren dogru adimlarin atilmasi lazim. En azindan orta sahaya kaliteli transfer lazim simdiden en az birtane. Onun disinda gelecek sezonun plani Torrent bazinda simdiden itibaren yapilmali. Alinan ve alinacak oyuncular ile ilgili.

Futbolu bu sekilde takip etmek oldukca sagliksiz olsa gerek. Tamamda kardesim, bana salca olan sensin. Yanlis cikarim yapan sensin ? Hic bir yerde Fatih Terim´i göndermenin makul bir karar olmadigini da ifade etmedim. Kendine bir düsman yaratiyorsun ve aklinca o düsman ile mücadele etmeye calisiyorsun. Ilginc.

Fatih Terim zaten iki senedir sampiyon olamadi. Elmas yönetiminin devam etme gibi bir zorunlulugu yoktu. Sonra proje diyip getirildi, uzun vade calisacaz dendi ve 6 ay icinde görevine son verildi.

Yeni yönetim hem tutarsiz oldugunu, hem klasik Türk yönetimlerinden farksiz oldugunu gösterdi, hemde bedavaya Fatih Terim´i yollayan yönetim olarak kendisini hedef tahtasina koydu.

Bunun gelecek adina umut vaadetmedigini ifade etmenin neresi sorun...

bu tam aksine yönetimin gayet doğru bir şekilde pragmatik davrandığını, başarı için gerekirse verdiği sözlerden bile dönebileceğini gösterir. Fatih Terim 2 sezondur başarısız fakat kulüp efsanesi olduğu için gençleşme projesini onunla denemek gayet normal. Fakat takımı küme düşürecek kadar kötü bir performans sonrasında doğal olarak bir ışık görmezsen efsane bile olsa o teknik direktörü gönderirsin.

Bilgisayara oyun yüklerken loading %1, %2, %3 diye gider ki sen de anlarsın oyun yükleniyor. O saatlerce %0'da takılı kaldıysa bir problem vardır dersin ve bir reset atarsın. Malesef Fatih Terim'le bizim oyun anlayışımız 3 senedir %0'da takılı kaldı, teknik taktik namına hiçbir şey yok ortada.

Fatih Terim egosu yüzünden başarısızlığı kabullenemedi diye dur ayıp olmasın söz verdik deyip göndermeyecek miydi yönetim? Asıl bu hatada ısrar etselerdi klasik Türk yönetimlerinden farksız olurlardı tam aksine.

Üst Alt