çağdaş atan - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

çağdaş atan

Palut uzun süredir orada, kıyaslamak haksızlık olur ki severim.

4 ayda takımdan aldığı ivme müspet bence sürdürülebilir olmasa da. Pas oyunu oynayamazlar, eldeki kadro uygun değil.

Kendini geliştirme çabası ve heyecanını da ben değerli buluyorum.

Kaşarlar yerine bu tip adamların sayısının artması Türk futbolunun lehine olacaktır.

Palut da hiçbir zaman Çağdaş'ınki gibi bir kadroya sahip olmadı ama. Hatay'da da o pas oyunu oynatıyordu, geçen yıl Göztepe'de de. Bu sene bence oyun kaliteleri yerlerde ama kadroları da öyle. Göztepe maçlarını izlerken afakanlar basıyor ama şu kadroyla her şartta 12 haftada 18 puan yine büyük bir başarı.

Pas oyunu oynarlar abi bence. Orta sahaları bizden daha iyi, tandemleri bizden iyi, hücumcuları en azından isim isim bizden iyi. Şu kadroyla pas oyunu oynamaya niyetlenmiyorsan bu yetersizlikten ziyade tercihendir diye düşünüyorum. Tek geçer yönü dediğin gibi A takım antrenörlüğünün daha çok erken evrelerinde olması. Ama bu oyun tarzında ısrar ederse hiçbir büyük takıma yapamaz diye düşünüyorum. Fatih Terim bile kendisini Terim yapan oyundan vazgeçerken Ersun, Erol ve bugünkü Çağdaş gibi bu primitif oyunun çakmasını oynatan adamların geleceklerinin çok parlak olmayacağı da aşikar.

Başarısının sırrı belli oldu, şu ana kadar basına hiç malzeme vermemiş röportaj vs hiçbirini kabul etmemiş gazetecilerin yaptığı da sırf o yüzdenöiş :)))

Alanyaspor 11'in maliyeti

Marafona - Bedelsiz
Juanfran - Bedelsiz
Tzavellas - Bedelsiz
Caulker - Bedelsiz
Bakasetas - 500 bin Euro
Berkan Kutlu - Bedelsiz
Siopis - 500 bin Euro
Tayfur - Bedelsiz
Davidson - 500 bin Euro
Babacar - Kiralık
Bareiro - Kiralık

Toplam: 1.5 M Euro

Çağdaş’ı futbolcuyken de severdim. Futbolu, kendisini, düşüncelerini futbolcu ortalamasına göre çok daha düzgün anlatan bir adamdı. 3 puanı aldığımız için mutluyuz, önümüzdeki haftalara bakacağız deyip geçmezdi. Saha içinde de çirkefleştiğini pek hatırlamam mesela. Hocalığı konusunda konuşmak için çok erken. Ne isimler kral ilan edildi sonrası malum. Bülent Uygun bile Sivas döneminde ne övülüyordu. Rosenborg’u eleyip UEFA’da devam etseydi orada da bir şeyler yapsaydı keşke. Türkiye’de kondisyonun iyiyse, topun arkasında 11 kişi beklemeyi biraz iyi becerebilirsen zaten İstanbul deplasmanlarından bile rahat rahat çıkıyorsun en az 1 puanla.

Tepkisinde de haklı, sonuçta lider takım, 10 kişi kalmasına rağmen Beşiktaş’ı yenmiş 1 tane soru yok. Hakikaten garip bir spor medyamız var.

İnşallah iyi bir hoca olur. Kendisini de bozmaz.

5ea19f7155428216e83c3531.jpg

Üst Alt