Çağlar Söyüncü'ye Dudak Uçuklatan Teklif! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çağlar Söyüncü'ye Dudak Uçuklatan Teklif!

freiburg-gegen-hertha-wieder-mit-verteidiger-soeyuencue.jpg

Çağlar Söyüncü'nün menajeri Mustafa Doğru, Radyospor'da Özgür Sancar'a önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Çağlar Söyüncü'nün Freiburg takımındaki performansını değerlendiren Mustafa Doğru,"Çağlar Bayern Münih maçında sakatlığı nedeniyle oynamadı. Hertha Berlin maçındaki performansıyla haftanın karmasında yer aldı. Muhteşem bir istatistik sergiledi, %69.4 ikili mücadele kazanmayla oynadı. Her şey bu kadar güzel giderken bizim üzüntümüz var. Çağlar Söyüncü Türk medyasında fazla yer bulamıyor. Size teşekkür ediyorum, Çağlar'a Radyospor'da ve Ajansspor'da yer veriyorsunuz" dedi.

Çağlar Söyüncü Türk medyasında fazla yer bulamıyor. Size teşekkür ediyorum, Çağlar'a Radyospor'da ve Ajansspor'da yer veriyorsunuz" dedi.

Devre arasındaki teklifleri ve son günlerde gündeme gelen Manchester City iddialarıyla ilgili olarak ise Doğru, "Devre arasında birkaç kulübün resmi teması oldu. Transfer döneminde Rusya ve Fransa'dan kulüpler istedi fakat bu teklifleri kulübü Freiburg reddetti. Zaten Çağlar'ın ülke değişimine sıcak bakmıyoruz. Sezon sonunda tekrar şartları görüşeceğiz.

Çağlar için Fransa'dan Lille ve Rennes'in ciddi teklifleri oldu. Projelerle karşımıza çıktılar fakat Almanya'nın iyi bir lig olmasından dolayı sıcak bakmadık. İtalya'dan Roma ilgilendi. Resmi tekliften ziyade menajerler aracılığıyla bizlere ulaştılar. Rusya'dan Zenit ısrarlı bir şekilde istedi ve bonservis bedeli olarak yaklaşık 15 milyona Euro'ya yakın bir ücret teklif etti.

Manchester City ilgileniyor, bize menajer aracılığıyla ulaştılar fakat detayları konuşmadık. Çağlar'ın oyun mantığı Pep Guardiola'ya uyuyor. Çağlar'ın hedefi Premier Lig" ifadelerini kullandı.

Ajansspor

Türkiye de 3 büyüklere gitse simdi yuhalaniyordu muhtemelen.

Freiburg da kac tane hata yapti cocuk gercekten öyle böyle degil ama aninda silmiyorlar genc futbolculari. Hic bir insan hata yapmadan ögrenemez, hele hele genc yasta. Önemli olan yaptigin hatalardan ders cikarmak ve kendi ileri tasimak. Freiburg hocasi da zaten Caglar'i her zaman övüp duruyor, adam asabi baba tipinde bir hoca.

Freiburg gibi orta sira/alt sira karisimi bir takima gitmesi kendi acisindan iyi oldu. Berlin macini izledim tas gibi oynadi cocuk helal olsun, böyle devam et kocum da ülkenin defans sorununa biraz cözüm ol ileride.

Freiburg´da yedirdigi gollerin yarisini burada yedirseydi, yeteneksizin önde gideni olurdu. Bundesliga´da yarim sene top oynadi, piyasasi infilak etti. Belki Senol Günes´li BJK´de farkli olabilirdi, ama bizi yada Fenerbahce´ye gelse, hala kadroya giremiyor olacakdi. Yada oynasa da yaptigi hatalarindan dolayi, umutsuz vaka olarak damgalanirdi.

Freiburg´da yedirdigi gollerin yarisini burada yedirseydi,

Futbol bir takım oyunu, dünyanın en iyi stoperini oraya koysan yine o kadar gol yiyecekler, Freiburg zayıf takım çünkü, rakip forvetlerle çok fazla muhatap oluyorlar. Zayıf takım derken de ligde Leverkusen ve Gladbach'ın üstündeler şu an, Gladbach ve Leverkusen'le yakın sayıda gol yemişler, Gladbach'ın defans oyuncusu Christensen seneye Chelsea'ye gidiyor (dönüyor, Gladbach istemesine rağmen Chelsea vermiyor), Leverkusen'inki de Dortmund'a. Türkiye'de olsa ikisi de çöp (Ömer'e dendiği gibi)

Freiburg'un maçlarını özellikle izlemiyorum Bayern ve Dortmund maçlarında gördüm ama kulüp scoutları belli kriterlere göre belli oyuncuları sürekli takip ediyorlar, istatistikleri (hava topu, top kazanma, ikili mücadele) yaşına göre iyi ve oyun kuran stoper tipi, yaşı genç olduğu için iyi bir hocanın elinde bu yönleri gelişebilir. Bunları da Türkiye liginde değil Bundesliga gibi bir ligde yapıyor olması avantaj. City olur mu bilmem, sanmam da (belli de olmaz, seneye defansta revizyona gidecekler çünkü ama çalışma izni filan sorun olur City alsa da, ayrıca öyle büyük takımda direk takıma girmek zor, Freiburg'a benzemez, daha pişmesi lazım) ama yaşı dolayısıyla gelişime açık olabilir (oyuncuyu çok izlemediğim için teorik konuşuyorum, dediğim gibi Freiburg'un maçlarını özellikle izlemiyorum, büyük takımlarla oynadıkları maçları gördüm, istatistikleri yaşına göre fena değil ama bütün bunlar hikaye de olabilir, ama City'nin ilgileniyor olması bile oyuncu adına iyi bir gösterge).

yeteneksizin önde gideni olurdu. Bundesliga´da yarim sene top oynadi, piyasasi infilak etti. Belki Senol Günes´li BJK´de farkli olabilirdi, ama bizi yada Fenerbahce´ye gelse, hala kadroya giremiyor olacakdi. Yada oynasa da yaptigi hatalarindan dolayi, umutsuz vaka olarak damgalanirdi.

Orası kesin, o yüzden Türkiye'de düzgün oyuncu yetişmiyor ve gelenler de ortama alışana kadar çöp damgası yiyip gidiyor.

Genç bir oyuncu için Bundesliga'da orta veya alt sıra takımında kendini göstermek Türkiye'de büyük takımda göstermeye nazaran piyasasını daha çok yükseltir. Onun için bana göre Türkiye'deki genç yetenekler markayı parayı boşverip 4 büyük lig veya Hollanda'dan filan teklif gelirse 3 büyükleri pas geçip oraya gitmeleri kendi gelişimleri ve kariyerleri için daha iyi olur.

Hatta ne kadar küçük takımsa o kadar iyi, çünkü öyle yerde düzenli oynama şansları daha yüksek. Bayern gibi büyük takımlar kolay kolay direk Türkiye'den oyuncu almaz, alırsa da yedek oturtur, önce rezerv takımda oynatır veya Enes gibi sağa sola kiralar (ingiltere'de çalışma izni sorun olur zaten Enes'te olduğu gibi). Türkiye'de 3 büyüklere gelen genç oyuncu da yedek oturur düzenli oynayamaz bu ortamda malesef. Aslında oynaması lazım tabi, o zaman gelişir.

Son düzenleme:
Ben bu çocuğun meraktan Köln ve Hamburg'la oynadıkları son 2 maçının tamamını izledim, City'e filan transfer olacağını sanmıyorum ama gerçekten beğendim, tarz olarak Puyol'un genci gibi biraz, defansta lider özellikli bu çocuk, hoşuma gitti. Daha genç ama kendini geliştirmeye devam etsin, 1-2 seneye daha iyi takımlara gidecektir diye düşünüyorum. Dortmund Ömer Toprak'a bakarken buna da baksaydı keşke, ellerindeki Bartra'dan daha iyi bu çocuk.

Üst Alt