Cagliari, Mbaye Diagne'yi Gündemine Aldı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cagliari, Mbaye Diagne'yi Gündemine Aldı

Adam kendini o kadar kaliteli golcü olarak görüyor ki Premier Lig'den başka takımlara gitmeyi düşünmüyormuş dediler akşam programda.

son yillarda gozlemledigim ; cagliari ligin eli acik takimlarindan,,,
bonserviste problem olmaz kanimca.
satisi da keza yapabiliyorlar....

hafizam yaniltmiyorsa, rakamlarda yanlisim yoksa,
*2014 sezonunda
*estoril den aldiklari *ortasaha oyuncusu nazarimda en verimli ve en iyi oyunculari. golcuden cok golcu resmen, 19 sezonunda 21 gol, 20/21 sezonunda 16 gol ....asistlerde var keza 3,5 ... tek bir orta saha sec ofansif diye sorulsa ilk bu oyuncuyu secerdim serie a dan sahsen......gerci yasi genc degil...29 yasinda..2023 yilinda sozlesmesi bitiyor.
bu da boyle bir anektod idi nacizane paylasmak istedim hazir cagliari konusu geciyorken....

neyse, forvet konusuna donelim;

kanimca ellerinde is yapabilecek golcu oyuncu simeone,, hani su atletico hocasi olan simeone var ya, <> onun oglu.
ispanya ,fransa,rusya dan birine gitmesi bekleniyor....celta,marsilya ciddilerdi son gunlerde....

gitse de gitmese de , cagliari eger diagne konusunda ciddi ise,alir diye dusunuyorum.
maas konusunda diagne iel ortak yolu bulurlarsa ikna edebilirler.

genelde afrika tandansli oyuncularin hayali ve ana hedefi hep ada futbolu olmustur. yillardir degismez bu...
diagne icin wba zaten elde duruyordur tahminim, ama alt lig oldugu icin naz yapabilir, wba tarafindan boyle dusunuluyor,.. kendisi evet derse wba zaten devam etmeyi istiyordu,ada kaynakli haberlerde okudugum...

epl den ise ilgili olan cikabilir o da boyle bir teklif bekliyordur kim bilir....

ben mevcut elimizdeki forvetlerden , diagne'nin tarzini begeniyorum. biraz da falcao,..
mustafa dinamik,kosulu ,sutlu ,genc vs ,fakat,
diagne topu onde tutabiliyor en azindan, bu nuans cok onemli oluyor lig maclarinda ozellikle...
falcao da top tutarak tecrubesi ile onemli frikikler kazandirmisti ligin son donemeclerinde gecen sezon...

diagne kalirsa dolayisiyla bu yonden olumlu bulurum sahsen.

giderse de basarilar dilerim yeni takiminda.
italya liginde nasil performans verir merak ediyorum... okaka mi olur yoksa lukaku mu... performans bazli...
isimler oylesine yazilmistir,benzer yonler vs den dolayi degil.

biz ivedilikle bitik feg, sakatliktan maca cikamayan falcao, ball hog babel gibi yuksek maaslilardan oncelikli olarak vedalasmaliyiz......

Üst Alt