Camiadan Duyumlar - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Camiadan Duyumlar

Ugur sen finans bilen adamsin , ihale bedeli duserse hem devlet hem bizim payimiza dusen minimum kazanim citasi duser

yapma etme eyleme

Şimdi maaş konusunu ben anlamadım Dursun Özbek seçilse oyuncu maaşlarını yine Ndiaye'yi satarak mı ödemeyi planlamış yoksa yine cebinden borç mu verecekti kulübe veya kredi mi alacaktı? Bir de başkanın kulübe borç vermesi ffp açısından sorun olmuyor mu hiç?

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdi maaş konusunu ben anlamadım Dursun Özbek seçilse oyuncu maaşlarını yine Ndiaye'yi satarak mı ödemeyi planlamış yoksa yine cebinden borç mu verecekti kulübe veya kredi mi alacaktı? Bir de başkanın kulübe borç vermesi ffp açısından sorun olmuyor mu hiç?

sponsorluk yasasınan faydalanıp vergiden ayni ve nakdi düştüğü için hem vuk'a hem de ffp'ye uygun kuvvetle muhtemel dediğin gibi yapacaktı zaten nagatomoyu yahut başkasını transfer etmez bu borçları da ödemezdi :)

Ugur parca parca yazilarinda ozbek in klubun icine ettigini bizden daha guzel soyluyorsun

ama bir mesajinda toplu degerlendirme yaparken dedigin "mali hata yapmadi" lafi da baya celisti

sponsorluk yasasınan faydalanıp vergiden ayni ve nakdi düştüğü için hem vuk'a hem de ffp'ye uygun kuvvetle muhtemel dediğin gibi yapacaktı zaten nagatomoyu yahut başkasını transfer etmez bu borçları da ödemezdi :)
Peki öyle bir durumda ceza gelmeme olasılığı şuanki durumdan farklı olur muydu

yok da yapacak bir şey yok

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

evet ama çok da zor değil
Her dönem alınan bir sürü çöp denebilecek oyuncu bunun aksini gösteriyor renktaş. Yine keza tepki duyulan oyuncuların taraftar tepkisinin aksine uzatılan sözleşmeleri, istisnasız her dönem de var böylesi.

Peki öyle bir durumda ceza gelmeme olasılığı şuanki durumdan farklı olur muydu

çok farklı olmazdı her türlü avrupadan men almayız yeni ödevler verilir ki şuanda vardı 65 milyon euro sınırını geçemeyiz zaten

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Ugur parca parca yazilarinda ozbek in klubun icine ettigini bizden daha guzel soyluyorsun

ama bir mesajinda toplu degerlendirme yaparken dedigin "mali hata yapmadi" lafi da baya celisti

olanı bildiğimi yazıyorum

Bu konuyu su sekilde baglayalim , dursun ozbek Gs nin faydasina hic bir ama hic bir is yapmamistir .

dogru yaptigi sanilan seyler bile , bunlar kendisinden onceki veya sonrakiler tarafindan daha iyi yapilacagi icin yine zarar yazilmalidir

o zaman ünal aysal'dan da arda turanı çıkartırsak bir 12 milyon euro daha zarar olur 100 milyon euro yapar o da 450 trilyon yapar yani takribi yarım katrilyon :) bence burada bırakalım
Arda Turan konusunda yazdım, Arda alt yapı oyuncusu. A Takıma girdiği dönemde, o dönemin yönetimine mali bir yük getirmedi.

Öbür tarafta Aysal'ın harcadığı Bonservisler yüzünden ortaya çıkan eksi bir miktar var. Aldığı oyuncular için bonservis harcadı buraya kadar kabul ama bu oyuncuların daha sonra oluşturduğu kaynağı o zaman yapılan harcamalardan düşmemek bana göre doğru değil.

Gayet tabii kurumsal olarak bakıldığında Dursun Özbeğin dönemine gelir olarak yazılır ama bu gelirin kaynağı Aysal dönemi. O zaman harcanan paranın yaklaşık 40 milyon eurosu, yine o paraların harcanarak alınan oyunculardan geldi.

Son düzenleme:
Aysal klubun gelirlerini dogru hamlelerle adeta ucurdu , bunda polatin hazirladigi temelin uzerine dogru ve saglam bina insa etmesi durumu vardi

ama ne zaman ki sportif basarilarin meyvelerini maddi olarak toplayacaktik , musriflikler , yonetimde catlaklar , td kavgalari basladi , kendi yaptigi binayi yikti

neyse ki temel saglam derken dursun temeli de sokmeye kalkti

Only a club’s outgoings in transfers, employee benefits (including wages), amortisation of transfers, finance costs and dividends will be counted over income from gate receipts, TV revenue, advertising, merchandising, disposal of tangible fixed assets, finance, sales of players and prize money. Any money spent on infrastructure, training facilities or youth development will not be included.

Çok ısrar edildiği için ve ben de ısrarla ceza almayacağız dediğim için regülasyon kitabını okumak istemeyenlere temel mevhumu yazdım şimdi de türkçeleştiriyorum hadi iyisiniz yine;

özetle diyor ki gelirlerin giderlerinden fazla olacak peki neyi gelir neyi gider kabul ediyor ki kafa karışıklığı ulvi spor medyamızda bundan çıkıyor, önce çıkarılacak değer olan uefanın ffp çerçevesinde kabul ettiği gelir kalemleri;

maç günü gelirleri + yayın gelirleri + reklam gelirleri + tescilli ürün satışı + maddi duran varlıklar (amortisman hesabı da yapılacak zira uzun vade) + finansal irat + bonservis geliri + mahalli ve enternasyonel federasyonlardan edinilen maddi ödüller, katılım payı (tff şampiyonluk sayısına göre para veriyor yahut iddaadan para geliyor ya da 3 puana ve 1 puana sana ödül veriyor bildiğiniz üzere yahut uefa şampiyonlar ligi puan-ayakbastı-gruptan çıkma filan) ve sigorta bedelleri (dünya kupasına mesela oyuncu gönderiyorsun fifa ödemesi).

gider kalemleri de şunlar;

bonservis ücretleri + sporcu-beyaz-mavi yakalı çalışan ücretleri (net değil brüt yani işsizlik-sgk işveren-stopaj dahil) + amortisman giderleri + faiz giderleri + vergi ödemeleri (stopaj'dan farklı olarak şirketler temettü dağıtıyor kalanının da kurumlar vergisini ödüyor aynı şekilde maç günü hasılatında biletten rüsum vergisi kesiliyor bunlar cirodan düşüyor yahut tescilli ürün satıyorsun bunun kdvsi çıkıyor gibi)...ayrıca altyapı yatırımları ve tesisleşme harcamaları gider olarak kabul edilmiyor.

dolayısıyla aslında herşey açık sadece sermaye artışının girip girmediği belirtilmiş. riva-florya sorulmuş...cevap verelim...

eğer derneğin tapulu malı olan rivadan gelen parayı dernek direkt sportif aş'nin kontrolünde olan futbola koysa uefa bunu ffp kapsamında kabul etmez ama derneğin sportif aş'ye bir borcu varsa bu tahsilattır ve bunu kabul eder. buradaki kritik nokta paranın dernekten aş'ye aktarımı hususudur.

eğer borç alacak ilişkisi yoksa nasıl olur peki? bunun da birkaç yolu var;

1) bedelli sermaye artışı

2) ticari alış veriş

sermaye artışını biliyorsunuz direkt sermayene koyup sonrasında banka borçlarını ödedik denizfactoring üzerinden denizbank ve aktifbankı

ticari alış veriş kısmına gelirsek ki spor medyamız bunu sadece şirket birleşmesi olarak bildiğinden kavrayamıyor zira sportif aş tek başına bir şirket değil bağlı ortaklıkları var nedir bunlar; gs iletişim aş, gs gayrimenkul aş, gs mağazacılık aş. şimdi daha önce derneğin satıp aldığı firmalar bunlar gs digital gibi. örneğin gs storelara değerleme yapsa ve derneğe floryadan gelecek para olan 700 trilyona satsa bunu uefa kabul eder. aynı şekilde mevcut hissesi sermaye artışlarıyla %57'den-önce 62'lere sonra %66'lara şimdi de %68'e çıktı. %8 hisse satarsa bu finansal irattır.

ki maaş sınırımızı 65 milyonu aşmadık ve bonservis harcamalarımız dursun özbek döneminde sadece 5.2 milyon eksidedir evet tüm o feghouli-gomis-fernando-belhanda-maicon-mariano transfeleri de dahil olmak üzere peki niye bu tantana niye uefa ünal aysala ceza kesti bizi avrupadan 1 sene men ve 1 sene gözetim verdi çünkü o zaman maaş bütçemiz 95 milyon euro idi ve bonservis giderimiz gelirimizi katlamış tamı tamına totalde ünal aysal 78.21 milyon euro futbolcu transferinden zarar etti.

nerede 5.2 milyon zarar eden dursun özbek nerede 78 milyon euro zarar eden ünal aysal nerede 95 milyon euro futbolcu maaşı nerede son 3 senedir altında kaldığımız 65 milyon euro

ee şimdi mustafa cengiz başkan niye uefadan ceza alsın? üstelik sermaye artışı yapılmış mayısta mehmet cansun'dan sonra ilk defa kar elde edeceğiz, riva satılmış florya satılmak üzere...? derdimiz ne galatasraylılar bırakın fenerliler ile fiko düşünsün:)

Umarim dedigin gibi olur da gercekten ceza almayiz, sampiyon oluruz ve cok ihtiyacimiz olan sampiyonlar ligine katiliriz.

Bruma dan 3m kar ettik. Burak'tan 3m. Telles den 2m. Amrabat olsun diğer transferlerin hemen hemen hepsinden zarar ettik. Diğerleriyle birlikte 35-40 arası sattık. 2.5 senelik dönemde Aysal ile -78m transfer zarar vardı. Buda transfermarkt verisi. 38m luk açık var her türlü.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Rakamlar ortada,inkar etmiyorum.Fakat sonuçta adamın bıraktığın takımdan 45 milyon euro gelir etmedin mi? Mesela Bruma-Telles Ontivero gibi olsa ne olacaktı?Sonuçta adamın transferinden iyi kötü 45 milyon euro gelir etmişsin.Mustafa Sarp-Barış-Çağlar gibi oyuncular yerine Bruma-Telles gibi oyuncular bıraktı. Polat sadece bonservislere 50 milyon euro üstü harcamış.O harcanan 50 milyona rağmen ne başarısı var?Saymanı rica ediyorum.
Aysal hata yaptı ama Aysal yapıp Polat yapmadı derseniz bildiğin taraf tutuyorsundur.

beşiktaş, teknik iflas denilen şirketin özkaynaklarının borçlarını karşılamadığı noktaya gelmiş durumda.
bizim durumumuzdan farkı da tam olarak bu. bizim borcumuzu, özkaynayklarımız karşılıyor ancak bunlar uzun vadeli projeler ve günümüzü kurtarmıyor.

beşiktaş, ffp'nin yıllık bazdaki kar/zarar olayına baktığını fark ediyor ve buna göre bir plan hazırlıyor.
evet üç yılda zarar etmiyorsun ama uzun vadeli borçlanıyorsun, üstelik teknik olarak iflas etmiş durumdasın. yani, eğer mayıs 2018'de beşiktaş ffp toplantısında "abi aferin size sınırlama filan yok" derse ffp boş beleş bir şey olduğunu kanıtlayacak yeniden..

zira bir kulübün, özkaynakları, sermayesi borcunu karşılamıyorsa teknik olarak iflas etmiş durumdaysa, gelirlerine oranla 3 kat borcu artıyor ve borç alacak farkı yüzde yüz 22 artmış durumda. buna bakmayıp, aferin üç yılda zarar etmemişsin dersen, bu o kulübün senin ffp'nin uyduğu anlamı taşımaz. seni kandırdığı anlamı taşır.

şubat ayında üste linkini paylaştığı teknik iflas haberi hiç bir sitede yer almadı neredeyse..
tam olarak ünal aysal dönemindeki galatasaray... beşiktaş'ı neden konuştum bu kadar çünkü ffp'nin asıl cezayı vermesi gereken kulüp o olduğu için..

galatasaray'ın borcu artmış.
evet ama alacağı daha fazla artmış ve borç alacak farkı (yani, gelirlerin giderlere olan oranı) yüzde 17 azalmış.
en az borç alacak farkı olan kulüp konumundasın. borç artıyor ancak gelirlerinde artıyor ki bunun içinde henüz florya ve normalde gelmesi gereken riva'nın kar paylaşımı yok.. (dursun'u övdüğüm sanılmasın, elimizdeki anlaşma çok kötü bir anlaşma. bu siyasi konjonktür'de bedava elimizden alınmadığına ayrıca dua ediyorum)

yani iyi bir savunma ile rahatlıkla atlatılabilir.
gelecek en büyük ceza da sattığın kadar al olur.. iyi de olur. daha çok araştırılır, daha ucuz ve genç yeteneklere yönelinir.. daha iyi olur her açıdan.

Bu GS sözlükten. Zaten bizim uymamız gereken ilk şey 65 milyon euro altı maaştı.Ona da uyduğumuza göre sorun olmayacak.

üstat yazdım ama atlamışsınız herhalde. mehmet cansun özhan canaydın'a sıfır borç verdi mi? verdi

özhan canaydın'dan adnan polat borç-başarısızlık-dava herşeyi devraldı mı? aldı

ünal aysal başkanlığının ikinci senesinde loca-sponsorluk-kombine-yayın gelirleriyle borcu sıfırlama ihtimali var mıydı? evet

bunu kabul etti mi kendi ağzıyla ünal aysal? evet

bana göre 37 başkanın 37'si de namuslu ama sadece 2'si gaflete düşmüştü...bu kadar neyse ben yıllar öncesinden isimleri suçlama derdinde değilim duyum aktarmaya geldim :)

bana soruldu uefadan avrupadan men gibi bir ceza almayacağız dedim ev ödevimizi yerine getirdik tüm bunlar fenerlilerin algı operasyonu 3 gün sonra belli olacak zaten

yine soruldu söyledim mayıs ayında kar edeceğiz diye faaliyet ve denetim raporlarından belli hatta hisse oranımız son bedelli sermaye arttırımı ile 66'dan 68'e çıktı diye...yine müsterih olun...

eğer ilk ikiye girer isek be beşiktaş ile fener başakşehire geçilirse aylardır yazdığım üzere fenerbahçe ve bjk'da tasfiye sürecine girecekler...trabzon da eğer yıldızlarını haraç mezat göndermezse onlar da aynı şekilde...

keyfinize bakın gelecek parlak hürmetler...
Tam emin değilim ama rahmetlinin günahını almayayım.Benim hatırladığım bizim borçlar sadece Alp Yalman döneminde sıfırdı ve hatta artıydı.Canandın 40 milyon dolar borçla teslim almıştı.veya 30 milyon tam emin değilim.Bu borçla ilgili tablo vardı.
Hangi başkan kaç milyonla devraldı diye
Canaydın 40
Polat 180
Aysal 328
Dursun 342

Bruma dan 3m kar ettik. Burak'tan 3m. Telles den 2m. Amrabat olsun diğer transferlerin hemen hemen hepsinden zarar ettik. Diğerleriyle birlikte 35-40 arası sattık. 2.5 senelik dönemde Aysal ile -78m transfer zarar vardı. Buda transfermarkt verisi. 38m luk açık var her türlü.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Verdigin rakamlar kismen dogru degil.

Burak'i 5 Milyon'a aldik. 8 Milyon'a sattik, ama bu 8 Milyon dan %25 pay Trabzon'a gitti, bir araci olan menajere 1 Milyon verilmis. Yani elde var sifir kâr.

Gelelim Bruma ya. 10 Milyon € bonservis, 1 Milyon da imza parasi verdik. Bruma'yi 12,5 Milyon € ya sattik. Bonuslar daha devreye girmedigi icin kâr payimiz simdilik 1,5 Milyon €.

Telles'i 6,15 Milyon'a aldik 6,5 Milyona sattik. Kâr payimiz 350 bin€. Ha Inter'in kiralama bedelini eklersen 1,65 Milyon ediyor.

Tam emin değilim ama rahmetlinin günahını almayayım.Benim hatırladığım bizim borçlar sadece Alp Yalman döneminde sıfırdı ve hatta artıydı.Canandın 40 milyon dolar borçla teslim almıştı.veya 30 milyon tam emin değilim.Bu borçla ilgili tablo vardı.
Hangi başkan kaç milyonla devraldı diye
Canaydın 40
Polat 180
Aysal 328
Dursun 342

mehmet cansun 0 borçla devretti faruk sürenin borçlarını eritti

birileri mayıs'ta adnan polat'ı seçtirmeye çalışıyor.dursun'dan boşalan iktidar yancısı başkan koltuğuna uygun bir aday.

Üst Alt