Cantona’nın Galatasaray - Fenerbahçe Belgeseli | Video - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cantona’nın Galatasaray - Fenerbahçe Belgeseli | Video

Cevap: Cantona’nın Galatasaray - Fenerbahçe Belgeseli | Video

Çok iyi :) yalnız bu fenerlilerin hepsinin akıl yaşı 7-8 belgeseldede kanıtlanmıs şekilde :D

İlk 5 dakikayı izledim.Çok iyi gözüküyor.Galatasaray-Fenerbahçe rekabetinden öte İstanbul ayrı bir güzel be.

izledim çekilen görüntü baya kaliteli olmuş :)keyifliydi ama daha çok fb tarafını yansıtan ve öven bir çekim olmuş :)

ünal başkan ve m.a.birand fransızca döktürmüşler :D

izledim çekilen görüntü baya kaliteli olmuş :)keyifliydi ama daha çok fb tarafını yansıtan ve öven bir çekim olmuş :)

ünal başkan ve m.a.birand fransızca döktürmüşler :D

Ben hiç öyle algılamadım :) Tabi fransızcamız yok ama anladıgım kadarıyla :)

o sibel denilen lahana kurtuluş savaşında fransızlara yardım etmişik felan bişiler sayıkladı.

guzel olmus, 3-1 ve uefa finalini yeniden izlemek guzel oldu ozellikle sonunda fenerlilerin 3 golu yedikten sonraki suratlarini gorunce sevindim

Arkadaşlar o da yanlış olsa da hadi tribün kültürüyle genel olarak karşılıklı küfürler ediliyor, onu herşeye rağmen istemeye istemeye kabulleniyoruz ama adı sanı belli bir insana sırf Fenerbahçeli diye sansürlü de olsa okkalıca küfür etmek bence doğru değil ve bu foruma yakışmıyor. Böyle şeyler yapmamak lazım. Tamam bir çok konuda komik derecede mantıksızlar, bize saygısızlık ediyor da olabilirler ama biz de (tabi onlar için de geçerli) kişilere küfür ederek bunu bir adım öteye götürmek zorunda değiliz. Hele böyle bir belgeselin konusuna hiç yakışmıyor.

Belgesele gelince; ben belgeselin genel işleyişini anlatım tarzını falan gayet beğendim ama beğenmediğim bazı şeyler de var;

1. Bizim Avrupa başarıları özetle de olsa gösterilmiş ama eğer Fransızca kısımlarda bahsedilmediyse (ki zannetmiyorum) Ali Sami Yen'in takımı kurarken amacın "Türk olmayan takımları" yenmek olmasından bahsedilmemiş. Bu çok büyük bir eksiklik, bizim takımımızın ilk varoluş amacı yok belgeselde düşünün. Bu durumun ortaya çıkmasının bence birinci sebebi bizden seçilen taraftar arkadaşların her ne kadar kendilerine büyük saygı duysam da belgeseli fazla ciddiye almamış olmaları ve bunları anlatmak yerine geyik muhabbetler etmeleri. Onların taraftarlarına her söz verilişinde kendi ön plana çıkardıkları şeyleri bir bir eksiksiz söylemişler. Harrington Kupası'ndan tut, bilmemnelerine kadar bahsetmişler. Bizim taraftarlar o konuda açıkçası eksik kalmış. Özellikle Emin Bey sağolsun sadece kendi tecrübelerini, yaşadıklarını anlatmış ve meyhane muhabbeti etmiş.

2. Aramızdaki rekabet konusunda biraz tek taraflı kalmış hikaye. 6-0 ve 3-0'dan 4-3 olan maçların gösterilmesi son derece doğal ama günümüze en yakın olan Türkiye Kupası Finali gibi önemli bir maçta tarafsız sahada 5-1 yenmiş olmamızın da muhakkak gösterilmiş olması gerekirdi, bence o maç tarih olarak en az 6. bitirdikleri sezonda senelerdir konuşmak dışında hiç bir işlerine yaramamış 6-0'lık maç kadar önemlidir. Üstelik bu 30 senedir Türkiye Kupası alamamış olmalarının kayda geçmesi için vesile olurdu. Tamam son yıllarda ikili maçlarda kayda değer bir üstünlük kurmuş olabilirler, buna itirazımız yok, bunu ön plana çıkarmalarına da saygı göstermek lazım, ki adamların taraftarları hem 11 yıllık (hakemlerle, kim bilir başka nelerle karışık da olsa) Kadıköy'deki namağlupluk serilerini, hem de şu son derbiden önce 2008'den beri yenememiş olmamız konusunu gerçek hayatta olduğu gibi belgeselde de 50 kere söylemişler ve ön plana çıkarmışlar zaten ama bunlarla beraber 5-1'lik galibiyetle kupayı söke söke alışımız da olmalıydı ve o maçın da golleri altta 1-2-3-4 diye sayılmalıydı. Belgesel çekildiği günlerdeki derbiyi kazanmış olmasak ikili maçlar kısmı tamamen tek taraflı olacaktı. Yine de 2006 senesi son maçlar fena değildi :)

3. Bir de istatistiki bilgiler eksik bence. Kimin kaç şampiyonluğu, kaç kupası var gibi olaylara nedense girilmemiş. Bu da bizim önde olduğumuz bir alan. Ama bu yine diğerlerine göre küçük bir eksik diye düşünüyorum.

Not: Fransızca kısımlarda bu tarz bilgilerin verildiğini zannetmiyorum. Oralarda daha çok Türkiye tarihini ve kendi yorumlarını anlatıyor gibi geldi bana, altyazısı falan çıktığında tekrar bakacağım.

cantona biraz daha aktif olaydı daha iyi olurdu.. deniz izledi bütünbelgesel...

Fenerliler dışında çok iyi bir belgesel olmuş.Ezikler sırf zaman kaybı

Belgeseli fransızlar izleyecek fenerlilerin ne kadar mal olduklarını onlar bile anlarlar şu videodaki hal ve hareketlerinden ötürü.3 tane koymuşuz salaklara hala çıkıp 1319 sonra yendik yok şöyle yok böyle muhabbeti yapıyo gerzekler.Madem öyle niye izliyon maçı beyinsiz.Tescil ettirdiler böylelikle mallıklarını bu video altında.

Sonuna kadar izledim güzel bir belgesel olmuş.Bizim geçmişimizden sürekli örnekler gösterilip Fenerbahçe'nin şike skandalı ve sadece 6-0'lık muhabbetlerinden bahsetmeleri biraz ilginç.Gerçi doğru düzgün başarıları olmadığı için direk bizden bahsetmelerini normal karşılıyorum ancak sonuçta çift taraflı bi belgesel olduğu için onlara da biraz yer verilmesi gerektiğini düşünüyorum.Cantona reis de bilir bizim atmosferi şaşırmamıştır maç esnasındaki taraftarları görünce.Eline sağlık hazırlayanların.Taraftarların tezahurat ederken yaptıkları küfürler çok komik görünüyor gerçekten.Fransızlar anlamayacağından dolayı pek bir sakınca olmaz heralde.

Emin abi için sevindim:) ordakı kıza seslenıyorum, sen ne ezık bır karektersın kızım:D bırde sevınmesınler dıyor, sen nıye macı ızlıyorsun o zaman:) madem alıcan:D yanlız adamlarda tarıh mı var ki göstersın, bızım tarıhe bır gırdı cıkamadı adam..

ahaha sonunda fenerliler bayağa ezik olmuş.Sevinmişler lan meğerse alexin golüne :D

belgeselde İtülü Aslanlar ı görmek mutluluk verici oldu :)

Cantona Reis de biliyor aslında Galatasaray'ın en büyük olduğunu, bilmiyorum ama izlerken öyle bir hisse kapıldım.;)

Bir de şu ezik fenerliler güzelim belgeseli b.k etmiş.Ne kadar gerizekalı olduklarını da bu bahaneyle dünyaya duyurmuşlar.:D

Üst Alt