# Chevrolet Başlığı - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Chevrolet Başlığı

Cevap: Otomobil Sohbet Başlığı

Hiç garantiden çıkarmadan hepsi takıyor tüp reis. Bende Corolla vardı 1.6 benzinli 2011. O dönem astra kullanma şansım oldu. Kullandıktan sonra benim arabaya eşek demeye başladım. Şuan jetta var 1.4 Tsi. Gidiyor ama yakıyor da :D Yakıt konusunda araçların hiç bir suçu yok. Benzin pahalı. Geçen ay Polo GTİ kullandım. Koltuğa yapıştırdı beni resmen. 48bin vermiş adam araca. sıfır :D

Autoshow'da bi tane Polo sordum adam bana 88 bin TL fiyat çıkarttı dedim ne diyon birader.

Benim birşey söylemek gibi derdim yok, şuan satılan turbo benzinli araçların hepsi, turbosuz benzinli motor araçlara göre daha az yakıyor.

Mantık olarak saçma geliyor reis. Opelin turbolu aracı. turbosuz araca göre daha az yakacak öyle mi. Üstelik benzinli. Kullanmasam söylediğine inanırdım.

benim otomobil alırken dikkat ettiğim şeyler

1- az yakacak

2- gözüme hoş gözükücek

3- triger kayışı değil zincir olacak (60 binde bir 300-400 tl bayılmamamak için)

4- lastikleri çok büyük olmayacak (lastiklerin değişime zamanı gelince anlıyon)

5- vergisi düşük yani 1,6 dan düşük motorlu olsun..hatta daha düşükte olabilir

vs...

Bu değerler agresif kullanım değerleri değil. Normal değerler. Tsi'i ilk aldığım hafta 50 liraya 91 Km yaptım.

Emre :D vw tsi 1.4 kullanıyorum. tavsiye etmediğin halde aldım. Km'e 47 kuruş yakıyor. Toyota turbo beslemeliydi. 42 kuruş yakıyordu :D

Kullanışın nasıl ben nereden bileyim, 1.4tsi ile 35-40 kuruş yaktıran da var, 60 kuruş yaktıran da var. Zaten şuan piyasada ki benzinli araçların ortalama 40 kuruş yakması da pahalı değil ki. Firmanın suçu değil yani, benzinin litresi 4.5TL olduğu için 40 kuruş yakıyor, araba fazla yaktığı için değil, bu mantığı çözemeyen tek ülkeyiz. Senin aynı aracın ABD'de 5 cent yakıyor.

Bu değerler agresif kullanım değerleri değil. Normal değerler. Tsi'i ilk aldığım hafta 50 liraya 91 Km yaptım.

Arabanın motorunda sorun var, başka açıklaması yok.

Otomobil Sohbet Başlığı

Kesinlikle i30 alma. En full modelini sirket araci olarak kullaniyorum 19 bin km de sagdan soldan sesler gelmeye basladi ayrica 100 liralik diesel yakitla 200 230 km anca yapiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Şirket aracı olarak da kuzenimde Corolla var iç konsolu çok geniş, benimkinden baya bi geniş en azından.

Eee en pahalısı 72 bin. :eek:

Vay anasını satayım adam bana opsiyon sordu bende dedim işte dizel olsun otomatik olsun şu olsun bu olsun. Adam bana 88 bin dedi.

45-50 arası deseydi pedere yalvarmaya başlayacaktım.

Poloyu kullanman lazım reis. Toyota da GT86 var. Onu da test et. gerçi o epeyi pahalı. 48bin Euro demişti :D

Arabanın motorunda sorun var, başka açıklaması yok.

Aynı şeyi düşünüp gittim servise. Zamanla düşecek dediler. Evet düştü biraz. Rodaj döneminden sonra rayına oturur diye umut ediyorum. Sana gelip 1.4 aldım dediğim zaman yorum yok demiştin :D Eğer yakıt konusu rodajdan sonra da böyle devam ederse Keşke seni dinleseydim diyecem :D

Aynı şeyi düşünüp gittim servise. Zamanla düşecek dediler. Evet düştü biraz. Rodaj döneminden sonra rayına oturur diye umut ediyorum. Sana gelip 1.4 aldım dediğim zaman yorum yok demiştin :D Eğer yakıt konusu rodajdan sonra da böyle devam ederse Keşke seni dinleseydim diyecem :D

Rodajdan sonra taş çatlasa 1 litre fark eder o da km başına 47 kuruş yerine 40 kuruşa düşer. Araç DSG mi?

Üst Alt