# Christian Luyindama - Sayfa 58 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Tam anlamıyla bu ligin stoperi tanımının karşılığı..

-Fiziksel olarak acayip güçlü. İkili mücadele kaybetmesi bu lig için çok zor.
-1.91 boyuna ve fiziğine rağmen hız olarak hiç fena değil. Manu gibi hızlı bir isime 1-2 pozisyon hariç hiç geçilmedi.
-Sert. İlerleyen dönemde can yakabilir ama bu lig için altın kural; Stoperin sert olacak.
-Hava topunda canavar. Hem savunmada, hem hücumda hava toplarını adeta süpürüyor.

Kendisini ben tüm bu özellikleriyle Lugano'ya benzetiyorum. Lugano'nun biraz daha hızlısı ve ayağı biraz daha iyi olanı hatta. Elit takımlarında oynayacak potansiyeli yok Marcao gibi ama bu lig için biçilmiş kaftan. Nokta atışı olmuş.
Elit takımlar olmasa bile orta seviye premier lig takımları için de biçilmiş kaftan olabilir üstüne koyarak devam ederse
Fakir Van dijk ı resmen :D

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ülkemizde oyuncu gelişmiyor malesef.

Van Dijk'e bakın ne kadar gelişti Liverpool'a geldikten sonra

De Bruyne meela bambaşka bir oyuncu oldu City'de.

Ülkemizde oyuncu geliştirecek antrenör ve teknik direktör olsa Marcao ve Luyindama uçar gider.

Ama malesef bu konuda şanssızlar.

Baktim da Liege de 6 macta ön libero da oynamis. Asil mevkisi ön libero olsaydi Melo sonrasi adam yiyen bir orta sahaya sahip olurduk yine.

bana ,insaatlarda sarki soyledigi zamanlarda kesfedilen ve buyuk bir ses olarak kabul gören ibrahim tatlisesin yildiz olma seruvenini animsatiyor luyi.

Eger orta sahada iyi oynadiysa burada da oynamali, en azindan denenmeli. Savunmada yerine Ahmet Çalik oynar gerileme yasanir ama orta sahada basarili olursa bu sefer orta sahaya iyi bir oyuncu kazandirmis oluruz özellikle büyük maçlarda isimize yarar bu.

Eger orta sahada iyi oynadiysa burada da oynamali, en azindan denenmeli. Savunmada yerine Ahmet Çalik oynar gerileme yasanir ama orta sahada basarili olursa bu sefer orta sahaya iyi bir oyuncu kazandirmis oluruz özellikle büyük maçlarda isimize yarar bu.

katilmiyorum,bulgura giderken pirincten oluruz .Uyumun maksimum seviyeye cikmasi icin herkesin yerinde oynamasi sart.

idare etcekle olmuyor iste orta sahayi verdigin an maçi vermis oluyorsun ne gol sansi uretebiliyorsun ne oyunu kontrol edebiliyorsun. vucudu dunyayi terk etmis selçuk bile mevcut alternatiflerden daha iyi oynayabildi, bi düsün halimizi...

bende diyorum ki adamin yeri iyi .ahmet semih oynarsa orda illaki arkaya atilacak toplarda adami tutamayip gol yedirirler.

Kralama şüphesiz senden duran toplarda gol atarak erzurnayı kümeye yollamanı bekliyoruz
Adamlarda egemen haric kafa topunda iyi olan var mi?
Bizde Luyindama Mitro Marcao Donk olacak. Adam gibi korner kullanan olursa rahat cakariz. Bunu da sadece Emre A.yapabiliyor gibi.
Eger Emre T. Oynarsa o na kullandirip, Akbabayi Ortaya salarim ( ki oynamali, sagda da nagatomo)

Üst Alt