CL 08/09 Yarı Final | 2. Maç | Chelsea 1-1 FC Barcelona | 6 Mayıs | Barcelona finalde - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

CL 08/09 Yarı Final | 2. Maç | Chelsea 1-1 FC Barcelona | 6 Mayıs | Barcelona finalde

Cevap: CL 08/09 Yarı Final | 2. Maç | Chelsea 1-1 FC Barcelona | 6 Mayıs | Barcelona

Guardiolanın gol attıktan sonra ellerini havaya kaldırarak koşması.tıpkı real madride attığı son dakika golünü atınca ellerini havaya kaldırım koşması gibi.bu takıma çok şeyler verdi Guardiola.Bizim Bulent birazcık izlesin ve görsün egolarıyla bir yere gelemeyeceğini.Helal sana Barca Helal sana GUARDIOLA.bu sene GS yüzümüzü güldüremedi ama barca biraz olsun güldürdü

Cevap: CL 08/09 Yarı Final | 2. Maç | Chelsea 1-1 FC Barcelona | 6 Mayıs | Barcelona

Beter ol çelsi anelka bile defans yaptı be bu kadar korkak bi futbol yok

adamlar rakip 10 kişi kalınca forvet çıkardı defans aldı daha da bişi demem chelsea ye beter olsunlar..

Barcelona sonuna kadar haketti.Chelsea'nin futbolu hiç tat vermiyor , gol attılar sonra yattılar.İlk maçta da 90 dakika savunma yaptılar bu maçta da golden sonra kalan kısımda savunma yaptılar.Barcelona atak futboluyla kazandı.Bizim takımlarımız olsaydı son 20 dakika doldur boşalt yapardı ama Barca ayağa paslarla ve organize gelmeye çalıştı , golü de attı sonuçta.

Finalde başarılar Barcelona'ya.

Chelsea çağdışı bi futbolla oynadı yine zaten hakketmiyorlardı Finali..Maçın golleri dışında geriye kalan zaman cok sıkıcıydı..bide messi bu aralar cok bozuk hayırdır inşallah..

çok sevindim iniesta nın golüne.chelsea çıksaydı final berbat olurdu.tıpkı yunanistan gibi oynuyor chelsea.böyle futbol olmaz olsun...

Çok güzel koydu Barca 90+3'te. Ne lan bu ingiliz hegamonyası. Finalde de Manuya çakacaz. Galatasaray yenmiş kadar sevindim valla. Herkes haddini bilecek. :cool:

İniesta'nın golu aklıma Trabzon maçında Colman'dan yedigimiz golu hatırlatıyor bana,burda Chelsea defansı 6 pasa kadar çekildi,bizde orta 6 pasa kadar çekilmiştik ve golu yemiştik

Kısacası kapan kapan bir yere kadar,bu olayın b.kunu çıkartıp 6 pasa kadar geri gelirsen böyle koyarlar işte

Chealse'nin çağdışı futbol oynadığı doğru ama Barça''nın da çağdaş futbol oynadığı söylenemez.Uzay furbolu onlarınki.Bence Hidink'i kötü futbolu için yermek yerine Barça'yı hapsettiği için terik etmek lazım.Tek şutlarını 90+3'te attılar o da gol oldu.

Ayrıca hakem maçı katletti.

Çok sevindim...

Hakem katliamı ile de olsa; Sonuna Kadar BarÇa !...

hakem sonradan dengeledi.abidal haksız atılınca penaltıyı da veremedi.

Eşleşme öncesinde tahminim Chelsea'nin turu geçeceği yönündeydi. Futbol olarak Barcelona çok üst düzey olmasına karşın karşısında Chelsea gibi kaliteli bir takım, onu geçtim Hiddink gibi futbol kurdu var. Barcelona'nın ofansif futboluna ilk maçta cevap verdiler, katı savunma uyguladılar ve Messi'yi kilitlediler. Doğal olarak 0-0 gibi istedikleri skorla İngiltere'ye dönmüş oldular.

Bu maça bakarsak Henry'nin olmayışı hücum hattında, Puyol ve Marquez gibi savunmacılarında olmayışı savunma hattında Barcelona'nın dengesini alt üst etti. Orta sahanın savunma gücü Yaya stopere geçince onun boşluğunu Busquets ile doldurmaya çalıştı. Busquets'de olumlu performans gösteremeyince Chelsea orta sahada istediği gibi top yaptı. Ben maçta Barcelona'da kim forvet oynadı onu çıkartamadım. Bir ara 4-6-0 dedikleri sistem bu olsa gerek dedim. Eto'o Henry'nin yokluğunda sol çizgiye kaymış gibiydi ama Eto'o nun boşluğunda kim vardı onu çıkartamadım. İkinci yarıda Keita biraz sol çizgiye kaydı ama Henry'nin etkisini asla gösteremedi. Ayrıca Messi bu maçta yine kilitlendi ancak maçın sonuna doğru bir şeyler yapmaya çalıştı. Dani Alves hücum alanında çok çalıştı, sol tarafta Abidal çok çakılı oynadı. Önünde de Keira olunca bugün Barcelona'nın sol tarafını hiç göremedik. Çok fazla savunma hatası yaptılar Drogba ve Anelka uygun pozisyonları kaçırdı. Biraz futbol şansı olsa Chelsea bugün turu geçen taraf olacaktı.

Chelsea ise Barcelona'nın bu sistematik eksikliklerini iyi gördü. İlk maçın aksine kapanarak oynamadılar yine kontrolü elden bırakmayıp biraz daha hücuma yöneldiler. Yani Drogba'nın yanında Anelka'nın oynayışı bunun göstergesi. Orta sahada Essien, Ballack, Lampard topa güzel bastı, iyi mücadele ortaya koydular. Özellikle Lampard maçın adamı değilim hiç aksamadan oynadı. Essien'in golü ayrıca jeneriklikti. Drogba çıkınca ve rakip 10 kişi alınca anlamadığım şekilde Chelsea geri çekildi. Chelsea uygun pozisyonlar bulabilirdi eksik Barcelona savunması bu hataları yapmaya müsaitti. Ama bu geri çekilme golle sonuçlandı sonuçta karşında Barcelona var ve futbol 90 dakika. Uzaklaştırılamayan bir top sonrasında Iniesta'ya pas ve gol. Bu golde futbol tarihine geçecek gollerden birisi oldu. Genel olarak Barcelona top ayağında tutan taraftı ama futbolu Chelsea oynadı.

Hakem ise ayrı skandaldı. İlk yarıda Drogba'nın düşürülüşü ceza sahasındaydı ve panaltıydı. İkinci yarıda Abidal'in Drogba'yı düşürmeside penaltıydı. Hele ki Anelka'nın vurup Pique'nin eline gelen top bariz penaltıydı. Verilen kırmızı kart yanlıştı orada Barcelona savunma oyuncuları vardı. Ayrıca Iniesta golü attı formasını çıkardı ve sarı kartı vardı önceden. Bununda kırmızı olması gerekiyor. Hakem bu maçta çok konuşulacağa benziyor, biraz Chelsea'nin hakkı yenmiş gibi oldu.

Final Barcelona - Manchester United. Çok konuşulan dünyanın en iyi oyuncusu kim sorusuna cevap olabilecek bir maç. Messi C.Ronaldo'ya karşı. Çok konuşulacak bir maç bu şimdiden final için sabırsızlanalım.

Şanssızlık bu sene de Chelsea'nin peşini bırakmadı ve turu son anda kaybettiler.Geçen sene John Terry'nin ayağı kaymasaydı kupayıda alacaklardı.Ama olmayınca olmuyor...

Üst Alt