Çorlu Ahievran Lisesi'nde Skandal Görüntüler! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çorlu Ahievran Lisesi'nde Skandal Görüntüler!

Evet gördüm bizzat yeğenlerim kardeşlerim okuyor fakat bu aileden gelen eksik terbiye ve biraz da öğretmen otoritesizliği bu insandan bozma gençlerin önünü açıyor ortaya böyle görüntüler çıkıyor. Kim bilir bilmediğimiz neler oluyor

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

işte aile saygıyı öğretmiyor yada öğretemiyor. çok değil üniversite 1deki gençler bile hocaları delirtiyor bazen derse girmek zorunda kalıyorum saygıları sıfır ve üzülüyorum gelecek bize bizden sonra bu nesile emanet.

oradaki öğrencilerin hepsinin allah belasını versin sinirlendim izleyince

ve malesef ki böyle sınıflar çokca var türkiyede yazık bu ülkenin gençliğine

Bu ülkede bazı şeylerin bilinçli bozulduğunu düşünüyorum eğitim sistemi de onlardan biri

Her şey ilkokula dahi inen kılık kıyafet serbestliği saçmalığıyla başladı, sonra "Tokat atan öğretmen" başlıklı haberler servis edilip durdu sürekli. Önceden müdür atanırken en fazla bizden mi, değil mi diye bakılırdı. Ama mutlak otoriter olurdu öğrenci hiç kimseden çekinmese müdürden korkardı. Şimdi müdürlerin otoriter olmasına değil ne kadar yakala olup, olmadığına bakılıyor.

Öğretmen öğrencisine kızdığı anda öğretmenin siyasi görüşüne, okulda sevilme durumuna göre müdür veya diğer öğretmenler tarafından arka çıkılmıyor bir kere. Hadi onlar arka çıksa öğrencinin kim olduğuna göre parti il başkanından, milli eğitim müdüründen, okul müdüründen anında baskı geliyor öğretmene. Veli soluğu okulda alıyor, karşısında dik duran bir müdür ve müdür yardımcısı değil, yalakalığa alışmış olduğundan veliye de yalakalık yapan bir idari amir görüyor genelde. Öğretmeni ya veli ya da idari amir azarlıyor hatta duruma göre veli tartaklamalarına kadar gidiyor. Öğretmene sahip çıkan var mı? Yok.

Bu sefer Öğretmen'de buranın tek doğrusu ben miyim deyip salıyor kendini. Burada hemen kaymakam olaya el atmış mesela neymiş "Öğretmen okula yönetimine bildirmeliymiş" bildirince ne olacak? Müdür sallamayacak hadi diyelim müdür salladı çocuğa ufak tefek ceza verildi. Bu sefer veli kapısına dayanacak öğretmene hesap soracak. En olmadı milli eğitim müdürü veya şu kaymakam öğretmenin tepesine binecek.

Öğretmenlik artık yapılabilecek bir meslek halinden çıktı ve bu kadar ıslarla kötü eğitim politikalarının sürdürülmesinin tek bir açıklaması var bilerek ve isterek ülkenin eğitim sistemi bu hale getirildi. Şuraya bak lan... her gün gelen yeni haberlerle, kameralara yansıyan yeni görüntülere hayret edip eğitim sistemi nasıl bu hale geldi diyoruz. Kameralara yansıyan olanların maksimum %1'idir. Siz düşünün ülkenin halini

Bakın bunun beterini geçen hafta kız arkadaşım yaşadı. Hemde okul öncesi öğretmeni. Diğer çocukları dövmeye çalışan saldırganlaşan bir öğrencisinin annesine çocuğunuz tatil sonrası saldırganlaştı. Biraz ilgilenmeniz lazım demiş. Öğrenci velisi üstüne yürümüş sen bana çocuğun ile ilgilenmiyorsun diyemezsin. Benim çocuğum istediğini yapar sende onunla ilgileneceksin demiş tartışmışlar. Kadın kocam polis onu çağıracağım seni kim öğretmen yaptı. Mahalle karısından farkın Yok vs diye hakaretler etmiş. Ağzına geleni saymış. Ders bitiminde olan olay sonrası arkadaşım okul müdürüne gidiyor. Olayı anlatmaya kadın zaten şikayete gitmiş bile :) ağlamış falan öğretmen şimdi çocuğuma kötü davranacak diye vs. Sonra arkadaşım diyor ben bu öğrenci velisini görmek istemiyorum gerekirse şikayet edicem vs. Müdür şikayet etsende birşey olmuyor diyor. Sınıfı aile istemedikçe değiştiremeyiz diyor. Öğrenci velisi ile tartışmayın zaten yapacak birşeyiniz Yok diyor. Kız arkadaşım nasıl Yok 3 tane sınıf var alın bu çocuğu diyor. Alamayız sizde katlanacaksınız diyor. Bunları yapan aile daha önce de günlük beslenme listesini değiştirmedi diye ( ki 16 Veli böyle kalsın diyor 1 Veli değişsin diyor ) şikayet etmişti.
Ertesi sabah çocuğu erkenden bırakıp gitmiş Veli. Bu sefer kocası getirmiş bırakmış öğlende gelip almış. Ne sınıf değiştiriyor okul idaresi ne öğretmen birşey yapabiliyor. Emin olun bu olayda öğretmen idareye gitse çok çok hocam boşverin derlerdi. Sistem böyle cahile şımarığa okumuşu ezdirmek üzerine kuruldu. Son 15 senede iyice pekiştirildi. Eskiden öğretmene doktora atarlanan milyonda birdi. Şimdi önüne gelen ağzına geleni sayıyor. Bir ton hakaret edip şikayet ediyor. Üstüne birde soruşturma geçiriyorsun. Devir bu çocuklar normal çocuk çünkü ailede gördükleri çevreden duydukları bu.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Demek ki adamda ogretmen kumasi yok.

Bizim ogretmenler hortumla islatirlardi bizi Eyup Lisesi'nde.

Agzindan cikar deyip sakizi cikarmayan ogrenciye Ramazan hoca bi tokat cakardi. sakizi cikarmiycam diyen cocugun agzindan ucardi
Senin zamaninla şimdiki zaman bir değil. Eskiden öğretmen merkezde iken şimdi öğrenci merkezde saçma sapan ilerlemecilik anlayışıyla. Öğrenci bırakmak yok müdür yasaklıyor, hakaret ya da dizimi müdahale oldu mu kameraya çekip bakanlığa gönderiyorlar ve seni ihraç ediyorlar. Çocuk böyle itlik yapınca da çocuktur! Deyip olayı kapatıyorlar. Artık sınıfta öğretmen başta müdür şaklaban devlete göre. Bu ülkede en zor olan zaten öğretmenler, yıllar boyunca kpsss vs uğraşıyor ama o büyük devlet öğretmenlere ya dokundu mu sapık ya da vurdu mu bağırdı mi kötü öğretmen deyip atmaya hemen hazır. Bu çocuğun yaratıcısı devlettir. Devlete hortumla vs giremezsin, gerçekler ile hayaller çok farklı artık

SM-N920C cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bunun yeni nesil,eğitim sistemi ile açıklanması kadar saçma bir şey yok.. Bunun sebebi belli.. Meslek liseleri sahipsiz. İmam Hatip liselerine gösterilen özenin 10'da 1'i bile gösterilmiyor.

Haliyle 20 kişiden 19'unun erkek olduğu,ergenliğin doruğundaki çocuklar da sahipsiz. Disiplin denen şey yok zaten. Öğretmenler de sahipsiz.

Meslek liseleri böyle sahipsiz,özensiz oldukça bunlardan beterleri olacak. Meslek liselerinde neler yaşandığını en iyi bilenlerden biriyim. Orada 2 sene okumak yerine gözlem yaptım resmen. Çok üzücü çok. Delirmeden kaçtığım için hala şaşırırım.

Olan öğretmene olur bu insan artığı geberse anne babasından başka üzülen olamayacak muallak evladı hayatına olduğu gibi devam eder.Bunda bizim gerizekalı velilerimizin de payı büyük.Herkes çocuğunu prenses ya da prens gibi yetiştirio öğretmenin tokadını vs bıraktım en ufak kötü sözünde idareye şikayette bulunuyolar.Öğretmenlere öğrencilerini dövme yetkisi verilmeli,okul öğrencinin karakterinin,ahlak yapısının da oturduğu yerdir aileden sonra bunu aile yapamıyosa öğretmen yapapacak ya sözle ya da dayakla bu kadar basit.Ama öncelikler şu gerizekalı velilerin çocuklarını bulunmaz hint kumaşı gibi şımartarak yetiştirmeyi bırakması lazım.

Son düzenleme:
liderlerden_24_kasim_mesajlari_h123795_58f21.jpg

Bizimle ne alakası var, öğretmenlik mesleği ayaklar altına alınmış diyebilirsiniz.

Bir telefonda sen çıkarıp video kaydına alsaydın hoca ? Disipline verip delil olarak sunsaydın, yetmedi sosyal medya ile bu durumu kulak arkası etmeseydin.

Ettiysen, yedirebildiysen en önemlisi ben öğretmen oldum diye gururlanabildiysen. Kabul et bu senin eserin.

Özel sektörü bu yüzden seviyorum, beğenmezsen çeker gidersin ve eğer gerçekten işinde iyiysen, daha iyi şartlarda bir iş bulabiliyorsun..

edit: Ahlak ve terbiyenin ailede başladığını da demeden de geçmeyelim.

Son düzenleme:
Bunun yeni nesil,eğitim sistemi ile açıklanması kadar saçma bir şey yok.. Bunun sebebi belli.. Meslek liseleri sahipsiz. İmam Hatip liselerine gösterilen özenin 10'da 1'i bile gösterilmiyor.

Haliyle 20 kişiden 19'unun erkek olduğu,ergenliğin doruğundaki çocuklar da sahipsiz. Disiplin denen şey yok zaten. Öğretmenler de sahipsiz.

Meslek liseleri böyle sahipsiz,özensiz oldukça bunlardan beterleri olacak. Meslek liselerinde neler yaşandığını en iyi bilenlerden biriyim. Orada 2 sene okumak yerine gözlem yaptım resmen. Çok üzücü çok. Delirmeden kaçtığım için hala şaşırırım.
Eğitim sistemi ve müfredat ile bal gibi ilgisi var. Ülkeyi teknolojiden bağımsız olarak bu hale getirenlerden hesap sorulmadığı sürece de değişmeyecektir. Artık gelecek nesillerden umutlu olmayan çok kişi var. Herkesi hatip okullarına gönderin diye gazlıyorlar üstelik.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Başlıkta bir eksik var galba MESLEK kısmı yazılmamış.

20-30 tane ergen azmanı erkek çocukların bir sınıfta eğitim? gördüğü okullar.

2005 ya da 2006'da ben de Meslek Lisesi'nde staja gitmiştim, sadece gözlemci olarak. İlk birkaç hafta çok sert bir hoca giriyordu derslere, çocuklarda çıt yok. Sonra hoca değişti yumuşak başlı bir abi geldi, çocuklar hemen kafalamaya başladılar. Böylesini hiçbir yerde görmedim tabii, bunların kafasına sıksan yeridir, ama kız erkek fark etmeden biraz disiplin zafiyeti gösterdin mi tepene çıkarlar. Burada hocanın tekmek tokat girmesinden ziyade sağlam bir ceza sistemi gerekiyor. Disiplin cezası ismiyle kalmamalı yani. Gerçi şu an sistem nasıl bilmiyorum çok uzak kaldım ama böyle bir görüntü olmaz. Buna müsade edersen ardını alamazsın.

Eğitim sistemi ve müfredat ile bal gibi ilgisi var. Ülkeyi teknolojiden bağımsız olarak bu hale getirenlerden hesap sorulmadığı sürece de değişmeyecektir. Artık gelecek nesillerden umutlu olmayan çok kişi var. Herkesi hatip okullarına gönderin diye gazlıyorlar üstelik.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

ya elbette ilgisi vardır ama asıl sorun Meslek lisesi olması. Fen Lisesi-Anadolu Lisesi-İmam Hatip Lisesinde falan bunlar olmuyordur. Özellikle son 10 senede çok yalnız ve sahipsiz bırakıldılar. Son olarak sınavsız geçiş hakkını da kaldırdılar Meslek liselerinin.

Bu okullara doğru bir düzenleme gelmezse daha neler neler göreceğiz. Yoksa eğitim sisteminden binbir çeşit yanlış sayabiliriz, o başka konu ama bu daha başka konu.

Ablam öğretmen ve yeğenim aynı okulda annen bana düşük not verdi diye 8. Sınıf öğrencisi 3 çocuk yeğenimi dövmüşler okul kapısının önünde ablamın çalışmadığı gün. Neyse bir öğretmen görmüş müdahale etmiş çocuğu ellerinden almış. Sonuç ablam aynı okulda öğretmen elimizde darp raporu var. 3 öğrenciden birinin ailesi bu öğretmen oğlumuza takar diye çocuğunun okulunu değiştirdi. Disiplin kurulu Kınama cezası verdi. Sicillerine vs işlemeyen :) ablama da hocam sizin girmediğiniz bir sınıfa alalım çocukları dediler. Yani ceza gören öğrenci mi yoksa öğretmen mi belli değil. Aman Veli şikayet etmesin diye bunlar hep çünkü ne derlerse desinler hemen müfettiş gelir hemen sıkıntıya sokulur öğretmen. Okuldan atma diye bir ceza yetkisi Yok okul disiplin kurullarının

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Öğretmen bir arkadaşımın söylediğine göre öğrenciyi dersten atmak bile yasakmış.Güya öğrenim hakkı egellenemezmiş.Sanki diğer öğrencilerin hakkını sabote etmiyorlarmış gibi.Okula öğrenim için gitmeyen öğrenciyi okuldan atacaksın.Gerkirse zorunlu kamplar falan yapıp disipline edilmeliler.Çünkü okuldan sonra bunlar sivil hayata zarar verecek.

Bizde lise ogrencisi olduk. Istanbul Vatan Lisesi mezunuyum. 3 sene boyunca 2 ölümlü olay , 8-9 hamile kiz ve onlarca yaralamali kavgaya sahit oldum. Ben zaten ilk dersten bilardoya gidip son ders yoklamasina girenlerdendim. Okulla cok alakam olmamasina ragmen egitimcilere karsi hep saygili olurduk.

Okulun en manyagi bile muduru gorunce onunu ilikler kafasini egerdi.

Bizim zamanimizda ulku ocaklari - mgv catismalari olurdu. Liseler arasi kavgalar cok revactaydi. Okula her ay 2-3kere polis otolari gelirdi. Okul kapisi onunda simitcisi kirtasiyecisi sivil polisti. Ocak muhabbetleri en deli zamanlariydi. Ne ocaga ciktim ne mgv ye gittim. Cizgimiz belliydi. Okulu sevmesekte ogretmenler hep basimizin taciydi.

Simdi ki liselilerde insanlik olarak kalite yok. Bu kesinlikle cehalete teslim olmus ailelerin eseri.

Dipnot : vatan lisesini bile imam hatip yaptilar.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Üst Alt