Diego Forlan Beşiktaş'ta iddiası! - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diego Forlan Beşiktaş'ta iddiası!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Diego Forlan Beşiktaş'ta !

Eeee kardeşim yatmaya geldiğini nerenden çıkardın ? 2 saattir niye eveleyip geveliyorsun?Bi kerede tebrik et be bu fenerlileri anlamıyorum arkadaş neyse..Bu arada forlan sana mesaj yollamış fiziğime laf etmesin diyor
diego-forlan.jpg

Anlaşılan anlatmayı beceremiyorum. Tavsiyem üstteki mesajımı da oku, sonra tüm yazdıklarımı kafanda derleyip sonuca ulaşmaya çalış. Benim elimden bu kadarı geliyor, kusura bakma. :)

Bir de bu işler takımın yapısıyla da alakalı biraz. Hagi zamanında Galataasaray'ın takım iskeleti yerli oyunculardan oluşuyordu. Bülent, Hakanlar, Suat, Tugay, Okan, Ümit, Ergün, Emre, Fatih gibi milli takımın dünya üçüncülüğünün temel taşları Galatasaray'da oynuyordu. Onların yanında Taffarel, Popescu ve Hagi elbet iyi performans gösterirdi. Zaten aynı kadro Taffarel-Rüştü, Popescu-Alpay, Hagi-Yıldıray değişiklikleriyle dünya üçüncüsü oldu.

Bizim kadronun iskeleti de şu an Volkan, Gökhan, Emre, Alex, Mehmet, Semih gibi yerli oyunculardan oluşuyor. Bunlara iş ciddiyeti bakımından Lugano'yu da eklerseniz gelen Niang veya Yobo veya başka ileri yaşlı yabancının ortama ayak uydurması sürpriz olmaz. Önceki dönemlerde iskeleti yabancılar oluşturduğu için Carlos, Deivid, Kezman gibi oyuncuların ciddiyetsizliğinden ötürü sıkıntı yaşadık biz de.

Beşiktaş kadrosu da bizim geçmiş dönemlerimize çok benziyor. İskeleti oluşturan yerli oyuncu yok, gelen yabancıları motive olmaya itecek ciddiyet mevcut değil bana kalırsa. Sizin geçen yıl aldığınız oyunculardan verim alamayışınızda da bana kalırsa gelen yabancıları hedefe şartlayacak yerli oyuncu iskeletinizin olmaması önemli rol oynadı.

Bu analizin doğru,ama yinede Forlan kişisel olarak başarılı olacaktır.

Eeee kardeşim yatmaya geldiğini nerenden çıkardın ? 2 saattir niye eveleyip geveliyorsun?Bi kerede tebrik et be bu fenerlileri anlamıyorum arkadaş neyse..Bu arada forlan sana mesaj yollamış fiziğime laf etmesin diyor
diego-forlan.jpg

Sen Kewell'daki fiziği gördün mü? Hele Dünya Kupası sırasında. Kaç kaç kaç. Yer adamı yer. Ama oynamıyo. Fizik deyince sen yukarıdaki fotoyu anlıyorsan Arnold Beşiktaş'ta acayip iş yapar.:D

Forlan'ın oynadığı takımlar: İndependiente Manchester United FC Villarreal CF Atlético Madrid

Niang'ın oynadığı takımlar: Troyes Metz (kiralık) Strasbourg Marseille

Aradaki fark bu işte :)

Valla helal olsun başka ne denir ki...

[video=youtube;VFCU7LoVOFw]https://www.youtube.com/watch?v=VFCU7LoVOFw[/video]

:D :D :D

Forlan bu sene fizik olarak bitmişti,o yüzden normal karşılıyorum Atl Madrid´in göndermesini.Tabi bu bitişte yaştan çok Dünya kupasının yıpratıcılığı var.Hayırlı olsun,renk katacağı kesin reisin.

------------------Guti---------------------

--Quaresma----------------------Simao---

-----------------Forlan--------------------

Fernandez'i de alırlarsa 5 yabancı oluyor.O zaman defans hattına 1 tane yabancı hakkın kalıyor.Ayrıca Bobo'da giderse Forlan'ın yedeği kim olacak?

Quaresma ve Simao sakatlandımı bunların alternatifleri yok.Guti'nin bölgesinde Guti'den başka alternatif yok.

------------------Guti---------------------

--Quaresma----------------------Simao---

-----------------Forlan--------------------

Fernandez'i de alırlarsa 5 yabancı oluyor.O zaman defans hattına 1 tane yabancı hakkın kalıyor.Ayrıca Bobo'da giderse Forlan'ın yedeği kim olacak?

Quaresma ve Simao sakatlandımı bunların alternatifleri yok.Guti'nin bölgesinde Guti'den başka alternatif yok.

O yüzden Selçuğu Hamiti bunlara kaptırmamamız lazım.Bunları alırlarsa işte o zaman ambargo koyarlar lige

İşte ibrahim denen arkadaş bilmiş bilmiş konuşuyor Antuda sanıyor kendini , Allahtan futboldan anlayan arkadaşlar var. (daha doğrusu gerçekleri görebilen)

Niang'ın Forlan'dan iyi olduğunu söylemedim. Bu anlamı hangi mesajımdan çıkardın merak ediyorum cidden. :)

Matematiği öğren öyle gel ibrahim.zaman tünelinde yolculuk yapma

Liglerin başlama tarihini 1 Ağustos kabul edelim, hesabı şöyle yapalım o zaman.

Niang Fenerbahçe'ye transfer olduğu 1 Ağustos 2010 tarihinde 30 yaş ve 298 günlüktü. (30 yılın yedisinde 1 yıl 366 gün olaarak hesap edilmiştir. :) )

Forlan Beşiktaş'a transfer olacağı 1 Ağustos 2011 tarihinde 32 yaş ve 80 günlük olacak.

Yani arada 1 yıl, 4 ay ve 27 gün var.

Bu da demek oluyor ki Niang Fenerbahçe'ye geldiği zaman Forlan'dan 1 yıl, 4 ay ve 27 gün daha gençti.

Aynı yaşta gelmiyor ikisi Türkiye'ye.

Ayrıca Niang, Forlan'ın yaşına geldiği zaman Fenerbahçe'de 1 yıl, 4 ay ve 27 gün zaten geçirmiş olacak.

Bugünün şartları olsa belki Niang gelmezdi, başkası alınırdı. Transferleri yapıldığı dönemin koşullarıyla değerlendir o yüzden, ortaçağ'da yaşanan olayı, yakın çağ koşullarıyla değerlendirme.

Beyler evet forlan çok büyük isim ama sonuçta sahada ne vereceği önemli.O yüzden Niangmış Forlanmış bunları kıyaslamak yanlış.Mesela geçen sene Mustafa Sarp bize Elanodan daha fazla katkı vermiştir.Lige göstereceği uyum,sakatlık durumu bunlar önemli etmenler.Bekleyip görmek lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt