Diego Forlan Beşiktaş'ta iddiası! - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diego Forlan Beşiktaş'ta iddiası!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Diego Forlan Beşiktaş'ta !

Niang'ın Forlan'dan iyi olduğunu söylemedim. Bu anlamı hangi mesajımdan çıkardın merak ediyorum cidden. :)

Liglerin başlama tarihini 1 Ağustos kabul edelim, hesabı şöyle yapalım o zaman.

Niang Fenerbahçe'ye transfer olduğu 1 Ağustos 2010 tarihinde 30 yaş ve 298 günlüktü. (30 yılın yedisinde 1 yıl 366 gün olaarak hesap edilmiştir. :) )

Forlan Beşiktaş'a transfer olacağı 1 Ağustos 2011 tarihinde 31 yaş ve 80 günlük olacak.

Yani arada 1 yıl, 4 ay ve 27 gün var.

Bu da demek oluyor ki Niang Fenerbahçe'ye geldiği zaman Forlan'dan 1 yıl, 4 ay ve 27 gün daha gençti.

Aynı yaşta gelmiyor ikisi Türkiye'ye.

Ayrıca Niang, Forlan'ın yaşına geldiği zaman Fenerbahçe'de 1 yıl, 4 ay ve 27 gün zaten geçirmiş olacak.

Bugünün şartları olsa belki Niang gelmezdi, başkası alınırdı. Transferleri yapıldığı dönemin koşullarıyla değerlendir o yüzden, ortaçağ'da yaşanan olayı, yakın çağ koşullarıyla değerlendirme.

Harbi kafan güzel senin kardeşim... 2 saat yaş lafı yapıyon geçmişe gidiyon geleceğe tekrar dönüyon . Sonra Drogba 34 yaşında dıyorum niangtan 4.5 yaş genc dersin sonra tefe koyarlr diyorum.. sonra gidiyon yaş demıyorum fizik diyorum diyon en sonunda tekrar dönüyon kötü transfer demiyorum boş transfer diyorum diyorsun.. Kardeşim ksıaca kafan güzel mi ve amacın ne ?

Niang'ın Forlan'dan iyi olduğunu söylemedim. Bu anlamı hangi mesajımdan çıkardın merak ediyorum cidden. :)

Liglerin başlama tarihini 1 Ağustos kabul edelim, hesabı şöyle yapalım o zaman.

Niang Fenerbahçe'ye transfer olduğu 1 Ağustos 2010 tarihinde 30 yaş ve 298 günlüktü. (30 yılın yedisinde 1 yıl 366 gün olaarak hesap edilmiştir. :) )

Forlan Beşiktaş'a transfer olacağı 1 Ağustos 2011 tarihinde 31 yaş ve 80 günlük olacak.

Bu da demek oluyor ki Niang Fenerbahçe'ye geldiği zaman Forlan'dan 1 yıl, 4 ay ve 27 gün daha gençti.

Aynı yaşta gelmiyor ikisi Türkiye'ye.

Ayrıca Niang, Forlan'ın yaşına geldiği zaman Fenerbahçe'de 1 yıl, 4 ay ve 27 gün zaten geçirmiş olacak.

Bugünün şartları olsa belki Niang gelmezdi, başkası alınırdı. Transferleri yapıldığı dönemin koşullarıyla değerlendir o yüzden, ortaçağ'da yaşanan olayı, yakın çağ koşullarıyla değerlendirme.

Bu arada niang fenere geldiğinde Forlanda dünya kupasının en iyi oyuncusu seçilmişti =))))))))

Harbi kafan güzel senin kardeşim... 2 saat yaş lafı yapıyon geçmişe gidiyon geleceğe tekrar dönüyon . Sonra Drogba 34 yaşında dıyorum niangtan 4.5 yaş genc dersin sonra tefe koyarlr diyorum.. sonra gidiyon yaş demıyorum fizik diyorum diyon en sonunda tekrar dönüyon kötü transfer demiyorum boş transfer diyorum diyorsun.. Kardeşim ksıaca kafan güzel mi ve amacın ne ?

Diyorum ki en büyük Beşiktaş, gerisi traş. :)

Bir de bu işler takımın yapısıyla da alakalı biraz. Hagi zamanında Galataasaray'ın takım iskeleti yerli oyunculardan oluşuyordu. Bülent, Hakanlar, Suat, Tugay, Okan, Ümit, Ergün, Emre, Fatih gibi milli takımın dünya üçüncülüğünün temel taşları Galatasaray'da oynuyordu. Onların yanında Taffarel, Popescu ve Hagi elbet iyi performans gösterirdi. Zaten aynı kadro Taffarel-Rüştü, Popescu-Alpay, Hagi-Yıldıray değişiklikleriyle dünya üçüncüsü oldu.

Bizim kadronun iskeleti de şu an Volkan, Gökhan, Emre, Alex, Mehmet, Semih gibi yerli oyunculardan oluşuyor. Bunlara iş ciddiyeti bakımından Lugano'yu da eklerseniz gelen Niang veya Yobo veya başka ileri yaşlı yabancının ortama ayak uydurması sürpriz olmaz. Önceki dönemlerde iskeleti yabancılar oluşturduğu için Carlos, Deivid, Kezman gibi oyuncuların ciddiyetsizliğinden ötürü sıkıntı yaşadık biz de.

Beşiktaş kadrosu da bizim geçmiş dönemlerimize çok benziyor. İskeleti oluşturan yerli oyuncu yok, gelen yabancıları motive olmaya itecek ciddiyet mevcut değil bana kalırsa. Sizin geçen yıl aldığınız oyunculardan verim alamayışınızda da bana kalırsa gelen yabancıları hedefe şartlayacak yerli oyuncu iskeletinizin olmaması önemli rol oynadı.

Turk oyuncularimizin kalitesiz olusuna katiliyorumda ,sizin gecmis kadrolariniza benzeme isini abartmisin biraz ,gecmiste Fenerbahce 4 yildiz bir arada ne zaman oynamis ,hatirlamiyorum.

Niangla, Forlani karsilastirmissiniz veya birileri karsilastirmis,bence buyukde bi hata yapilmis niang daha cok lokal bi oyuncuyken Forlan dunyaca taninmis bi yildizdir bunu bi kenara koyarsak,yas ile alakali kismi diger matematikci arkadaslarim aciklamis zaten!

Antu dilinde yazacak olursak sayet bir Aleks degil tabiki ibrahim sikinti var yani anlican!

dikkatimi ceken sey: bu forumda besiktasli ve fenerli arkadaslar birbirine girmeyi seviyor, bu tartismalari hep seksi bulmusumdur.

30 yas 298 gunluk biriyle 31 yas 80 gunluk biri arasinda 147 gun 6 saat vardir arkadasim . O da yaklasik 5 ay eder nasil hesaplama yaptin anlamadim ?

Forlan iyidir ya. Ben dunya kupasinda izlemistim iyi oyuncu. Forma satisi ve stad uzerinden paranin buyuk kismini cikartiyorlarsa zaten sorun yok. Ekstra bizim disimizda diger takimlar arasinda yerli yabanci fiyat ayrimi bizimki kadar onemsenmiyor. Niang 3.5 ediyorsa Forlan da 4 eder. Fazla problem yok.

ciddi ciddi forlani mi tartisiyorsunuz? gelir buraya tutar tutmaz da kimin haddine diego forlan i tartismak? heheeheh. rijkaard i tartismak gibi bisey gelir yapamaz baska mesele

Turk oyuncularimizin kalitesiz olusuna katiliyorumda ,sizin gecmis kadrolariniza benzeme isini abartmisin biraz ,gecmiste Fenerbahce 4 yildiz bir arada ne zaman oynamis ,hatirlamiyorum.

Niangla, Forlani karsilastirmissiniz veya birileri karsilastirmis,bence buyukde bi hata yapilmis niang daha cok lokal bi oyuncuyken Forlan dunyaca taninmis bi yildizdir bunu bi kenara koyarsak,yas ile alakali kismi diger matematikci arkadaslarim aciklamis zaten!

Antu dilinde yazacak olursak sayet bir Aleks degil tabiki ibrahim sikinti var yani anlican!

İbrahime anlatamassın abi :) niangla forlan arasında 1.5 yaş farkı var :) geldiğinde öyleymiş ahahahaha

Al birini vur otekisine. Zaten ikisi futbolcu fiyatlarini cok yukari tasiyorlar. Topuz'a falan o kadar para veriyorlar. Stoch bizden cok daha fazla para verdiler. Emre vs. vs. onlar da az almiyor ya da Lugano. Dolasti dolasti bir yer bulamadi kendisine o kadar para veren tekrar Fener'e dondu. Besiktas'daki oyuncular da fazla aliyor. Bu iki kulup fiyatlari cok yukseltiyor ozellikleri yerlileri Fenerbahce cok yukseltiyor fiyat olarak. Besiktas'da yabancilara cok para veriyor. Tabatalar falan vardi vs. vs. Guti icin imza parasi falan vardi diyorlar.

Ha şimdi ibrahim abi (yaşını yeni gördüm kusura bakma) ozaman fenerbahce nianga o kadar parayı 1 sene için mi verdi ? 1 seneyi kıyaslıyorsun... ne diyeyim...

vermis olabilir, bak iste adam sampiyonlugu getirdi, alex ile beraber.

seneye sampiyonlar ligine katil din mi, bak kasaya ne paraciklar geliyor.

sampiyonluk parasindan falan bahsetmiyorum bile.

vermis olabilir, bak iste adam sampiyonlugu getirdi, alex ile beraber.

seneye sampiyonlar ligine katil din mi, bak kasaya ne paraciklar geliyor.

sampiyonluk parasindan falan bahsetmiyorum bile.

Kendisi 5 ay daha oynar dedi :) o yüzden dedim yoksa yaşa başa bakmam ben... Di natale (35) yaşında italyada gol kralı :)))

Beşiktaş daha stadını yaptıracak beyler istedikleri kadar iddialı kadro kursunlar.

Kendisi 5 ay daha oynar dedi :) o yüzden dedim yoksa yaşa başa bakmam ben... Di natale (35) yaşında italyada gol kralı :)))

Şakaydı o. Aralarındaki 5 aylık farka vurgu yapmak için. :)

Ha şimdi ibrahim abi (yaşını yeni gördüm kusura bakma) ozaman fenerbahce nianga o kadar parayı 1 sene için mi verdi ? 1 seneyi kıyaslıyorsun... ne diyeyim...

Diyorum ki Forlan ile Niang elbet aynı yaştalar ama Türkiye'ye transfer olma yaşlarına bakarsan aynı değil. Niang 1.5 yaş daha gençti Türkiye'ye geldiği zaman. O yüzden ikisi aynı yaşta gelmediler diyorum Türkiye'ye. Transferi yapıldığı zamanın koşullarıyla değerlendirmek lazım, bugünün koşullarında Niang alınmayabilirdi belki. Zaten geçen yıl da Gyan ve Remy transferi olmadığı için 3. alternatif Niang'a yönelmiştik. Rennes 17-18 milyon Euro'dan aşağılara inse Gyan gelirdi, Remy eğer Türkiye'de oynamayı kabul etse Remy gelirdi, Niang gelmezdi.

Bir de Niang'ın Forlan'dan daha iyi olduğunu söylemedim, söylemem de. İkisi de kariyerlerinin zirvesindeyken Forlan daha iyi futbolcuydu kuşkusuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt