Dinozorları Yok Eden Asteroit İnsana Nasıl Yaradı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dinozorları Yok Eden Asteroit İnsana Nasıl Yaradı?

Emeğine sağlık @Danyal Artemis

Yalnız bu forumda pek rağbet görmüyor böyle konular. :D

Bir ara ben de açıyordum, Aslan denedi falan dine bağlıyorlar bir şekilde.

Yav ortada din yok sunlar olusurken. Tamam inancımız var çok şükür de sorgulamalı öğrenmeli de insan. Düşünebiliyoruz sorgulayabiliyoruz ki insanız.
Cübbeli de diyor ne gerek var milyar dolarları bilime yatırıyorlar bana verin 100bin$ ben size anlatayim diyor :D

he diyip geçecen. yapacak pek bişe yok onlara. :D

İnsanoğlunun yapamayacağı olaylar bunlar bundan dolayı bağlıyorlar bence. Şansa oldu demekte bu kadar hassas kurulu bir dengeye hakaret olur.

olan bir şeyin nasıl olduğunu çözerek ,olaya dahil ve sahip olduğumuz yanılgısı,bilimde tartışılan bir şey bu.bilim dediğimiz şey aslında bir çözümleme süreci ,sıfırdan bir şey yapmıyoruz,çözümlediklerimiz vasıtasıyla işimize yarayacak olguları kullanmaya çalışıyoruz ama o da bir yere kadar.ve bu da zaten insanlığımız gereği yapmamız gereken bir şey düşünmezsek sorgulamazsak ne işe yarayacak insanlığımız.ama tabi bir şeyleri çözdük öğrendik diye de var olan düzene saygıyı kaybetmemek var ki bu asıl insanlık sınavımız. hatta bazılarımız bunu suistimal etmeye çalışsa da

Olayı başka yerlere çeken dallamalar engellensin, kimse de bir diğerini kırmasın.
Bazıları inancın bilime engel olduğunu sanıyor, ben bir engel görmüyorum.
Bilim olayların "Nasıl" gerçekleştiğine cevap verir. Burada da "Nasıl" diye sorulup ona cevap veriliyor.
"Bir göktaşı düşmüş bak ne enteresan, "Nasıl" olmuş?" sorusunun cevabı "Allah düşürmüş, mukadderat" değildir. Yaradan onu bir süreçle senin öğrenebileceğin şekilde oluşturmuştur. Sen de bilim ile öğrenmeye çalışırsın.
Kişinin inancını belirleyecek soru ise "Neden?" sorusudur. Konuya dahil olmasına lüzum yok.

Nasıl ve Neden soruları birbirinden çok farklıdır, karıştırılmaması gerekir.

Evrim evrim diyorsunuz da Maymun'un yaratılışı hakkında bilgi var mı ? Bilmediğimden soruyorum.

Maymun nereden gelme ? Maymun neyden geliyor. İlk maymunlar kimler ?

Olayı başka yerlere çeken dallamalar engellensin, kimse de bir diğerini kırmasın.
Bazıları inancın bilime engel olduğunu sanıyor, ben bir engel görmüyorum.
Bilim olayların "Nasıl" gerçekleştiğine cevap verir. Burada da "Nasıl" diye sorulup ona cevap veriliyor.
"Bir göktaşı düşmüş bak ne enteresan, "Nasıl" olmuş?" sorusunun cevabı "Allah düşürmüş, mukadderat" değildir. Yaradan onu bir süreçle senin öğrenebileceğin şekilde oluşturmuştur. Sen de bilim ile öğrenmeye çalışırsın.
Kişinin inancını belirleyecek soru ise "Neden?" sorusudur. Konuya dahil olmasına lüzum yok.

Nasıl ve Neden soruları birbirinden çok farklıdır, karıştırılmaması gerekir.

Elhamdülillah Müslümanım ve Müslüman biri olarak soruyorum.

Dinazorların günahları neymiş ki Allah düşürmüş ? Helak olmuşlar.
Allah'ın gücündedir bi anda canları yanmadan hepsinin ruhunu almak.
Dinazorlar içinde eşcinsel ilişki mi olmuş. Dünya dinazorlar için yaratıldı da onlar kadir kıymet bilmeyince bizim için mi temizlendi.

Bu teorilere ya hiç inanmayacaksın delil net değil diye, ya da sorgulayacak dinden şüphe duyacaksın. Çünkü bu konularla ilgili sorulara net cevap verecek din adamları yok

Elhamdülillah Müslümanım ve Müslüman biri olarak soruyorum.

Dinazorların günahları neymiş ki Allah düşürmüş ? Helak olmuşlar.
Allah'ın gücündedir bi anda canları yanmadan hepsinin ruhunu almak.
Dinazorlar içinde eşcinsel ilişki mi olmuş. Dünya dinazorlar için yaratıldı da onlar kadir kıymet bilmeyince bizim için mi temizlendi.

Bu teorilere ya hiç inanmayacaksın delil net değil diye, ya da sorgulayacak dinden şüphe duyacaksın. Çünkü bu konularla ilgili sorulara net cevap verecek din adamları yok

Ben ne dedim, sen ne anlatıyon? :38573:

Güzel konu. Dinozorları uzaydan astroid yok ettiği tahminim insanlarda uzaydan o gelen Asteroiden ortaya çıktı.
Uzaylıyız hülooooooooo

Başlığı okuyunca insan asteroit de iyi geldi şifa niyetine gibi algılıyor. .

Yemeklerden sonra asteroit tozu hazmı kolaylaştırır

Bu imzayı görme yetkiniz bulunmuyor, forum yöneticisiyle iletişim kurunuz.(vBulletin 4.2.2)

Kitapsız amipler koşmuş yine konuya..

Ulen dallamalar inanmıyorsanız insanların inançlarıyla dalga geçmeyin.. çokta fifi inanıp inanmaman.. kimseyi de etkilediğiniz falan da yok popülist hareketlerinizle

İnsanoğlunun yapamayacağı olaylar bunlar bundan dolayı bağlıyorlar bence. Şansa oldu demekte bu kadar hassas kurulu bir dengeye hakaret olur.

Şansa oldu demeden araştırıp merak etmek sadece skeptik yaklaşarak ilerlemek en doğrusu.

Başka türlü bilime katkıda bulunmak imkansız. Bilim ile fıkıh ve yaratıcı kavramlarını aynı teraziye koymadan ilerlemek gerekiyor. Aksi halde işin içinden çıkamayız. Kafa yormadan birini kapatırız.

İnsanın atası maymun değil primattır. Primatlar maymunlarında atasıdır biyolojik belirlemeler bu şekilde ilerliyor daha öncül bir ata bulunana kadar bu durum böyle.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kitapsız amipler koşmuş yine konuya..

Ulen dallamalar inanmıyorsanız insanların inançlarıyla dalga geçmeyin.. çokta fifi inanıp inanmaman.. kimseyi de etkilediğiniz falan da yok popülist hareketlerinizle

Ayni davranisi baskasindan bekliyorsan sen de inanan olarak inanmayanlara bu ihtamlarda bulunamazsin.

Inancli insanlar niye hep bu kadar saldirgan oluyor din konusunda hic anlam verememisimdir.

Not: Hic bir tarafi tutmuyorum. Her bireyin kendi inanci veya düsüncesi vardir, her zaman saygi duymak lazim.

Üst Alt