Diyarbakırspor-Bursaspor Maçı | Peki şimdi ne olacak? - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diyarbakırspor-Bursaspor Maçı | Peki şimdi ne olacak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: G.Kurtar: "Bursa'da bile oynamaya razıyız"

Futbolcuyla Teknik direktörün suçu yok. suç böylelerini içereye sokan Emniyetin suçu var. nasıl koyuyorlar böyle aramadan sormadan demekki ortak birşey bu. bide bu devirde polise güvenilcek öyle mi ?

Bursa'da oynanırsa o stadtan ölü bile çıkabilir en iyisi hiç oynanmaması ya da tarafsız sahada seyircisiz olarak oynatılması.

Arkadaşlar ben sizi anlamıyorum ya.O haklı bu haklı konuşacağımız yerine Türkiye gerçeklerini görün.Her faaliyette bir iç çatışma yaşamak zorundamıyız? Bursa'daki maçta ''Pkk dışarı'' diye tezahürat etmek doğrumuydu? Diyarbakır'daki maçta İstiklal marşı ıslıklamak doğrumu? Her 2 tarafta futbolu katlettiğinden dolayı suçludur.Allah 2 takımı da bildiği gibi yapsın.

fft1_mf540723.Jpeg

Valla Bursaspor ligin ilk yarısındaki maçta ne yaptı bilmiyorum ama Diyarbakırlılar baya sinirlenmiş...

Bu resim nedir ya,savaş alanına gitmişler sanki..

Cevap: Diyarbakır'da Polisten İlginç Operasyon

önce emniyet ve güvenlik stada kaya bozması taşların stada nasıl sokulduğunun hesabını sorsun..sorumlulardan hesap sorulsun,stad müdürü,sorumluları sorgulansın.

kaya girmese ne olur adamlar cep telefonu çakmak ayakkabı atıyor sahaya o stada taş sokmak en kolayı...

Emniyeti tebrik ederim,hakemden önceden bilgi alarak doğru bir hamle yapmış..

Cevap: Diyarbakır'da Polisten İlginç Operasyon

Bu operasyon tam olarak gerçekleştirilememiş aslında.Ertuğrul Sağlam basın toplantısında söylemiş.Bursaspor stadın dışına çıkarılırken bazı televizyon kanalları canlı yayınladığı için taraftarlar durumu öğrenmiş ve dışarı çıkmaya çalışımışlar...

Cevap: Diyarbakır-Bursaspor Maçı | Peki şimdi ne olacak?

Hadi bakalım; Diyarlı, Bursalı savaşı çıktı bi de iyi mi. bir başkadır benim memleketim. yakında hangi şehirlerarası savaş çıkacak acaba.

Cevap: Diyarbakırspor-Bursaspor Maçı | Peki şimdi ne olacak?

olayı başlatan bursada istiklal marşı okunurken zafer işareti yapan diyarbakırlılar.

Cevap: "Bursa'da bile oynamaya razıyız"

Şimdi bu olayların başlangıcı nasıl oldu? "PKK dışarı!" tezahüratı değil mi? Gocunmalarının, kin tutmalarının sebebi bölücü örgüt üyesi gibi gösterilmeleri yani? Türkiye Cumhuriyetine bağlı olmadığını savunan, bölmeye çalışan bir örgütün üyesi? Madem olay sadece buydu neden Diyarbakır'da bu bağlılık gösterilmedi? Neden Bursalıları haklı çıkarırcasına PKK marşları söylendi, İstiklal Marşımız ıslıklandı? Provakatörlerin gazına geldiler diyorsun. Küçümsemek için söylemiyorum ama 1-2 kişinin gazına gelebilecek o kadar cahil insan var ki oralarda, haklı olabilirisin belki ancak bu hafifletici bir sebep mi allah aşkına? Gaza geldim adam öldürdüm, gaza geldim şunu yaptım, gaza geldim bunu yaptım... Bunun sonu var mı? Dağa çıkıp onlarca masum askerimizin ölmesine sebep olan da bu gaza gelen, cahil zihniyet oluyor maalesef. Neyi ne için yaptığını bilmeyen o cahil zihniyet. Küçük bir grubun gazına geldi, koskoca stat İstiklal Marşı'nı ıslıkladı. Kuçük bir grubun gazına geldi koskoca stat orada marşlar söyledi. Gaza geldiler, o zaman sorun yok mu diyelim? "PKK dışarı!" diyince alınan, bu kadar kin tutuan bir insan bunalrı yapar mı? bağlılığına laf edildiği için bu kadar kin tutan bir vatandaş bunları yapar mı? Soruyorum sana. İstiklal Marşı'nı ıslılar mı? Marşlar söyler mi? Karşısındakini haklı çıkarmak için elinden geleni yapar mı? Bu olayların çıkmasındaki en büyük sebep PKK sempatizanlarının Bursa'da Apo'ya karşı edilen küfürlere kızması, ona kin tutumasıdır. Yok Bursalılar "PKK dışarı!" demiş, şunu demiş bunu demiş değil. Bursalılar Apo'ya küfür etmiş. Olay bu. ve bunun sonucunda da PKK sempatizanlarının gazına gelip ortalığı cehenneme çeviren onlarca insan. Bursalıları desteklemek milliyetçi olmak olmadığı gibi Diyarbakırlılar'a haklılık payı çıkarmaya çalışmak da sağ duyulu olmak olmuyor.

tamamen katılıyorum bide hep birileri gaz verdi, birileri kışkırttı,birileri tahrik etti,provokasyon,diyarbakır halkı bu değil ya kardeşim diyarbakır halkı bu değil de nerde diyarbakır halkı diyarbakır da yaşamıyor heralde göremedik daha!

Cevap: Diyarbakırspor-Bursaspor Maçı | Peki şimdi ne olacak?

Olayı başlatan Bursa'daki maçta Marşımız okunurken ıslıklayıp zafer işareti yapan Diyar'lılar.

Olayı başlatan Bursa'daki maçta pkk bayrağı açan Diyar'lılar.

Bize futbola siyaset karıştırıyosunuz diyosunuz da olayın başına bakın bakalım siyaseti karıştıran kimler!

Herkes Bursa'lılara ırkçı gözüyle bakıp onları sütten çıkmış ak kaşık sanıyo! Ama Bursa durup dururken olay çıkarmadı! Herkes bilip bilmeden yorum yapıyo. Devam edin böyle bilinçsiz bilinçsiz ! Kızıp doğru olan şeyleri 'ısrarla' savununca suçlu biz oluyoruz!!

:rolleyes::rolleyes:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt