DK Elemeler Grup İkinci Maçı | Türkiye 3-0 Estonya | Maç Sonucu - Sayfa 61 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

DK Elemeler Grup İkinci Maçı | Türkiye 3-0 Estonya | Maç Sonucu

Cevap: DK Elemeler Grup İkinci Maçı | Türkiye 3-0 Estonya | Maç Sonucu

Rakiplermiz zayif. A, G ve H gruplarinin birinde olsak, 2.lik icin direk bir rakibimiz olsa, hersey daha zor olabilirdi Böyle bir grupta olmak sans. Romanya eski cizgisinden uzak. Macaristan zayif. Estonyanin durumu belli. Macaristan bir kac yil önce, U20 turnuvasinda 3 oyuncusu öne cikmisti. Varga, Koman ve Nemeth. 2si Macaristanda ilk11 basliyor. Onlarin seviyesi belli bir düzeyde.

Bu gruptan Brezilya 2014e gidemezlerse, durum cok vahim demektir.

Lider olup gidersek gideriz.Yoksa gidemeyiz.Playofflar bize yaramıyor.Eleniyoruz habire.Büyük ihtimal oradan da güçlü bir takım gelecek eğer 2. olursak.

Derdim bu maçı da sadece Selçuk tercihi üstünden konuşmak değil ama kritik Romanya-Macaristan dönemeci öncesi 10 kişilik Estonya galibiyetiyle başımızın dönmesinin de gerçekçi olmadığını düşünüyorum.

Abdullah Hoca pazartesi günkü basın toplantısında “Herkes değişime saygı duyacak” dedi. Savunmanın göbeğinde Ömer-Semih, ileride Sercan’lı değişim gerçekten saygıdeğer. Ama bir değişimden söz ediyorsak; bu, gitmeye çalıştığımız Brezilya 2014’te 34’ünü görecek Emre kadar, 29’luk Selçuk etrafında da olmalı. Belli ki milli takım çatısı kurulurken Gümüşdağ-Avcı-Buruk-Belözoğlu arasındaki telepatik uyumdan faydalanılmış. Ama Dünya Kupası yolunda ihtiyacımız olan esas uyum, Selçuk-Arda-Umut-Burak arasındaki...

Bunu farklı kazanılmış, Abdullah Hoca’nın ve de Emre’nin yıldızlaştığı bir günün sonunda yazdığımın farkındayım. Evet, herkes değişime saygı duymalı. Biz de duymalıyız... Emre de... Hatta Abdullah Hoca da...

Uğur meleke döktürmüs :D

Derdim bu maçı da sadece Selçuk tercihi üstünden konuşmak değil ama kritik Romanya-Macaristan dönemeci öncesi 10 kişilik Estonya galibiyetiyle başımızın dönmesinin de gerçekçi olmadığını düşünüyorum.

Abdullah Hoca pazartesi günkü basın toplantısında “Herkes değişime saygı duyacak” dedi. Savunmanın göbeğinde Ömer-Semih, ileride Sercan’lı değişim gerçekten saygıdeğer. Ama bir değişimden söz ediyorsak; bu, gitmeye çalıştığımız Brezilya 2014’te 34’ünü görecek Emre kadar, 29’luk Selçuk etrafında da olmalı. Belli ki milli takım çatısı kurulurken Gümüşdağ-Avcı-Buruk-Belözoğlu arasındaki telepatik uyumdan faydalanılmış. Ama Dünya Kupası yolunda ihtiyacımız olan esas uyum, Selçuk-Arda-Umut-Burak arasındaki...

Bunu farklı kazanılmış, Abdullah Hoca’nın ve de Emre’nin yıldızlaştığı bir günün sonunda yazdığımın farkındayım. Evet, herkes değişime saygı duymalı. Biz de duymalıyız... Emre de... Hatta Abdullah Hoca da...

Uğur meleke döktürmüs :D

Uğur MELEKE Bizim ülkemiz için çok temiz çok iyi biri... Canım ülkemde ağzında salyalarla konuşan birilerinin köpekliğini yapan spor yazarları prim yapıyor..

İşimiz zor ama Türkiye'nin olduğu heryerde bi Umut vardır. Hayırlısı diyorum..

rakıp 10 kısı kalmasaydı kazanma ıhtımalımızın cok az oldugu bır mıllı mac daha ızledık...

hedeflerı ve ıdeallerı kucuk aavcı ve emre paragozoglu gıbı sahıslar bır 10 kısılık estonya galıbıyetı sonrası bıle saga sola mesaj derdıne dusmusse ben cok da bıseyler beklemıyorum mıllı takımdan...

bu ülkede Ay-Yıldızlı formayı giyerken o formayı desteklemeye gelen taraftarlara bi nevi Türk Millet'i ne küfreden, sürekli takım içinde gruplaşmalar oluşturan ve sağa sola sataşan bir adama Ay-Yıldızlı formayı verenin de , ona tezahürat edip destekleyenin de bir yerlerinde bir kaç eksik olduğunu düşünürüm. Ama bazıların için ''fanatizm'' öyle bir seviye ye gelmiş ki sadece ezeli rakibi olduğu takım sinirlensin, galeyana gelsin diye bu tür davranışlarda bulunuyorlar ya kendileri ne Türk Milleti olarak görmüyorlar ya da ar damarları çatlamış. Dünkü maçta açık açık takım içinde gruplaşmanın ve bazılarının takımın patronu benim havaları sahaya yansımalarını açık açık belli eden hareketler mevcuttu. ilk golden sonra klübe de sanki baba oğluna fırca atar gibi Hamit ve Nuri' ye bağırması, oyundan cıkarken tören edasında kaptanlık pazubandını Arda' ya verip sanki Hamit' e bir şeyler ima etmesi. Emre ve Arda' nın oyunu sürekli kanatlara yaymaya çalışıp defans arkasına koşular yapıp futbolunu böyle oynamaya alışık olan Burak - Umut ikilisini kötü gösterme cabaları, nihayetinde Burak' ı yuhalattırmak ve bunları istedikleri gibi besleyen Selcuk' a gerek yok havaları vermek. ve ironic olarak Emre' nin ilk attıgı gol defansın arasın atılan bir top tan olması daha sonra Selçuk' un oyuna girerken Umut' un oyundan cıkması ona rağmen maestronun golünü yazması. aynı Emre ve o zamanın TD' si bunu Hakan Şükür' e de yapmaya kalkmıslar dı. ve belkide bizim bilmediğimiz kimleri daha gün yüzüne cıkmadan sırf Galatasaraylı oldugu , Emre' ye yalakalık yapmadıgı için buna benzer hareketlere maruz kaldılar. benim üzüldüğüm nokta hiç bir Galatasaray 'lı futbolcu bu konuları gündeme taşımıyor sırf Milli Takım zarar görmemesi için. Dün çoğu Milli Takım oyuncusu da isteksiz di zaten Semih yapmadıgı hataları yaptı. Burak gözü kapalı atabileceği bir golü kacırdı. Nuri Şahin ki şu anda potansiyel olarak cok büyük beklentilerin oldugu ve bunları karsılayacak tekniğinin, oyun anlayısının oldugu fakat önce R.Madrid' de sansız bir sakatlık. bu adamı maç garantiye alınıp 3 gol atıldıktan sonra son 10-15 dakika alt yapıdan yeni cıkan futbolculara atmosferi yaşasın görsün diye son dakikalarda verilen formadan ne farkı vardı. ki Mehmet Ekici ile ilgili hiç konuya girmeyeceğim. ayrıca hazırlık maçları olsun ve ya ondan önceki Euro 2012 maçları olsun genellikle forma şansı bulan Gökhan Töre' nin Rusya' ya gittikten sonra bu adama ne oldu da Tunay gibi Milli Takım için şu anda yetersiz ilerisi için pek umut vermeyen adam oynatılmaya başlandı. Emre Çolak' ın Milli Takıma çağrılmama nedeni hala muallak. Abdullah Hoca' nın gençleşme, değişim sözlerinin ilk önce kendi kafasında başlaması ve hak edene formayı vermesi gerektiğinin biri veya birileri tarafından hatırlatılması lazım. Maç ile orta saha diye bir kavram yoktu dün, orta saha oyuncuları ile başlayan atağımız olmadı. Defanstan gelen Semih veya Ömer ortasaha sanki topları dagıtan birer oyuncu gibi çabaladılar. beklerimiz aşırı çekingen oynadılar ceza sahası içine girmeyi hemen hemen hiç denemediler bile. stoperlerimiz fizik mücadelelerinde zorlandılar. araya bir kaç kez adam kacırdılar.kanat oyuncuları bir kaç pozisyon hariç bilinçsizce içeri girmeye çalıştılar veya ortalar açtılar. ama güzel ülkem her zaman oldugu gibi sonuca bakarak dünü bayram etti, biraz daha dişli bir rakip olan Macaristan ve Romanya maçlarında bu kadro yapısı ve taktigi ile oynarsak kötü sonuclar alabiliriz ve faturanın forvetlere kesileceğini şimdi den belirteyim. Çünkü fazla bir varlık gösteremeyecekler hiç bir istedikleri topu almıyorlar ve onların futboluna katkı sağlayan futbolcuları oynatmıyoruz.

bana sallayanlar olmus. neymis farkli yazacagim diye kasiyormusum. hee baska isim gücüm yok burda ünlü olayim diye kasacagim. Allah akil fikir versin. Abdullah Avci Uefa Pro lisansina sahip Türkiyedeki bir avuc TD'den biridir. ayrica sürekli kendini gelistirmeye calisan, almanyadaki, ispanyadaki altyapi sistemlerini ögrenmek icin bizzat oraya gitmekten üsenmeyen bir isim. Türkiye de daha 10 sene altyapidan bir mok cikmaz affedersiniz. ha tek tük arda gibi semih gibileri cikar. buda bir mucizedir aslinda. zira Burak gibi futbol düsmanlarinin yildiz satüsü aldigi bir döneme girdik. 33 gol atmismis. ben önce adamin topculuguna bakarim. canli izledigim en kötü futbolculardan. top kontrolü sifir, oyun zekasi yerlerde. istedigi kadar gol atsin, bana göre futbolcu degil. altyapi egitimi almadigi her halindan, hareketinden belli. ayrica her pozisyonda gol atacagim diye arkadaslarini es gecen adami bana övmeyin sirf Galatasaray da oynuyor diye. size göre Galatasarayda oynayan her oyuncu süper karekterli, süper insan, süper star futbolcu. tamam hepimiz bu renklere asigiz da bukadar da da olmaz. bari milli takim konusunda ojektif olun.

burda bütün tartismalar bizim futbolcular ekseninde dönüyor. yok Selcuk niye oynamamis, Emre niye cagrilmamis, Hamit niye küstürülmüs. herkez TD, herkez isin uzmani. sorsan cogunuz hayatinda 2 topa vurmamistir. oynasaniz da Türkiye deki altyapi egitim seviyesi belli. ne biliyorsunuz da konusuyorsunuz. Avci gibi adamlarin kiymeti bilinmeli. Türkiye icin bir sanstir kendisi.

aavcı bulundugu yerın kıymetını bılsın gelmesı zor kalabılmesı cok daha zordur..

mtopal halı tunaay torun gıbı yeteneksızlerın emre arda volkan gıbı karakter zaafıyetı olanların mıllı takımda olmaması dılegıyle

bana sallayanlar olmus. neymis farkli yazacagim diye kasiyormusum. hee baska isim gücüm yok burda ünlü olayim diye kasacagim. Allah akil fikir versin. Abdullah Avci Uefa Pro lisansina sahip Türkiyedeki bir avuc TD'den biridir. ayrica sürekli kendini gelistirmeye calisan, almanyadaki, ispanyadaki altyapi sistemlerini ögrenmek icin bizzat oraya gitmekten üsenmeyen bir isim. Türkiye de daha 10 sene altyapidan bir mok cikmaz affedersiniz. ha tek tük arda gibi semih gibileri cikar. buda bir mucizedir aslinda. zira Burak gibi futbol düsmanlarinin yildiz satüsü aldigi bir döneme girdik. 33 gol atmismis. ben önce adamin topculuguna bakarim. canli izledigim en kötü futbolculardan. top kontrolü sifir, oyun zekasi yerlerde. istedigi kadar gol atsin, bana göre futbolcu degil. altyapi egitimi almadigi her halindan, hareketinden belli. ayrica her pozisyonda gol atacagim diye arkadaslarini es gecen adami bana övmeyin sirf Galatasaray da oynuyor diye. size göre Galatasarayda oynayan her oyuncu süper karekterli, süper insan, süper star futbolcu. tamam hepimiz bu renklere asigiz da bukadar da da olmaz. bari milli takim konusunda ojektif olun.

burda bütün tartismalar bizim futbolcular ekseninde dönüyor. yok Selcuk niye oynamamis, Emre niye cagrilmamis, Hamit niye küstürülmüs. herkez TD, herkez isin uzmani. sorsan cogunuz hayatinda 2 topa vurmamistir. oynasaniz da Türkiye deki altyapi egitim seviyesi belli. ne biliyorsunuz da konusuyorsunuz. Avci gibi adamlarin kiymeti bilinmeli. Türkiye icin bir sanstir kendisi.

Bırak ya aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze koymayın. Belediye ile her sene büyükleri yenmiş, başka? Sıfır..

Geldiğinde gene sevindik, Galatasaraylı taraftarlar arkasında durdu falan.. Ama o resmen bu desteği elinin tersiyle itti. Bundan sonra yalnız, ne halt yiyorsa yesin. Bu inatlar tarihte kimleri yuttu kimleri.. Avcı onların yanında mercimek tanesi misali..

Selçuk tribünleri kaldırmaya devam eder, avcı unutulur silinir gider. Kafaya takılmayacak derece önemsiz biri olduğunu ispat etti. Kuyt en iyi yabancı futbolcusuymuş ligin.. Konuşma metnini hazırlayanları seveyim senin..

Rezil bir peformans, Umut ile Xelcuk'un gol atmasi iyidi. Bu 11 ile olmaz, malzeme var ancak kullanilmiyor.

------------V.Demirel--------

Gökhan--Semih--Ömer--Hakan

Hamit---Nuri--Selcuk--A.Turan

---Burak Yilmaz--Umut Bulut--

Macera aramaya gerek yok, bizim en kaliteli kadromuz budur. Hasan Ali - Tunay - Sercan gibi rüyalar görmesek iyidir. Yedekten girsin böyleleri ancak 11'de düzgün adamlar olsun.

Rezil bir peformans, Umut ile Xelcuk'un gol atmasi iyidi. Bu 11 ile olmaz, malzeme var ancak kullanilmiyor.

------------V.Demirel--------

Gökhan--Semih--Ömer--Hakan

Hamit---Nuri--Selcuk--A.Turan

---Burak Yilmaz--Umut Bulut--

Macera aramaya gerek yok, bizim en kaliteli kadromuz budur. Hasan Ali - Tunay - Sercan gibi rüyalar görmesek iyidir. Yedekten girsin böyleleri ancak 11'de düzgün adamlar olsun.

Sercan hakkında yanlış düşünüyorsunuz bence çok kaliteli yetenekli potansiyeli olan bir oyuncu sağlam bir hoca ile mesela Fatih Terim harika yerlere gelebilir.

Formsuz bir Hamit'in yerine Sercan'ı kesinlikle düşünürüm geri kalan kadroya da kesinlikle katılıyorum , fakat Nuri bir form tutsa daha iyi olacak.

Bırak ya aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze koymayın. Belediye ile her sene büyükleri yenmiş, başka? Sıfır..

Geldiğinde gene sevindik, Galatasaraylı taraftarlar arkasında durdu falan.. Ama o resmen bu desteği elinin tersiyle itti. Bundan sonra yalnız, ne halt yiyorsa yesin. Bu inatlar tarihte kimleri yuttu kimleri.. Avcı onların yanında mercimek tanesi misali..

Selçuk tribünleri kaldırmaya devam eder, avcı unutulur silinir gider. Kafaya takılmayacak derece önemsiz biri olduğunu ispat etti. Kuyt en iyi yabancı futbolcusuymuş ligin.. Konuşma metnini hazırlayanları seveyim senin..

Rıdvan dün ben bu şekilde fiziği ile mücadele eden koşan savaşan başka bir 10 numara görmedim(Estonya' nın oyuncusundan bahsediyor) demesi Galatasaray ı kagıt üstünden izlediğini de kanıtladı. :D

Keske Kerim Frei sakatlanmasaydi. avusturya macinda iyi performans gösterse belki su an ilk 11'deydi. bu dinamik ve pres yapan takima cuk diye oturacak bir oyuncu. bence bu takim 1-2 pozisyon disinda ilk 11'ini bulmustur. sag bek de Hamit ve Gökhan degisimli oynar. Önde duruma göre cift forvet, duruma göre Arda-Sercan ve Umut'un yanina Kerim Frei veya Gökhan Töre gibi hizli kanat elemanlari yerlesebilir. Avci'nin kafasinda böyle bir planin olduguna eminim. kendi evimizde Umut-Burak, deplasmanda tek forvet.

evet abdullah avcı bulunmaz hint kumaşıdır haklısın:D

Keske Kerim Frei sakatlanmasaydi. avusturya macinda iyi performans gösterse belki su an ilk 11'deydi. bu dinamik ve pres yapan takima cuk diye oturacak bir oyuncu. bence bu takim 1-2 pozisyon disinda ilk 11'ini bulmustur. sag bek de Hamit ve Gökhan degisimli oynar. Önde duruma göre cift forvet, duruma göre Arda-Sercan ve Umut'un yanina Kerim Frei veya Gökhan Töre gibi hizli kanat elemanlari yerlesebilir. Avci'nin kafasinda böyle bir planin olduguna eminim. kendi evimizde Umut-Burak, deplasmanda tek forvet.

sence gözünün önündeki Selcuk örneği varken Kerim Frei' yı Arda' nın yerine oynatırmı?

Benim bildiğim A.Avcı bu kadar egolu bi adam değildi sanki yahu. Yani Selçuk konusundaki inadı o kadar tuhaf ve anlaşılmaz ki.. Geçen gün tribünler bu kadar baskılamasa belki almayacaktı bile oyuna. Bir de sistem sistem diye savunma sunuyor. Selçuk gibi joker bir elemanın varsa kağıda ilk onun adını yazarsın, sistemini de ona göre kurarsın. Tamam yıllarca oyuncu odaklı sistemleri eleştirdik durduk ama başarı için her yol mübah bence. Zaten Selçuk da sonradan girmesine rağmen attığı gol ve oynadığı oyunla teknik heyetin yaptığı hatayı yüzlerine vurdu.

Onun dışında takımda bir bezginlik var. Sanki zorla çağrılmış ve oynuyorlarmış gibi.. Estonya 10kişi kalmadan evvel bizden daha istekliydi. Eksilmeselerdi maç sonuna kadar da zorlarlardı diye düşünüyorum.

Her şeye rağmen alınan 3 puan güzel. Umarım yapılan yanlışlar tekrar edilmez ve umarım milli takım Brezilya'ya gider. Ben ağız tadıyla DK izlemek istiyorum artık.

Üst Alt