dlive | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

dlive

Online stream platformu Twitch'e alternatif olarak kurulmuş bir platform. Twitch'den farkı reklamsız olması, amatör yayıncıların bile para kazanabilmesi hatta izleyiciler bile para kazanabiliyor. Ben denedim gerçekten de kazandım. "limon" dediğimiz token tarzı bir para cinsi ortak havuzda toplanıyor yarım saatte (bazen 15 dakikada) çekiliş oluyor. Çekilişte ilk 5'e limon veriliyor birkaç tane. Bu limonları isterseniz yayıncılara donate atın isterseniz paraya çevirin kendiniz harcayın.

Gerçekten çok iyi düşünülmüş. Umarım Twitch gibi bozmaz. "Mirai", "HazretiYasuo" gibi yayıncıları izliyorum iyi sohbet dönüyor.

20'li yaşların başındayken hiç bir zaman dedem gibi çağdan kopuk olmam, her yaş grubunun dilinden anlarım sanıyordum ama pek öyle olmuyormuş bu işler. Daha resmi olarak 40 yaşına basmadan anlamamaya başladım, mesela bu başlıkta dönen muhabbet hakkında en ufak fikrim yok, arada bir bizim Uğur Yılmaz çeşitli videolar veya linkler atardı yorum yapmamı isterdi onlarda da yaşıyordum bu durumu ki ben oyun oynayan, kendini ergen ruhlu olarak tanımlayan bir insanım.

Evet.

20'li yaşların başındayken hiç bir zaman dedem gibi çağdan kopuk olmam, her yaş grubunun dilinden anlarım sanıyordum ama pek öyle olmuyormuş bu işler. Daha resmi olarak 40 yaşına basmadan anlamamaya başladım, mesela bu başlıkta dönen muhabbet hakkında en ufak fikrim yok, arada bir bizim Uğur Yılmaz çeşitli videolar veya linkler atardı yorum yapmamı isterdi onlarda da yaşıyordum bu durumu ki ben oyun oynayan, kendini ergen ruhlu olarak tanımlayan bir insanım.

Evet.
Abi şimdi günümüz gençlerinin tek derdi kolay yoldan para kazanmak. Bu da yayıncılıktan, kıçını başını ifşa etmekten, kendini rezil duruma sokmaktan, fenomen olmaktan falan geçiyor. Yani devir değişti. Bundan 50 sene sonra neler olacak Allah bilir.

Abi şimdi günümüz gençlerinin tek derdi kolay yoldan para kazanmak. Bu da yayıncılıktan, kıçını başını ifşa etmekten, kendini rezil duruma sokmaktan, fenomen olmaktan falan geçiyor. Yani devir değişti. Bundan 50 sene sonra neler olacak Allah bilir.
Sen yetkili birine benziyorsun Yasinciğim sana sorayım o vakit yakalamışken. :D

Şimdi bu oyun oynayanları izlemenin motivasyonu tam olarak nedir ? Oyun konsolu veya oyun pc'si alamayanlar mı izliyor yoksa oyun oynarken edilen sohbetten dolayı mı takip ediliyor ?

images

Sen yetkili birine benziyorsun Yasinciğim sana sorayım o vakit yakalamışken. :D

Şimdi bu oyun oynayanları izlemenin motivasyonu tam olarak nedir ? Oyun konsolu veya oyun pc'si alamayanlar mı izliyor yoksa oyun oynarken edilen sohbetten dolayı mı takip ediliyor ?
Abi şahsen ben iki sebepten dolayı da izliyorum. Oyun bilgisayarım olsa hiçbir yayıncıyı izlemem kendim oynarım ne yapayım onları. Ama olmayınca mecbur izliyorsun bir de dönen geyiklere gülmek için vs. Ben bazen sohbeti trollemek için giriyorum. Bir mesaj atıyorum birkaç kişi gülüyor sonra 5 dakikalığına banlanıyorum :D Zevkli oluyor bazen.

Hazreti yasuo mu ızlıyon
Tanıyorum her iki Mustafa’yı da acayip dindar çocuklar çok şaşırmıştım bir de Ömer var porçay gençlere olan umudumu arttırmışlardı da bu kadar numara yapmayın dedim aylık 5000 yolla dediler pirimci bunlar üstat

Mustafa’nın kuzeni de mertcan bahar :) parodi kings vesaire dlive için ABD’ye gitmişlerdi ama bu platform pek tutmamış bekledikleri gibi öyle diyorlardı 2019 başında filan hürmetler

Tanıyorum her iki Mustafa’yı da acayip dindar çocuklar çok şaşırmıştım bir de Ömer var porçay gençlere olan umudumu arttırmışlardı da bu kadar numara yapmayın dedim aylık 5000 yolla dediler pirimci bunlar üstat

Mustafa’nın kuzeni de mertcan bahar :) parodi kings vesaire hürmetler
mertcan bahar youtube'da şu aralar izlediğim tek kişi, özellikle yemek yerken açıyorum videolarını

Mustafa’nın kuzeni de mertcan bahar :) parodi kings vesaire dlive için ABD’ye gitmişlerdi ama bu platform pek tutmamış bekledikleri gibi öyle diyorlardı 2019 başında filan hürmetler
Porçayın gerçek adı ne üstat Erkan kim diyorlar :D İlk başlarda iyiydi özellikle siyasi içerikli mizah şarkıları yaptığı zaman. Serok Atatürk zamanları. Sonra para kazanmak için kitlesini değiştirdi ergen ergen videolar çekmeye başladı. Yanlış yaptı bence daha iyi yerlerde olabilirdi.

Üst Alt